biały rumak;)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

ozi napisał:
a nie lepiej go trochu podniesc? i bez gum jezdzcic
a ile go mam podnieść?? Jak go podniosłem do \"bezpiecznej\" wysokości, że nic nie tarło to byl kros jak cholera:side: ... no musze pokombinować. Jak będzie dobrze to już tak zostanie, a gumy zawsze mogę wyjąć.:dry:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sołtys »

Obar poszukaj sprężyn z Golfa MKI Cabrio - ja mam takie i jest dość fajnie, nic mi nie obciera, a koła wystają leciutko poza autko (tak jak u Oziego).
Ps. Widzę z opisu że odwiedzasz dziś Kołobrzeg - szkoda że akurat na SPOT (wycieczkę) jadę do Wolina i Miedzyzdroji bo podleciałbym do KG moglibyśmy skoczyć na lotnisko ;)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

obar widze ze mamy ten sam problem, przod sztywny jak cholera (kola rowno z dadkolami , nawet troszke wystaja) a tylu nie mozna wypuscic bo zacznie obcierac, a masz zaklepane ranty nadkoli??
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: biały rumak;)

Post autor: ozi »

ja musiałem auto podnieść na 5spinke i teraz jest o.k. troszke wysoko ale nie mam sie co bac o opone czy co innego.... pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

no wlasnie Ozi ale tak troche glupio to wygada jak przod siedzie na maxxa ze palca nie wlozysz a tyl country....
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: biały rumak;)

Post autor: ozi »

no racja, ale cos za coś
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

no racja, ale cos za coś
no wlasnie..
a Obar gumy mozesz zalozyc i sprawdzic jak beda sie spisywaly, przecierz z tym roboty nie ma duzo, w kazdje chwili mozna zdjac, tylko trzeba odpowiedni rozmiar dobrac, ale mysle ze jak dasz gumy to bedzie ok. pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: biały rumak;)

Post autor: dudi85 »

jak wyzej stoi to tez tak zle nie wyglada :-)
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

Ozi nie obraz sie ze wklejam bez Twojej zgody ale np bardzo mi sie podoba jak siedzie twoje sciro, nie na maxxa gleba tylko troszke wyzej i kola na boki wypuszcone + rant na feldze. super to wyglada, ja mam 15\" RH i tak jak u Obarka nie moge palca wlozyc z przodu ale zastanawailem sie nad 14\" +niski profil, i zeby taki wlasnie odstep zrobic. pozdrawiam Obrazek NORMALNIE MALINAA:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

aaa i sorryy Obar ze tak w Twoim temacie ale juz temat zeszedl na glebe to pozwolilem sobie....
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: biały rumak;)

Post autor: ozi »

no ja mam odstęp na 2palce:) hihi, z tyłu może troszke mniej bo opona ma wyższy profil. No i na tył koniecznie musze dystans 2cm dać bo przód wystaje troszku a tył jest tak na równo (cięzko to zauważyc na fotach) -to ze względu innych rozstawów osi przodu a tyłu.
FAJNIE ŻE CI SIE PODOBA:) MNIE TEŻ BARDZO.... HAHAH.
obar ale sie porobiło w Twoim temacie:) powinien być podtytuł typu: jaka gleba, na jakiej oponie trze/ czy włorzysz palca w nadkole:D
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

Ps. Widzę z opisu że odwiedzasz dziś Kołobrzeg - szkoda że akurat na SPOT (wycieczkę) jadę do Wolina i Miedzyzdroji bo podleciałbym do KG moglibyśmy skoczyć na lotnisko
No odwiedzałem z chłopakami:). Taki mały wypad w słoneczny dzień:).

