biały rumak;)

Pochwal się swoim Scirocco.
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: biały rumak;)

Post autor: Jar_eck »

Daj spokój, temat zamknięty ;)

Co do sarny... dobrze że nie Sciro, a do Audi - gratów jest w spoiler, jeszcze w kolorze coś dobierzesz ;) Tylko cholera wydatki...
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: biały rumak;)

Post autor: vega »

Jar_eck pisze:
Co do sarny... dobrze że nie Sciro, a do Audi - gratów jest w spoiler, jeszcze w kolorze coś dobierzesz ;) Tylko cholera wydatki...
No dokładnie, całe szczęście nie trafiło na Szerokiego, bo strasznie smutno by było taka piękną mordkę skasować... No ,ale Audi też szkoda i sarny przede wszystkim...
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

Obar ten rozrusznik o którym pisałeś 1,7 KW pochodzi z golfa 1.6d ?? Jesli tak to rozumiem ze pasuje bez problemów? Chodzi mi o skrzynie AUG. pozdr.
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Rozrusznik 1,7KW pasuje, pod warunkiem, że ma taki sam odlew mocowania i długość trzpienia. Trzeba się przypatrzeć na aukcji jak to wygląda.
Ja mam 1.1KW z przekładnią planetarną z golfa 1,6D. Ten mocniejszy występował np. w 2.5TDi, bodajże w VRkach i mniejszych też.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: biały rumak;)

Post autor: Jar_eck »

vega8 pisze:
Jar_eck pisze:
Co do sarny... dobrze że nie Sciro, a do Audi - gratów jest w spoiler, jeszcze w kolorze coś dobierzesz ;) Tylko cholera wydatki...
No dokładnie, całe szczęście nie trafiło na Szerokiego, bo strasznie smutno by było taka piękną mordkę skasować... No ,ale Audi też szkoda i sarny przede wszystkim...
...
Pewnie, że szkoda Audi, ale biorąc pod uwagę nakład trudu, prac i środków nad sroką, stało się to najmniej szkodliwe.

EDIT: Żeby nie było: Sarny też mi szkoda :)
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: biały rumak;)

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Obar co taka cisza w temacie pochwal się co tam działasz :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Mateusz Jakubowski pisze:Obar co taka cisza w temacie pochwal się co tam działasz :)
No coś tam dłubię, aczkolwiek nie było zbytnio czasu na kosmetykę, która jest potrzebna.
Niedługo będzie mały up jak skończę kilka elementów, ale niestety na początek będę musiał usunąć usterkę pod tytułem rozszczelniony bak paliwa... po zatankowaniu do pełna poci się i coś tam kapnie od czasu do czasu... No ale tym się zajmę dopiero w grudniu.
A rozmawialiśmy o baku niedawno, a teraz sam mam problem :wink: .

Ale pozytywny aspekt to usuniecie kilku nieprawidłowości przy silniku i wreszcie mam poprawny program i powiem, że całkiem przyjemnie to jeździ teraz. Szkoda, że gość od strojenia silników nie ma sprawnej hamowni na dzień dzisiejszy, bo bym od razu wrzucił jakiś wykresik.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
rafaolo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1113
Rejestracja: 01 gru 2007, 10:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1661625

Re: biały rumak;)

Post autor: rafaolo »

byłeś u Mariusza? :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Byłem :) . Wreszcie wszystko działa jak trzeba 8) .

-- środa, 8 sty 2014, 22:12 --

Taki mały update.
Nie wklejałem jeszcze tego, choć już jakiś czas siedzi na aucie. Rozpórka jest wreszcie skończona i wygląda mniej więcej tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podstawa mocowania rozpórki (pierścień przychodzący na kielich) wycięta z blachy 10mm, mocowanie rurki (uszy) z blachy 5mm, rurka została złożona z trzech części i porządnie zalana TIGiem grubość jedynie 28mm, ale grubość ścianki 3mm co w zupełności wystarcza by rozpórka spełniała swoje zadanie, i wierzcie mi- spełnia :wink: . Całość wykonana z kwasówki.
Oczywiście różnica w sterowności jest odczuwalna.

