biały rumak;)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: biały rumak;)

Post autor: Rezi »

Gratki! :-) u mnie po 3 latach od kilku dni też cieszę się sroką!
Niestety to nie koniec walki i wkrótce auto pojedzie na lawecie na strojenie, bo ten uniwersalny program to jest trochę z tyłka wyjęty :roll: .
A nie mówiłem... :D
Jak patrzę na te filmiki to wydaje mi się że moja sroka ma lepszą reakcję na gaz (?) chyba, ale to może być subiektywne. Jakie masz koło zamachowe, ważyłeś przed montażem? :)
No i mój wydech chyba trochę ciszej chodzi :-) ale mam ori kolektor, potem 2rurka na 2,25cala albo 2,5 do końca + przelot na środku (dłuuugi) a na końcu komorowy z rm motors podobny do mugena, ale chyba będę szukał czegoś innego tylko jakoś nie przekonuje mnie 2rurka po 76mm :| to 2xpo 3'' jakaś masakra w scirocco.
Podoba mi się wiązka czujników, co to jest za oplot? Gdzie coś takiego dostać :)?
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Rezi pisze:A nie mówiłem... :D
Ale i tak lepszy niż ori G60 :wink: .
Da się na tym pojeździć, ale przy stałej prędkości silnik nie pracuje stabilnie. Reakcja na gaz jest typu "albo but albo wysiądź i się połóż na chodniku" :lol: .
Rezi pisze:Jak patrzę na te filmiki to wydaje mi się że moja sroka ma lepszą reakcję na gaz (?) chyba, ale to może być subiektywne. Jakie masz koło zamachowe, ważyłeś przed montażem? :)
Reakcję ma dobrą, ale przy tak bogatej mieszance to... na pewno będzie lepiej po strojeniu :wink: .
Koło jest seria z JH.
Rezi pisze: to 2xpo 3'' jakaś masakra w scirocco.
Taką końcówę zrobiła firma? To bardziej do neoplana niż do sroki :wink: .
Ja mam 2x2" i jest tak akurat, ale jakby sadzić dwie rurki 60mm to też nie byłoby źle.
Rezi pisze:Podoba mi się wiązka czujników, co to jest za oplot? Gdzie coś takiego dostać :)?
A to są zwykłe termokurczliwe węże, dostępne w większości elektrycznych sklepów i w elektronicznych. W temperaturach panujących w komorze silnika spisują się idealnie i są szczelne.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: biały rumak;)

Post autor: atosss007 »

obar pisze: Ale i tak lepszy niż ori G60 :wink: .
A miałeś ori G60 ? Powiem szczerze że ja nie narzekam.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

atosss007 pisze:
obar pisze: Ale i tak lepszy niż ori G60 :wink: .
A miałeś ori G60 ? Powiem szczerze że ja nie narzekam.
Nie miałem, ale się nasłuchałem opowieści :wink: .
W sumie mogę dla porównania podmienić programy, bo mam ten stary i zobaczcyć jak to się będzie zachowywać. Gorzej jak uniwersal od GTO będzie gorszy, wtedy minus dla GTO :wink: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: biały rumak;)

Post autor: atosss007 »

Tak też myślałem. Wydaje mi się że opierając się na opowieściach jesteś "lekko" subiektywny. Nie chcę mówić że ori G60 jest lepszy od jakiegoś uniwersala, ale z reguły jak coś jest do wszystkiego ... :lol:
Od jakiegoś czasu śmigam na ori G60 i powiem Ci szczerze że z chęcią stanę z Tobą na kresce. Przyjmujesz wyzwanie ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

atosss007 pisze:Tak też myślałem. Wydaje mi się że opierając się na opowieściach jesteś "lekko" subiektywny. Nie chcę mówić że ori G60 jest lepszy od jakiegoś uniwersala, ale z reguły jak coś jest do wszystkiego ... :lol:
Od jakiegoś czasu śmigam na ori G60 i powiem Ci szczerze że z chęcią stanę z Tobą na kresce. Przyjmujesz wyzwanie ?
Wiesz, ja też tak uważam, ze nie ma uniwersalnego progsa, ale GTO sam powiedział, że będzie lepiej jak na oryginalnym sofcie.
Myślałem, że ma kilka programów do kilku silników. W końcu już niejeden silnik złożył. Po to z resztą pytał jaki mam silnik i jakie mody.
Stanąłbym ale nie na tym programie, bo teraz wtryski tak napierdzielają, że mógłbym pod nimi spokojnie wziąć prysznic :wink: .
Podejrzewam, że teraz to mam ze 100 koni :lol: .
Ale spoko, pracuję nad tym i jak się wszystko uda to przyjadę na zlot na porządnym sofcie.
Kurcze Michał, byłem u Ciebie i zapomniałem tych lampek tylnych do klapy :roll: . Zabierz je na zlot jak możesz.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: biały rumak;)

