Pomoc z maską, bardzo pilne

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Taboo_oodaT
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2021, 08:02
Model: Scirocco III

Pomoc z maską, bardzo pilne

Post autor: Taboo_oodaT »

Witam wszystkich!

Przeszukałem czeluści internetów i znalazłem masę informacji do wszystkich aut z wyjątkiem oczywiście scirocco. Nikt, nikomu, nigdzie i nic.
Pojawił się u mnie problem, mianowicie puściła mi linka otwierania maski. Z wajchą jest wszystko w porządku, tam link jest napięta więc musiała puścić gdzieś przy zamku maski. Wszystkie podpowiedzi dotyczące naprawy tego problemu w innych modelach vw zaczynają się od zdjęcia znaczka vw co de facto problem rozwiązuje. W przypadku scirocco jak dobrze wiecie logo jest przyklejone do maski i jego odklejenie nie pomoże mi w niczym. Mam wrażenie, że te auto składają malutkie elfy ponieważ nie dopuszczam możliwości by taki ścisk pod maską mogły stworzyć ludzkie ręcę więc jeśli ktoś zna małego elfa co mógłby mi pomóc i wcisnąć tam dłoń by otworzyć maskę ręcznie to bardzo proszę o kontakt. Z drugiej strony musi być jakieś rozwiązanie. Producent musiał przewidzieć taką sytuację i musi istnieć jakiś rodzaj awaryjnego otwarcia. Od swojego mechanika usłyszałem, że bez diaxa może być ciężko a jednak tego wolałbym jakoś uniknąć.

Czy ktokolwiek miał taki problem? Jest w stanie mi jakkolwiek pomóc?
Pozdrawiam serdecznie!
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc z maską, bardzo pilne

Post autor: kostrzyk »

najlepiej wjechać na kanał, zdjąć osłonę i spróbować od spodu dostać się do linki, widzę że w mk3 jest łączona linka maski, może puściło łącznie, albo ten plastikowy uchwyt w którym łączy się obie części linki. Łączeni wydaje się ze jest gdzieś za prawym reflektorem. Może zdjęcie przedniego lewego nad kalo ujawni jej lokalizacje.
Przechwytywanie.JPG
(70.69 KiB) Nie pobierany
coś takiego jeszcze znalazłem
https://www.dropbox.com/sh/nerw5cwkh9ug ... terior.pdf

od strony 39 jest odnośnie zamka maski.
Obrazek
Taboo_oodaT
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2021, 08:02
Model: Scirocco III

Re: Pomoc z maską, bardzo pilne

Post autor: Taboo_oodaT »

Bardzo dzięki za odpowiedź i oczywiście schematy. Na pewno trochę to rozjaśniło i może nie będzie tak źle:)
ODPOWIEDZ