Na skrzyni siedzi także cały nowiutki komplet wodzików wraz z tulejami. Rychło w czas, bo przed wymianą stary wodzik mi się wyczepił na trasie. Dobrze, że dał się wczepić z powrotem i dało się przyjechać do garażu bez problemów.

Obrazek

Teraz trochę planów na wiosnę. Trzeba będzie zrobić cieknący bak, a skoro belka pójdzie w dół, bo muszę też wymienić gumy w mocowaniach to od razu zrobię jej pełną renowację.
No i docelowo na pokład trafi komplet zawieszenia poliuretanowego, 90Sha:

Obrazek

Komplet nowych znaczków 16V. Na razie się zastanawiam, który dać na grill z przodu, ale raczej pójdzie ten większy :mrgreen: .

Obrazek

No i oczywiście gdyby nie było czegoś związanego z car audio to nie byłbym chyba sobą :lol: .
Po poszukiwaniach wysokiej jakości zestawu dzielonego na przód trafiłem na u-dimension ProX comp-6

Obrazek

Zestaw bardzo starannie dobrany i dedykowany dla zawodników car audio sound quality. Niestety problem w tym, ze wykryłem w tym zestawie wadę fabryczną :shock: . Żaden z zestawów z hurtowni nie był bez tej wady i postanowiłem go zwrócić i pójść krok dalej... no dobra, nie krok a kilkaset kilometrów :wink: .
Docelowo na pokład zawita profesjonalny trójdrożny zestaw Focala z serii K2 Power:

Obrazek

Zestaw zawiera dwa tweetery wykonane w innowacyjnej technologii, z odwrócona kopułką, dwa 80mm średniotonowce z napędem neodymowym, dwa woofery 16,5cm, dwie zwrotnice wyglądające jak komputer podkładowy, mające 162 możliwości ustawień wedle uznania i słuchu.
Dodatkowo podwójne panele z maskownicami, chromowane maskowniczki do gwizdków, jakby komuś nie odpowiadał czarny kolor :wink: , maskownice do średnich i niskich tonów, wykonane ze stopu magnezowego, komplet śrub itp.
Tego dźwięku nie da sie zbytnio opisać, ale może uda się go zademonstrować na zlocie, jeśli się wyrobię z montażem, bo pochłonie on mnóstwo czasu, ze względu na skomplikowanie montażu i konieczność konkretnego przygotowania pod zestaw takiej jakości. Tu nie ma miejsca na jakiekolwiek półśrodki.

Obrazek
Obrazek

Sklepałem na szybko skrzynię testową i troszkę się pobawiłem ustawieniami zwrotnic. Podczas odsłuchów uśmiechałem się jak jakiś nienormalny :lol: . Jak to mówią angole- eargazm :lol: .
Zestaw stworzony z myślą o odtwarzaniu każdego detalu/szczegółu w muzyce. W tym zestawie żadna wada nagranego kawałka się nie ukryje, co może być czasem uciążliwe :wink: , ale także żaden dźwięk nie zostanie pominięty ani odtworzony nieprawidłowo. Dopiero w tym zestawie usłyszałem, że mam źle wysterowaną końcówkę mocy w domowym wzmacniaczu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Napędzać cały sprzęt będą dwa wzmaki z najwyższej półki u-dimension seria ProX 500.24 AYA. Seria AYA różni się od zwykłej serii 500.24 większą mocą, indywidualnie dobieranymi i selekcjonowanymi komponentami w celu jak najwyższej jakości, z myślą o zawodnikach CA sound quality.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście tutaj zasilanie też musi być już nieco lepsze i docelowo w zabudowie będzie siedzieć akumulator żelowy Kinetik o pojemności 60Ah, prąd rozruchowy 1500A:

Obrazek

Terminale nie są dołączone w zestawie, a skoro koszt oryginalnych to okolice 60zł to postanowiłem sam sobie je zrobić. Koszt materiału 4zł plus pół godziny mojej roboty :mrgreen:

Obrazek

Docelowo oczywiście jednostka sterująca zostanie zastąpiona inną. Mam na oku dwa deki i niestety oba cholernie rzadkie, ale ja jestem cierpliwy, więc będę polować do skutku. Tutaj nie ma kompromisu, jeśli chodzi o jakość. Ma być idealnie.