Post autor: atosss007 »

Spoko Panie skleroza. Tylko przypomnij mi ze dwa dni wcześniej bo mam ten sam problem i obawiam się że jak się nie przypomnisz to uleci mi to.
Powiem Ci że nie bardzo kumam dlaczego wtryski Ci leją. To jaki Ty masz tam ten program w tej chwili, że prysznic możesz brać pod nimi ? Piszesz 100 koni ... hm ... trochę to dziwne. Sam program Ci z domniemanych 100 koni kolejnych powiedzmy 50 nie napędzi. Jeśli wszystko jest prawidłowo podłączone, wtryski nie powinny Ci lać. Dwa silniki złożyłem na digi 1 i żaden z nich na wtryskach nie lał, pomimo oryginalnego programu G60. Wracając do kości z uniwersalnym programem ... Obawiam się że wpinając uniwersala w miejsce oryginalnego G60 to różnicy wielkiej nie odczujesz. Jak dla mnie wywalenie kasy w błoto. Uniwersalny program jest programem optymalnym i ciężko Ci będzie trafić dokładnie pod mody które tam sobie porobiłeś. Dlatego Krzysiek pytał Cię jakie modyfikacje masz wprowadzone. Lepiej sobie dokończ kwestię mechaniczną i zestrój to na gotowo na samym końcu. Tylko jak masz w planie znów coś tam grzebać po zestrojeniu to też mija się z celem bo korekta Cię nie minie. No chyba że nie szukasz koni to faktycznie wrzuć sobie uniwersala i cześć.
P.S ... jaki byś tam program nie wsadził jestem chętny na kreskę. Gdybyś przyjechał na uniwersalnym, to tym bardziej. Z przyjemnością wezmę udział w porównaniu tych dwóch programów.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: biały rumak;)

Post autor: herbiasty »

O konkret! Zazdroszczę troche bo juz sie nie mogę mojego doczekać :lol:

Jeszcze faktycznie wystroić i będzie śmigać, jakis onboard by się przydał.
Wtryski leją paliwko i to mocno, słychać że mieszanka dopala sie w wydechu.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

atosss007 pisze:Spoko Panie skleroza. Tylko przypomnij mi ze dwa dni wcześniej bo mam ten sam problem i obawiam się że jak się nie przypomnisz to uleci mi to.
Ale to i tak był taki spontan i postanowiłem Cię po prostu odwiedzić. Nie myślałem o tych lampkach a przypomniały mi się dopiero jak wyjeżdżałem od Magdy.
Dam znać przed zlotem.
atosss007 pisze:Piszesz 100 koni ... hm ... trochę to dziwne.
Nie no przesadziłem, odpycha się znacznie lepiej niż moje zmutowane JH, ale czuć, że zbyt duża mieszanka przeszkadza w prawidłowej pracy i w optymalnym odpychaniu się.
atosss007 pisze: Lepiej sobie dokończ kwestię mechaniczną i zestrój to na gotowo na samym końcu. Tylko jak masz w planie znów coś tam grzebać po zestrojeniu to też mija się z celem bo korekta Cię nie minie.
Ten silnik nie będzie już więcej przerabiany. Jedynie może (jeśli oczywiście będą spore problemy) zmienię wydech na bardziej wytłumiony i to wszystko.
Więcej w tym aucie nie potrzeba, choć ktoś mi kiedyś powiedział, że tuning to choroba i jak się w nią wpadnie to ciągle się chce więcej. Miał w sumie rację. JH modyfikowałem, żeby się po prostu lepiej wyprzedzało ciężarówki na trasie i się potem zaczęło :wink: .
atosss007 pisze:P.S ... jaki byś tam program nie wsadził jestem chętny na kreskę. Gdybyś przyjechał na uniwersalnym, to tym bardziej. Z przyjemnością wezmę udział w porównaniu tych dwóch programów.
No w sumie jak będzie miejsce to czemu nie, zobaczymy jak się to wszystko zachowuje po kilku latach stania. Tak czy tak bez strojenia taki kawał drogi nie mam zamiaru jechać. Nie ciągnę za sobą cysterny paliwa :wink: .
herbiasty pisze:Wtryski leją paliwko i to mocno, słychać że mieszanka dopala sie w wydechu.
Nie tylko słychać, ale i widać, bo na filmiku po przegazówce puścił dymka. Moja audi takich smogów nie sadzi :wink: . A marchewy ładne sadzi przy zmianie biegu jak się mocniej rozpędzam :twisted: .
Ludzie za ten wydech będą mnie z widłami po osiedlu ganiać :lol: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: biały rumak;)

