biały rumak;)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

rozwiercałem i szlifowałem, a polerka była tylko w wydechowych
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

ja tez mam tylko wydechowe polerowane,
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

Wiem, że to nie blog, ale co tam, podzielę się wrażeniami:).

Dzisiaj sobie postanowiłem znowu pojechać w krótką trasę po jednej z głównych dróg. Ot tak po prostu by się przejechać.
Lubię robić takie wypady poza miasto. Wsiąść sobie w wygodny fotel, zapuścić fajną muzyczkę i toczyć się po drogach nie myśląc o niczym.
tylko ja i sciro. Nic więcej się nie liczy i dopóki nie muszę zawrócić po prostu cała reszta świata nie istnieje.
Żadnym innym autem tego nie czuję w taki sposób... to są po prostu dupowozy i mogą być nawet wygodne, komfortowe itp. ale.... to nie jest to samo. Czegoś im brak.
Chyba wiecie o co mi chodzi:).

Tak jeszcze wracając postanowiłem go troszkę przegonić, i chociaż krótki był odcinek no i moja skrzynia też jest krótka to 170 poleciał bez protestów... mało tego, chciał więcej (pomimo ponad 5000rpm na budziku), no ale trasa nie pozwoliła.

W poniedziałek zajmę się regeneracją łożysk sferycznych do amortyzatorów i rozpórką alu do kielichów i przetestuję w trasie jak się zmieniła sterowność, mojego \"bolidu\";). No i już chyba aluski wrócą na swoje miejsce z nowymi gumami FALKEN ZE512:).
Oczywiście fotki porobię.
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
traperm
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 269
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:46
Numer GG: 4081654

Odp: biały rumak;)

Post autor: traperm »

nic tylko życzyć szerokiej drogi i chęci do dalszych prac:)
GT II LC6V R.I.P. obecnie LA5U & 9A :)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sołtys »

He he Obar wiem o czym mowa bo też tak robię - wsiadam i jadę bez celu, poprostu tylko ja i sroczka - oby przed siebie. Wspaniałe uczucie i tak jak mówisz nie czuje się tego w każdym autku. Przyjdzie ciepło to pewnie wtedy będziemy się wozić :) i może kiedyś nawet razem gdzieś na trasę wyskoczymy.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: biały rumak;)

Post autor: Bzyku »

Lubię robić takie wypady poza miasto. Wsiąść sobie w wygodny fotel, zapuścić fajną muzyczkę i toczyć się po drogach nie myśląc o niczym.

tylko ja i sciro. Nic więcej się nie liczy i dopóki nie muszę zawrócić po prostu cała reszta świata nie istnieje.
jest nas wiecej Obarku i Soltysiku:side:
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

Oki Panie i panowie. Czas na kolejne ulepszenia;).
Zająłem się regeneracją łożysk sferycznych, a dzisiaj skończyłem rzeźbić aluminiowe mocowania na kielichy do rozpórki:).

Sorki za jakość fotek, ale większość robiłem fonem.
Tu są Unibale przed:

Obrazek ObrazekObrazek

i po regeneracji:) :

ObrazekObrazekObrazek

Jak widać, w tych mocowaniach środek nacisku prze amorki jest przesunięty. Poza tym nie ma gumy amortyzującej i zdaję sobie sprawę z tego, że jak je zamontuję na zawiasie -60 to powybijam sobie zęby:laugh: .

A tu mocowania do rozpórki... tak, wiem, jestem zboczony na punkcie polerowanego aluminium:silly: :

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Dzisiaj nie sprzyja pogoda, bo nie dość że jest ciemno to jeszcze mocno wieje i pada więc montaż tego cuda przesunął się na poniedziałek.
Zamontuję to zrobie fotoski:)
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: biały rumak;)

Post autor: czarodziejka »

:woohoo: Obar ostro jedziesz po krawędzi :woohoo: muszę te cuda live oblooknąć B)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: biały rumak;)

Post autor: Bzyku »

a ja tam widze pewne przyrzady do czegos pomocnego dla innych:P
powodzonka \"zboczencu\":laugh:
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

ładnie ładnie Obarq:)
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

Czas na następne modyfikacje:silly: .

Dzisiaj skończyłem wytłumienie blach w bagażniku. Zabudowa wylądowała w piwnicy a zastąpi ją mniejsze maleństwo:). Wzmaki oczywiście zostają:).
Przy okazji porobiłem wszelkie możliwe zaprawki wewnątrz, w miejscach, gdzie już się zaczął robić brązowy lakier (nie lubię brązowego koloru;) ).
Zrobiłem także zaprawki tylnego pasa, bo był lekko uszkodzony i źle zakonserwowany, więc zdarłem wszystko do gołej blachy i Koriną to potraktowałem, dwie warstwy dla pewności:).

