Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Paulus »

Za namową Artura Ase2000 przedstawiam fotki mojego projektu. Od ostatniego update?u minęło sporo czasu a wtedy równie sporo się z samochodem działo. Zacznijmy od początku...
Po wyjeździe samochodem z warsztatu pierwszą zmianą była wymiana standardowego grilla na wersję ?long? z Passata B2. Grill został zakupiony w sklepie internetowym jako ?nówka sztuka?. Następnie trzeba było go przypasować do Sciroccowej mordki. Niestety nie mam fotek tego zestawienia.
Kolejną frapującą sprawą okazały się łożyska osi tylnej, które huczały niczym odrzutowy silnik samolotu. Miałem już przygotowane kompletne tylne hamulce tarczowe z nowymi łożyskami ale czekałem jeszcze na adaptery do zacisków osi przedniej aby zainstalować całe hamulce, czyli nowy przód 280mm. Niestety fachowiec dość długo wykonywał te adaptery a huk w aucie stawał się nie do zniesienia zatem podjąłem ryzykowną decyzję o zainstalowaniu tylko nowego tyłu a na przód jeszcze trochę poczekać. Tak też zrobiłem. Jednak moje obawy były słuszne bowiem okazało się że samochód przy intensywnym hamowaniu ma tendencję do zarzucania tyłem. Dlatego bardzo szybko dokonałem wymiany przednich hamulców na większe. Obecnie samochód hamuje na tarczach Mikoda nawiercanych i nacinanych oraz standardowych klockach hamulcowych na obu osiach. Na osi tylnej zainstalowane są również standardowe tarcze. Droga hamowania skróciła się niemiłosiernie ale zaraz po montażu okazało się, że zaciski trą o felgi. Zdecydowałem się zatem pojechać do sklepu i kupić dystanse o grubości 5mm. Taki zabieg poprawił cichobieżność hamownia.
Równolegle z pracami mechanicznymi toczył się bój o tapicerkę mojej hybrydy-deski (obecnie jest to połączenie deski z Scirocco i Golfa IV gen.). W pierwszym rządzie pojechałem do tapicera, który obijał mi moje fotele i tylną kanapę. Cena jaką mi powiedział powaliła mnie z nóg ... 700 zł. Materiał: eko-skóra. Ale zdecydowałem się. Kilka dni później mój dobry Kolega powiedział mi, że ma dobrego tapicera, który wykona operację taniej bo za 400zł i to w prawdziwej skórze. Pomyślałem ?qrcze, to 300 zł oszczędności, które można spożytkować w inny sposób?. Pojechałem do ?mojego? tapicera zabrałem deskę i ... po trzech miesiącach oczekiwania otrzymałem ją taką jaką oddałem. Zatem należało poszukać innej formy estetycznej oprawy tej deski. Wybór padł na ... flok. Żona, co prawda mówiła, że będzie się to silnie brudzić ale cóż... nie było innego wyjścia. Znalazłem firmę w Bielsku-Białej, zawiozłem tam moją dechę i już nazajutrz przyszedł sms, że decha jest gotowa!!!!! Szok!!!! Po pół roku wreszcie będę mógł zainstalować dechę!!!
Decha w aucie wygląda tak:

Obrazek

Dodatkowo został wykonany własnymi rękami słupek z dodatkowymi wskażnikami: ciśnienie doładowania, ciśnienie oleju i temperatura oleju:

Obrazek

W między czasie ?Czarnulek? dostał prezent w formie nowego (!!!) układu wydechowego. Wydech wykonany został przez firmę MG Motorsport z siedzibą w Siemianowicach Śl. Specyfikacja jest bardzo prosta: downpipe 3? seryjny katalizator (OBD II się kłania) i reszta rurek 2,5?. Jeden duży tłumik końcowy z polerowaną końcówką i średnicy 3? i grawerem MG Motorsport.

