Scirocco MK3 1.4TSI 160KM DSG

Pochwal się swoim Scirocco.
patryks
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2022, 20:49
Model: Scirocco III

Scirocco MK3 1.4TSI 160KM DSG

Post autor: patryks »

Cześć.

Mam na imię Patryk i jesteśmy z Dąbrowy Górniczej.

Postanowiłem zaprezentować auto, którego "szukałem" dla żony :wink: Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, żona (Sylwia) jest nieświadomym użytkownikiem samochodu, który podoba się głównie mężowi. Scirocco od zawsze przyciągało moją uwagę zwłaszcza MK2 w latach '90, jednakże pojawienie się modelu MK3 też nie obeszło się bez echa... :side:

Jestem fanem motoryzacji, stąd zawsze wybieram auta, które wyróżniają się nieco bardziej z tłumu - najbardziej kręcą mnie youngtimery.
Żona wcześniej jeździła Mini Cooperem do którego była bardzo przywiązana (fajnie wyposażonym), no ale po przesiadce zakochała się w Scirocco od pierwszych kilkudziesięciu kilometrów i dzisiaj już nikt nie namówiłby jej na powrót do Miniaka. Komfort, wygłuszenie, przyspieszenie, ilość miejsca to zdecydowane plusy VW!

Scirocco pochodzi z polskiego salonu - 2010 rok, użytkowane praktycznie przez jednego właściciela (leasing/ potem firma/ no i wykup na córkę), pełny serwis ASO (rachunki/ faktury), historiapojazdu.gov - potwierdza każdy rok i przebieg, ASO naprawa blacharska przód (błotniki + zderzak), poza tym na pomiarze wszędzie pierwszy lakier... no i "najlepszy" silnik 1.4 TSI 160KM CAV, który już jest po generalnym remoncie, oraz mechatronika skrzyni (na te usługi była gwarancja, no ale już niestety nie obowiązuje).

Silnik i skrzynia póki co chodzą wyśmienicie (obecny przebieg około 105 tyś.km) - zużycia oleju nie odnotowaliśmy (a przejechaliśmy około 12 tyś.km - w tym same wakacje 5 tyś.km), przyspiesza rewelacyjnie, no i spalanie podczas normalnego codziennego miejskiego użytkowania na poziomie 6,5 - 7,5 litra :shock: (Mini potrzebowało więcej o 1 litr, a było słabsze o prawie 40KM...)

Pomimo, że to auto żony nie ukrywam, że sam często "jadę zatankować" do odległej stacji - a jako fan motoryzacji mam kilka mniej lub bardziej ciekawych wynalazków do tankowania :lol:

Poniżej kilka zdjęć VW. Nasza modyfikacja po zakupie to koła z Audi, które dzięki niskiemu ET25 fajnie siadły i nie schowały się we wnękach (nie potrzeba dystansów, a jest szerzej o 4 cm na osi). Rozmiar 17 cali to wg mnie kompromis pomiędzy komfortem i wyglądem.

Pozdrawiam :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Latem dostał mu się jeszcze nowy oryginalny bagażnik dachowy, ale odległe podróżowanie z rowerami na dachu słabymi drogami to nie jest to co lubię... (na drogach Łotwy i Estonii często występuje nawierzchnia szutrowa i prędkość podróżna to 15 - 20 km/h z "telepiącymi" się rowerami)


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Scirocco MK3 1.4TSI 160KM DSG

Post autor: Gółek »

Witaj. Świetnie się prezentuje. Przyjemności z jazdy.
Pozdrawiam Tomek.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
lupik
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:15
Kontakt:

Re: Scirocco MK3 1.4TSI 160KM DSG

Post autor: lupik »

mnie też się podoba, miałem okazję pośmigać u kolegi - przyjemnie się prowadzi ale to akurat wiadome :D
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco MK3 1.4TSI 160KM DSG

Post autor: obar »

Całkiem ładnie się prezentuje, no i białe :) .
Felgi z audi zawsze dodawały trochę charakteru volkswagenowi.
Przyjemności z jazdy i jak się zdecydujesz to wpadnij w przyszłym roku na międzynarodówkę.
Szczegóły zlot będą zapewne przedstawione przez organizatora na gwiazdkę :) .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