Zegary indiglo w Scirocco mk2


W Polsce znalezienie folii EL graniczy z cudem. Jest kilka sklepów ktore to oferuje, ale cena najmniejszego kawałka jest chora. Zajrzalem na stronę eBuy gdzie znalazłem gościa który to sprzedaje w całkiem przyzwoitej cenie, bo za 2 folie 13x11cm każda z inverterem, z przesyłka wyszło 27 EURO. Najsmieszniejsze jest to, że gość jest z HongKongu ;-).
Obróbka folii jest całkiem prosta, do nadania kształtu wystarczą nożyczki oraz precyzyjny skalpel. Do wyrównania krawędzi bardzo przydatna jest wysokoobrotowa mini szlifierka.

Przy kupnie folii wybrałem kolor „biały” choć w rzeczywistości świeci na kolor morski. Same tarcze wykonałem z folii do drukarek laserowych, na której nadruk wykonałem wcześniej w AutoCADzie. Jakość druku nie jest idealna i aby uniknąć prześwit=óow, dwie identycznie wydrukowane tarcze skleiłem razem przezroczystym poxipolem.

Wzór moich tarcz wymagał białego tła. Sama folia jest różowa, więc podczas jazdy dziennej bez włączonego oświetlenia przez przezroczyste elementy tarczy prześwitywał ten niezbyt pasujący kolor. Idealnym rozwiązaniem był arkusz papieru samoprzylepnego.

Największym problemem okazało się podświetlenie wskazówek. Parę miesięcy wcześniej kupiłem od znajomego deskę rozdzielczą od Audi C4, przede wszystkim ze względu na dodatkowe wskaźniki. Z nich przeszczepiłem wskazówki oraz pomysł podświetlenia. Obrotomierz miał na tyle miejsca, że dało się przewiercić i wstawić czerwoną diodę. Z prędkościomierzem było więcej zabawy. Użyłem do tego przycięta pleksę z prędkościomierza Audi, w którą wwierciłem diody.

Po złożeniu tego wszystkiego efekt jest … jak sami widzicie 😉

dla chętnych screeny oraz pliki *.dxf moich zegarów

Artykuł przygotował ArturJ

.