Obrazek
Obrazek
Wiosną tego roku przybyło trochę gadżetów takich jak:
Chromowane znaczki GT II (autorstwo projektu nadal pozostaje u Jomina)
Obrazek

Chromowane nakładki na pedały Jacky (obecnie nieco przybrudzone):
Obrazek

No i oczywiści moje wymarzone felgi CENTRA:
Obrazek

Niedawno zakupiłem (przez alledrogo) białe kierunkowskazy przednie do Scirocco oraz pasy Schroth (stare pasy były już cokolwiek zużyte):
Obrazek
Obrazek

Niestety po ostatnich nawałnicach z gradobiciem na Scirocco zostało kilka śladów tego żywiołu:
Obrazek

Z kolei na niemieckim ebay?u kupiłem nowy grill w wersji bez znaczka. Teraz o wiele ładniej samochód się prezentuje.
Podczas wymiany żarówki w lampce oświetlenia wnętrza pękła mi oprawa lampki i przestała świecić. W związku z tym nabyłem lampkę z Passata B5. Pasuje plug&play, trzeba tylko dorobić przyłącze elektryczne:

Obrazek

Na koniec kilka fotek samochodu ogółem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dalsze plany niewiele się zmieniły. Chcę zamontować soczewki biksenonowe oraz wymienić zderzaki przód i tył (leżą już w warsztacie i czekają na lakier). Pod koniec roku będę robił zakupy za wielką wodą wtedy będzie kolejny update.
Na razie to tyle...
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
rafaolo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1113
Rejestracja: 01 gru 2007, 10:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1661625

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: rafaolo »

skromniś :cheer: autko prezentuje się i jeździ jak ta lala :cheer: tylko pozazdrościć :P
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Sołtys »

Ależ piknie to wszystko wyglada :) ... ta deska mi się bardzo podoba.
Ps. A te kierunki tez licytowałem ;) - ale ostateczna cena jednak dla mnie była za wysoka
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Kamil »

jesli na zywo jakosc wykonania detali jest taka, jak wyglada to na zdjeciach, to po prostu chapeau bas. bardzo lubie takie podejscie do tematu, zadnego druciarstwa, zadnej kichy. o wygladzie niektorych, drobniutkich detali, moznaby troszeczke podyskutowac, ale to sa bzdety.
felgi sa zajebiaszcze, ale najlepsza zabawka (poza mechanika of course) to ta decha... napisz cos wiecej, czy faktycznie sie syfi, czy ten \"meszek\" nie ma tendencji do odpadania, no i jesli mozesz zdradzic w przyblizeniu koszty takiego zabiegu?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Turek GD »

się zastanawiam czy cała deska rozdzielcza od bory fajnie by wyglądała w sciro :) i to tyle ode mnie :P
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: ozi »

koła bardzo pasują do ciemnego autka, tak wogóle podobne do takich co ma Kamil ( czy to takie same?) i bardzo podobaja mi sie rogi na zderzaku ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: dudi85 »

miód malina... :-)
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Kamil »

ozi napisał:
koła bardzo pasują do ciemnego autka, tak wogóle podobne do takich co ma Kamil ( czy to takie same?) i bardzo podobaja mi sie rogi na zderzaku ;)
nie, felgi inne, moze koncepcja wzoru podobna, ale moje sa z rancikiem i maja tylko 5 ramion. poza tym to jest centra, a ja mam momo. nie zmienia to faktu, ze sa swietne.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Paulus »

Bardzo Wam dziękuję za słowa uznania :) .
Sołtys napisał:
...Ps. A te kierunki tez licytowałem ;) - ale ostateczna cena jednak dla mnie była za wysoka
To prawda ale ja je chciałem mieć bez względu na cenę.
Kamil.
W każdym aucie można znaleźć kilka detali, które należy poprawić. Tak też jest i u mnie. Przełączniki na konsoli śrdkowej osadziłem na kwałku płyty wykonanej z zagęszczonej pianki poliuretanowej. Niestety pianka się odkształciła pod wpływem ciepła i teraz to brzydko wygląda. Poszukuję obecnie kawałka tworzywa sztucznego (polietulen, poliproylen etc.) z którego można takie mocowanie wykonać.
Ponadto zderzak przedni jest odkształcony, co też nie przysparza autu urody (abstarhując od tego, że nie jest on polakierowany). Ale tak jak napisałem już wcześniej udało mi się kupić dwa zderzaki w bardzo dobrej kondycji. Trzeba je tylko polakierować i do przedniego przełożyć spryskiwacze.
Deska jest pokryta flokiem. Koszt takiej operacji to 350 zł za deskę. Można tą metodą pokrywać praktycznie wszystkie materiały (najczęsciej używa się floku do ozdabianie pudełek na biżuterię). Jeżeli chodz i utrzymanie czystości to większego problemu nie ma. Wystarczy odkurzacz z końcówką ze szczoteczką i wszystko schodzi. Trwałość powłoki jest dość duża ale ja mam tę dechę dopiero od 2 miesięcy w aucie i trudno tu się wypowiadać o trwałości. Na chwilę obecną nic z niej nie odlatuje. Zresztą deski do samochodów WRC też są flokowane.
Wracając do ceny na allegro jest gość z Bydgoszczy, który flokuje za 240 zł. Nie dajcie się nabrać. To jest najtańszy flok. Wystarczy tylko przerysować paznokciem i pozostaje trwały ślad. Gra nie warta świeczki.
się zastanawiam czy cała deska rozdzielcza od bory fajnie by wyglądała w sciro
Raczej nie ponieważ jest ona o wiele większa zarówno wszerz jak i wzdłuż. Jak miałaby być taka przróbka to lepiej wstawić deskę z TT. ttle samo roboty aefekt lepszy (przynajmniej w moim mniemaniu). :)
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
ase2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 05 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4123620