Na lotnisko? Żebym po zadku dostał? NO WAY!:laugh:

obar widze ze mamy ten sam problem, przod sztywny jak cholera (kola rowno z dadkolami , nawet troszke wystaja) a tylu nie mozna wypuscic bo zacznie obcierac, a masz zaklepane ranty nadkoli??
Ranty to mam wycięte z przodu. Pomysł poprzednika, ale działa w 100%, więc się nie gniewam na niego;).

ja musiałem auto podnieść na 5spinke i teraz jest o.k. troszke wysoko ale nie mam sie co bac o opone czy co innego.... pozdro
Też miałem na piątej spince, ale taka jazda to nie jazda, a co za różnica jak zepniesz sprężynę tak, że prawie nie będzie pracowała, albo dasz na sam dół ale wsadzisz tam gumy, które spowodują, że będzie tak pracował amor, jak na piątej spince?
przynajmniej siedzi nisko.
Poza tym jak już wspomniałem, mam zawiechę pseudo sportową bo to GTC z tyłu jest miękkie jak seria u mnie:huh: , a sprawdzałem teraz u Czarodziejki i u Wróżki i nie mają takiej poduchy a spinki na tych samych wysokościach.


Tak czy tak dzisiaj się przejechałem na utwardzanych amorkach... znaczy się spinka na samiuśki dół:silly: , a na sprężyny po dwie gumy i tak po jeździe mogę powiedzieć że jest twardo jak powinno być, i tył nie skacze mocno, ale pogoda nie pozwoliła założyć alusów i jeszcze nie wiem czy będzie tarło...
Ale jak będzie oki to od razu popstrykam fotki jak siedzi na czterech łapkach.
Mi już się podoba, choć na stalówkach siedzi:cheer:
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: biały rumak;)

Post autor: ozi »

obar napisał:
Też miałem na piątej spince, ale taka jazda to nie jazda, a co za różnica jak zepniesz sprężynę tak, że prawie nie będzie pracowała, albo dasz na sam dół ale wsadzisz tam gumy, które spowodują, że będzie tak pracował amor, jak na piątej spince?
jesli chodzi o amor to nie ma róznicy ale jest różnica w pracy sprezyny, z gumami nie pracuje jak powinna, racja?
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

jesli chodzi o amor to nie ma róznicy ale jest różnica w pracy sprezyny, z gumami nie pracuje jak powinna, racja?
No nie pracuje, ale powiem Ci, że po jeździe próbnej jestem zadowolony.
Seryjne też tak utwardzałem jak musiałem zmienić progresywne bo mi jedna pękła i jeśli chodzi o porównanie tych seryjnych i tych GTC na gumach to na GTC jest miodzio nawet z gumami i twardo jak trzeba, a ma zwykłych to po utwardzeniu większości sprężyny reakcja typu- żadna praca sprężyn. Nie wiem czemu, bo niby powinno być w obu przypadkach tak samo.

Jak założę aluski to będę w stanie coś więcej powiedzieć, no ale póki co to na letnie oponki nie mam ochoty;). Może za dwa tygodnie się pogoda poprawi... kto wie:dry: .

Wiem, że teoretycznie zalecane utwardzenie to jedna guma w sprężynę, no ale cóż... producent GTC się nie postarał, a ja nie będę tak cały czas jeździł. Póki co mam po dwie sztuki na springa. Później poszukam innych sprężyn, albo nawet nie, bo GTC jest tylko doraźnie.
Następne zawieszenie będzie już bardziej firmowe;), bo mi się nie podoba, że koledzy ze Szczecinka mają taki sam zawias i ustawienie a mają na odwrót- bardziej miękki przód i bardziej twardy tył niż ja:dry: . To ja już podziękuję takiemu producentowi:side: . GTC ładnie pracuje, ale do mnie nie przemówiło. Póki nowe to będę śmigał.
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: biały rumak;)

Post autor: obar »

No i przyszła wiosna. Wreszcie na porządnych felusiach:) . No i buciki też normalne;).
Teraz jest na najniższej spince i ma po dwie gumy w tylnych sprężynach i wreszcie nic nie trze:woohoo:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
fele musiałem poprawić po zimie, no ale dwie godzinki i znów rozsiewają dookoła słońce;).
Nawet ładne zajączki na zdjęciach wyszły od nich:silly:
.
Myślę, że taka gleba już jest wystarczająca jak dla mnie:).

pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