Scirocco mk2 White Cat


. White Cat

White Cat był krótką serią Scirocco produkowaną w 1985 roku oznaczoną w sieci dealerskiej kodem s703, kosztował 22 360 DM. Była to wersja przejściowa między wersją GT, a SCALĄ. Egzemplarze spod znaku "białego kota" wyposażane były w gaźnikowe silniki 1,6 (75KM) z czterobiegową skrzynią biegów, lub opcjonalnie czterobiegową z nadbiegiem (4+E) i 1,8 (90KM) ze skrzynią czterobiegową z nadbiegiem (4+E) oraz 1,8 na wtrysku mechanicznym (DX-112KM) standartowo z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Wersje z silnikami gaźnikowymi mozna było za dopłatą wyposażyć w automatyczne skrzynie biegów. Opcjonalnie można było zamówić katalizator. Egzemplarze z silnikiem 1,8 o zasilaniu wtryskowym wyposażone były w stabilizatory z przodu i z tyłu oraz wentylowane przednie tarcze hamulcowe.

Zewnętrzne cechy rozpoznawcze White Cat'ów, to oprócz białego koloru nadwozia – Alpinweiss (L90E) i oczywiście znaczków z nazwą serii na środkowych słupkach, białe lampy takie, jakie potem montowane były w wersji Scala. Zderzaki, lusterka oraz pełne ospoilerowanie były lakierowane pod kolor nadwozia.Antenę radiową (elastyczną) umieszczano w tylnej cześci dachu (tzw. sting). Tylny spoiler to element starszego typu – mały, wsparty na szybie w dwóch punktach, nieprzedłużany ku górze klapy, która zyskała czarne obramowanie. Czerń, jako kontrast dla dużej ilości koloru białego pojawiła się także na słupkach środkowych. Wersja White Cat posiadała także zielone szyby atermiczne. Samochody tej serii wyjeżdżały z fabryki na 14-sto calowych, stalowych felgach o szerokości 6 cali, takich jak w modelu GT, ale malowanych tym samym, białym lakierem co nadwozie. Na felgach znajdowały się opony o wymiarach 185×60 R14.

Wewnątrz White Cat'y posiadały siedzenia o białej tapicerce w szare paski, oraz białe boczki. Standartem były kubełkowe fotele powstające z materiałów z recyclingu
oraz radio VW GAMMA z czterema głośnikami.

Tłumaczenie ze strony Dr.Dub – http://website.lineone.net/~dr.dub/whitecat.htm
Na stronie znajduja sie zdjęcia opisywanego modelu.