To tyle. :) .
C.D.N.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: biały rumak;)

Post autor: Sołtys »

Mam nadzieję, że scirocco chowasz w dobrze strzeżonym garażu, amatorów na takie cudeńka może być wielu :roll:
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Nic się Emil nie bój :) . Auto zawsze stoi w garażu na prywatnej posesji zamknięte na cztery spusty. Będzie wyjeżdżać na przejażdżki, a dłuższe trasy tylko z parkingiem strzeżonym. Tak było wcześniej i tak będzie nadal. Auto dostanie także kilka dodatkowych zabezpieczeń.


Tomku, obiecałem, ze odwiedzę, więc na wiosnę przyjadę na odsłuchy :) . Najpierw oczywiście z tym sprzętem, który teraz jest.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: biały rumak;)

Post autor: voo »

Obar, gdzie można dostać ten zestaw naprawczy do skrzyni ?
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Tutaj:

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-lewa ... 56237.html

Dajesz gościowi znać czy do pięcio czy cztero biegowej skrzyni ma być zestaw, bo się trochę wodziki różnią.
Przed wymianą porównaj długości, bo możliwe, że będzie potrzebna korekta długości (główki są wykręcane).

Są też same wodziki, ale lepszy ten zestaw kompletny.

http://allegro.pl/ciegna-wodziki-dzwign ... 71377.html
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: biały rumak;)

Post autor: Mowad »

U mnie najwiekszy luz i tak jest na tej gumowej gruszce/kulce (chyba najnizszy punkt na wodzikach), a tu jej nie ma :/ Nie wiesz czy to da sie gdzies dostac? Same te wodziki z plastikowymi koncowkami z tej drugiej auckji to chyba najmniej zuzywajacy sie element calego ukladu. W kazdym sciro albo ta gruszka albo tulejka w ktorym przesuwa sie walek przod-tyl i zaraz za nim jest ta gruszka byly zuzyte.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Mowad pisze:U mnie najwiekszy luz i tak jest na tej gumowej gruszce/kulce (chyba najnizszy punkt na wodzikach), a tu jej nie ma :/ Nie wiesz czy to da sie gdzies dostac?
No właśnie na tej kulce/jabłku/gruszce (jak zwał tak zwał) jest jakiś nominalny luz, natomiast to co się właśnie mocno wyrabia to są te silikonowe tuleje, w których chodzi wałek z tą kulką. To akurat masz w zestawie (te dwie przezroczyste tulejki). Spróbuj wymienić całość jak w tym zestawie, a zobaczysz czy będzie trzeba coś jeszcze wymieniać.
Mowad pisze:Same te wodziki z plastikowymi koncowkami z tej drugiej auckji to chyba najmniej zuzywajacy sie element calego ukladu.
Oj zdziwiłbyś się jak taki przegubik może się w środku wyrobić. Strona, która mi podczas jazdy spadła była lekko pęknięta, a drugą stronę zdjąłem bez odczepiania zatrzasku, to sobie wyobraź jaki tam luz był. jakiś milimetr czy półtora na stronie i razem masz ok 5-6 na czterech końcówkach, a to już duużo. Dodatkowo na tulei i tam, gdzie przychodzą te plastikowe podkładki i już lewarek lata jak chce. Po wymianie jest sztywniutko i lekki nominalny luz, ale tak jak napisałem- trzeba troszkę skorygować te wodziki na długości. Porównywałem długości ze starymi i niby wszystko oki, ale po założeniu już mniej, bo na starych był luz, a tu już nie może być tak dużej tolerancji. Jeśli biegi ciężej się wbijają (trzeba trafiać w jedynkę czy trojkę) to trzeba troszkę wykręcić wodzik odpowiedzialny z wpychanie wybieraka do skrzyni. Jeden obrót powinien załatwić sprawę. Oczywiście u Was może być idealnie zaraz po założeniu.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