leje się paliwo przy zbiorniku

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
maniekwrc
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:27
Numer GG: 5470349

leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: maniekwrc »

Mam problem czsami przy prawym tylnym kole jak przełącze sie na benzyne leci benzyna dosłownie wylatuje całymi litrami i płynie za samochód . Dzieje się tak tylko czasami a nawet bardzo żadko auto praktycznie codziennie jezdzi na benzynie. na wszelki wypadek staram się utrzymywać niski stan benzyny caly czas na rezerwie . dodatkowo jak jadę na benzynce w baku a dokładniej pod siedzeniem słychać szum nie równomierny jakby jakieś podciśnienie się tworzyło albo to pompa szwankuje ale szum ten tez czasami zanika ?????? kto wie co tam sie moze dziać
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: vwbounty »

Puścił przewód paliwowy, miałem to samo, o nowym zapomnij bo w aso cie cena zabije (chyba 300zł, za tą czesc która pusciła a przewód jest 3-czesciowy:( ). Ja dałem dorobić nowy na długosc od samej pompy do filtra paliwa na przodzie, dorabiała firma która produkuje przewody hydrauliczne do koparek itd, w srodku jest spirala metalowa i powlekany gumą, coś na wzór przewodów od karchera, koszt 50zł i dożywotnia gwarancja, bo pan stwierdził ze ten przewód auto przezyje:laugh: (chyba nie wie jak sie moze mylić:P )

Pozdrawiam
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: Feavalo »

Równie dobrze możesz kupić przewody paliwowe w sklepie z częściami do aut ciężarowych. Też sprzedają na wymiar i te przewody wytrzymują do 6 atmosfer.

Co do szumu, to polecam sprawdzenie przekaźnika pompy w skrzynce bezpieczników. Wyciągnąć go i pooglądać czy gdzieś nie zaśniedział (także w środku pod plastikową obudową).

U mnie było to samo. Wymieniłem przewód, przeczyściłem przekaźnik i wszystko grało jak trzeba.
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: Sławek »

popytaj tam gdzie robia uklady hamulcowe, mi tez dorabiali do filtra pliwa, jak narazie trzyma ok i nic nie prepuszcza,
Obrazek
Awatar użytkownika
NodiT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 537
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 9039639

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: NodiT »

Równie dobrze możesz kupić przewody paliwowe w sklepie z częściami do aut ciężarowych. Też sprzedają na wymiar i te przewody wytrzymują do 6 atmosfer.
Do gaźnikowca może być ale w przypadku K/KE-jetronica 6 atmosfer to trochę za mało.
Awatar użytkownika
maniekwrc
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:27
Numer GG: 5470349

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: maniekwrc »

No dobra ale gdyby puścił przewód to by się cały czas lało przecież tam jest duże ciśnienie a przynajmniej na chłopski rozum tak mi się wydaje . A u mnie dzieje się tak tylko czasami . może tam jest jakiś zawór bezpieczeństwa który wywala paliwo w razie zatkania układu ?????????????????????????? niewiem ale wydaje mi się że gdyby był nawet lekko pęknięty któryś przewód to przy 6 atmosferach lało by się na potęge cały czas
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: vwbounty »

to jak bedzie ci sie lało to podlewaryj samochód i zobacz gdzie leci, paliwko to nie aceton, od razu nie odparuje ;)
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
gregj
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:48
Model: Scirocco II
Numer GG: 915051

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: gregj »

mi sie tez leje lekko. mechanior stwierdzil ze trzeba cale przewody wymienic, akumulator, i pompe. pompa najlepiej nowa, bo inaczej taka zabawa nie ma sensu.
mi samochod poprostu dziwnie sie zachowuje przy wyzszychobrotach. dlawi sie, itd.
Awatar użytkownika
maniekwrc
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:27
Numer GG: 5470349

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: maniekwrc »

Może i nie aceton ale zazwyczaj dzieje się to w miejscach gdzie niemożna tego podejżeć albo w nocy jak jest ciemno a u mechanika na kanale nic nie leci nieraz godzinami auto pracowało na benzynie złośliwość rzeczy martwych
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: Feavalo »

NodiT napisał:
Równie dobrze możesz kupić przewody paliwowe w sklepie z częściami do aut ciężarowych. Też sprzedają na wymiar i te przewody wytrzymują do 6 atmosfer.
Do gaźnikowca może być ale w przypadku K/KE-jetronica 6 atmosfer to trochę za mało.
Mam 1.8 JH i miesiąc z takim przewodem na pokładzie jeździłem, unieruchomiło mnie zupełnie co innego :pinch:
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: Sołtys »

Ja bym obstawiał zę poszedł akumulator paliwa (zbironiczek przed pompą) no chyba że masz to samo co ja: ciekło gdzieś na zgrzewie zbiornika i nieraz były plamy po paliwie dość widoczne a czasami był okres że nie ciekło nic - tak jak teraz już nie widać, a nic z tym nie robilem. Tylko jak się spojrzy od dołu to mam taką suchą plamę na zbiorniku.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: vwbounty »

maniekwrc napisał:
Może i nie aceton ale zazwyczaj dzieje się to w miejscach gdzie niemożna tego podejżeć albo w nocy jak jest ciemno a u mechanika na kanale nic nie leci nieraz godzinami auto pracowało na benzynie złośliwość rzeczy martwych
Może ci odpowietrzeniem zbiornika wywala, jakis przewód sie rozłączył bądz skruszał
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
NodiT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 537
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 9039639

Odp: leje się paliwo przy zbiorniku

Post autor: NodiT »

Mam 1.8 JH i miesiąc z takim przewodem na pokładzie jeździłem, unieruchomiło mnie zupełnie co innego
Pompa paliwa w JH daje ciśnienie właśnie tak koło 6bar, taki przewód o jakim piszesz nie ma już marginesu bezpieczeństwa. Nie twierdze że musi pęknąć, całymi latami może być wszytko oki...
ODPOWIEDZ