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: ase2000 »

to ja napisze tylko tyle...


:woohoo:






i dziekuje...
ps. przez Ciebie cholera znowu mi sie chce ladowac kase w sciro mimo ze mialem juz tego dosc !!
NIE NAWIDZE CIE !! :laugh:
www.ASE2000.pl
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
-----------------------
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk1 '75 1.8 EX </b>... 100ps 160Nm... 8s. - 100 km/h
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16v KR </b>... klima, wspom, elekt, ver. USA
:evil: <b>.: LIFE :. VW Scirocco Mk2 '86 1.8 DX + LPG </b>... ( economy )
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Paulus »

ase2000 napisał:
to ja napisze tylko tyle...


:woohoo:






i dziekuje...
ps. przez Ciebie cholera znowu mi sie chce ladowac kase w sciro mimo ze mialem juz tego dosc !!
...
No to teraz czekamy na Twój projekt :lol: ...
...NIE NAWIDZE CIE !! :laugh:
... a potem zobaczę czy Cię też będę nienawidził :laugh: :laugh: :laugh:
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
Rochmin
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 21 sie 2008, 15:00
Model: Scirocco II
Numer GG: 6793609

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Rochmin »

Pieknosc, takie scorocco to nie jednego marzenie :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Turek GD »

moim zdaniem trochę kicha z tą lampką (kabelki widać :?)

ja to w swojej sroczce zrobiłem tak (oczywiście przy okazji elektryczny szyber dach ;) )

Obrazek

PS. Rochmin kupiłeś sroczkę od Mateusza?! :laugh:
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
mAtii
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 13 gru 2007, 20:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 3892530

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: mAtii »

Paulus, mam takie pytanie - jak w koncu jest z tymi zaciskami do przodu ? W dziale technicznym pisales, ze Ty i tomek_vw macie zalozone jarzma bez adapterow, tutaj natomiast piszesz, iz czekales na adaptery :>
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Odp: Borocco czyli Scirocco + Bora

Post autor: Paulus »

Turek to nie sa kabelki do lampki bo te są schowane. Tena kabel to kabel anteny dachowej. Niestety poprzedni właściciel umieścił antenę na dachu przed szyberdachem. Gdybym ją zdemontował została by dziura w dachu :cheer:. Poza tym, że tapicerkę tzeba wyczyścić to nie widzę tu żadnej kichy. Tak jak pisałem ta lampka psuje idealnie w otwór montażowy.
mAtii napisał:
Paulus, mam takie pytanie - jak w koncu jest z tymi zaciskami do przodu ? W dziale technicznym pisales, ze Ty i tomek_vw macie zalozone jarzma bez adapterow, tutaj natomiast piszesz, iz czekales na adaptery :>
Masz rację, obecnie faktycznie zaciski są zamontowane bez adapterów. Wówczas miałem dwa rodzaje zacisków i do jednego potrzebne były te adaptery a do drugiego rodzaju nie. Poza tym Tomek miał założone zaciski z G60 a ja jestem pionierem takiego rozwiązania.
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
ODPOWIEDZ