Fotki z wytłumiania:
Bagażnik przed wybebeszeniem

Obrazek

Do zabiegu potrzebna nam soudalowa mata dekarska o wymiarach 30cm x 10m szt-1 :), opalarka i nóź do tapet lub zwykły kuchenny, jeśli komuś szkoda zasmarować nożyk bitumikiem. No i oczywiście najlepiej lateksowe rękawiczki, żeby się nie ufajdać smołą:).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trzeba pamiętać, aby wyciąć miejsca na otwory montażowe i nie zaklejać np. wieczka pompy wewnętrznej;).
Mocno podgrzana mata układa się do kształtu, jaki tylko napotka na swojej drodze:).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie oklejałem kielichów, ponieważ są z grubej blachy, która nie wpada znacząco w rezonans powstały od wydechu lub car audio.
Najdelikatniejsze punkty w bagażniku to miejsce nad zbiornikiem paliwa (pod siedzeniami), lecz tam akurat siedzenia troszkę wytłumiają drgania. No i powierzchnia obok miejsca na zapasówkę, i tylny pas (u mnie jeszcze nie oklejony bo musi wyschnąć farba bo dodatkowo to zabezpieczałem).

Z blacharki to mi jeszcze zostały zaprawki pod maską na mocowaniu z przodu, kilka punktów w komorze silnika i będę już o niego spokojnyB)
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: biały rumak;)

Post autor: Manek »

Ja jestem cierpliwy, ale Ty... ;) Ile Ci zajelo czasu oklejanie tego? Pewnie teraz bedzie sporo ciszej w aucie. U mnie poprzedni wlasciciel okleil prawie caly bagaznik taka jakby wykladzina szara, jak go kupilem to mozna tam bylo garnitur wozic :P Teraz troche sie to pobrudzilo, ale mam zamiar doprowadzic to wszystko do ładu w lato ;)
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: biały rumak;)

Post autor: dudi85 »

hehe fajny pomysl z tym wytlumieniem... hmmm a jest roznica w graniu przed i po?
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

No właśnie wróciłem z przejażdżki:cheer: .
Mój wydech jest praktycznie przelotowy, a końcowy daje dosyć basu, ale także taki wredny pomruk, o który mi głównie chodziło. Basik denerwuje w partiach obrotów 2500-3200). Nie mam jeszcze nic w bagażniku i różnica jest taka, że taki wredny pomruk jeszcze słychać, ale jest ciszej, natomiast bas praktycznie całkowicie zniknął i jest miodzioB) . Na trasy teraz będzie idealnie:).

Oklejanie bagażnika (oprócz przygotowania tego wszystkiego) zajęło mi łącznie 6 godzin razem z przerwami, bo nikt by tyle na klęczkach na twardej podłodze nie wytrzymał, i trzeba było robić małe przerwy;).

Manek, jeśli to jest tylko taki kocyk to jak jest zdejmowalny to lepiej go zdjąć, bo ja w jednym miejscu miałem coś takiego i to chłonie wodę niestety:side: . A jak jest to coś w rodzaju maty obciążającej (pod spodem warstwa kleju lub bitumika), to spełni swoją funkcję.

Ta rolka maty, która kupiłem, waży ok 10kg, więc warto tak dociążyć autko:).
Na allegro kosztuje 130zł plus przesyłka, a u mnie w mieście 112zł:).
Dodam jeszcze, że oklejanie bagażnika w taki sposób matami typowymi koszt były przynajmniej dwukrotny i dwukrotne byłoby obciążenie bagażnika a zadanie spełnia takie samo.

A tak jeszcze nawiązując do moich łożysk sferycznych.... mocowania amortyzatorów są o jakieś 2-3cm głębiej niż w standardowych łożyskach, czyli przy zawiasie -60 dochodzi jeszcze to obniżenie na tych łożyskach:woohoo:
Mam tylko nadzieję, że nie będzie nic tarło, jak założę aluski:dry:
Jak będzie ładniejsza pogoda to założę alu tak na chwilkę i się przejadę sprawdzić jak to działa.

pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

Panie Heniuuu!! Niżej już się nie da!!:woohoo: ...B)

No i założyłem, aluski na próbę i na całe szczęście na tych mocowaniach amorków nic nie trzeB) .

Poniżej kilka fotosków. Sorki za jakość, ale telefon nie ma antywstrząsu;).
Aha, i prosze nie patrzeć na moje brudne alumki, bo jeszcze nowych oponek nie założyłem to nie czyściłem:blush:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Ciekaw jestem ile on ma teraz tak naprawdę obniżenia:cheer: .
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