Post autor: voo »

długo to trwało i miałem obawy, że nie ujedziesz do końca. tym bardziej się cieszę, że się udało :) gratki. po wszystkim wrzuć wykres.
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

voo pisze:długo to trwało i miałem obawy, że nie ujedziesz do końca. tym bardziej się cieszę, że się udało :) gratki. po wszystkim wrzuć wykres.
No szczerze mówiąc to miałem obawy czy w tym roku wyjadę. Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, ale już z górki i to raczej drobna technika i kosmetyka.
A wykres to mam nadzieję, że będzie dobry, żeby nie było wstyd pokazać :wink:

Dzisiaj jeszcze troszkę poprawiłem pompę olejowa, żeby dawała lepsze ciśnienie i pomalowałem rozrusznik tak samo jak poprzedni, bo tak jak się prezentował na zdjęciu to w realu na silniku było gorzej :? .
Taka ciekawostka, bo nie każdy rozrusznik ma. Otóż ten rozrusznik jest teoretycznie o mocy 1.1KW, a przynajmniej ma takie same gabaryty, natomiast nie każdy rozrusznik miał przekładnię planetarną a ten ma. To duży plus, bo dzięki takiemu rozwiązaniu komutatory na wirniku nie dostają zbyt dużego obciążenia i dłużej żyją. W rozrusznikach bez przekładni często można zauważyć rowek w miejscu, gdzie pracują szczotki. U mnie nie ma absolutnie żadnego zużycia oprócz delikatnego nalotu, a swoje lata już ma.

Żeby nie było, że opieram się na pogłoskach to jutro robię test- uniwersalny program vs. ori G60. Ciekawe jak to będzie po odpaleniu chodzić.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: biały rumak;)

Post autor: atosss007 »

obar pisze: Żeby nie było, że opieram się na pogłoskach to jutro robię test- uniwersalny program vs. ori G60. Ciekawe jak to będzie po odpaleniu chodzić.
no i jak tam testy ? ja już zrobiłem :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

atosss007 pisze:
obar pisze: Żeby nie było, że opieram się na pogłoskach to jutro robię test- uniwersalny program vs. ori G60. Ciekawe jak to będzie po odpaleniu chodzić.
no i jak tam testy ? ja już zrobiłem :wink:
Na razie nie jestem w stanie robić testów w trakcie jazdy, ale po odpaleniu było ok, tylko po przygazówce jak mi raz strzelił lekko w dolot to odpuściłem testy na drodze. Po nagrzaniu obroty rosły i falowały. Po zmianie na uniwersalny program się ustabilizowało.
Oczywiście miałem jeszcze kilka rzeczy do poprawy i nadal mam, ale w takim stanie auto nie nadaje się do startów na ćwiarę.
Takiego spontanu dawno nie robiłem. Po 40km testów od razu w trasę... bo w tej chwili jestem w Pile 8) .
Yokohamy założone (wygląda przekozacko w takich kaloszach 8) ). Jeszcze tylko założę stożki w koła i lecę na dół Polski :) .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: biały rumak;)

Post autor: Jar_eck »

Gratki że w końcu sroka jeździ... nie dość że jeździ, to jeszcze brzmi i gada :)
Wspaniałe audio, zwariowałem po odsłuchu :)
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

A dzięki :) . Jeszcze trochę pracy zostało, ale to są szczegóły.
A nie zdążyłem nawet założyć sprężyn od Ciebie i wypróbować, ale coś czuję, ze to ja Tobie teraz będę wisiał przysłowiowa flaszkę :wink: .
No ale to po powrocie. No i po naprawie audi... bo niestety wczoraj sarna wyszła mi przed auto i mam kilka elementów do wymiany. Sarnę chyba nieźle rozpruło, bo maska zagięła się w klin z jednej strony. Kupa trawy i krwi i smród taki, że nie mogłem podejść na metr do przodu auta. Durne bydle...
I tak cieszę się, że nie jechałem wtedy Szerokim.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