Problem z odpalaniem i falowanie obrotów

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
JanuszHybel
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2022, 18:03
Model: Scirocco II

Problem z odpalaniem i falowanie obrotów

Post autor: JanuszHybel »

Witam.
Mam Scirocco mk2 z 1985r z silnikiem 1.8 112km 8v oznaczenie silnika DX.

Pierwszy problem - na zimnym silniku ciężko zapala, chwile kręci a jak chwyci to jak by nie na wszystkie cylindry, szarpie silnikiem, po dodaniu gazu jak wejdzie na obroty chwyta i pracuje równo. Za następnym odpaleniem i na ciepłym silniku pali bez problemu. Ten problem jest tylko na zimnym silniku.

Drugi problem - na ciepłym silniku na wolnych obrotach często falują obroty, zarówno przy obciążeniu (włączone światła wentylator, radio) jak i bez obciążenia. Normalnie trzyma ok 950, jak falują to spadają na 800 i wraca na 950.

Zrobiłem ostatnio duży serwis, rozrząd, paski, olej, świece, wszystkie filtry, linki, pompa płynu chłodniczego, pompa wspomagania, termostat, regulator napięcia, przekaźnik pompy paliwa i inne drobne rzeczy.

Przed serwisem odpalał i pracował gorzej, teraz jest duża poprawa ale zostały jeszcze te problemy o których pisałem.

Czy to może być wina wtrysków? Wymiana wtrysków pomoże?
Co o tym myślicie.

Pozdrawiam
Janusz Hybel
Załączniki
temp10.jpg
(138.94 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Problem z odpalaniem i falowanie obrotów

Post autor: obar »

1. To może być przepływomierz ciepła (siedzi na bloku. Przychodzą do niego dwa przewody paliwowe od rozdzielacza. Może być też uszkodzony zawór na lewym kielichu.

2. To nie wtryski. W JH obstawiłbym sondę lambda jako przyczynę falowania, ale w DXie nie masz (no chyba, że była wersja z sondą).
Sprawdź wszystko na drodze elektrycznej- świece, kable, palec, kopułka, cewka.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: Problem z odpalaniem i falowanie obrotów

Post autor: szon85 »

Długo by opowiadać co to może być. Jaki rejon Polski?
ODPOWIEDZ