GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
RTUT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 287
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:06
Model: Scirocco II
Numer GG: 3187843

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: RTUT »

jeżeli masz rozpórke bez regulacji (śruba rzymska) to chyba jeden pies czy założysz ją na kołach czy przy uniesionym aucie bo ona raczej się nie rozciągnie ani nie skórczy. Ja swoją zakładałem na kołach i odstęp między śrubami przed założeniem był taki sam jak po jej założeniu i potem chyba po jakimś miesiącu sprawdziłem i się nic nie zmieniło. Jedyne co to kolektor był troche upierdliwy ale to już było w innym temacie.
DUŻO gazu i sprzęgło od razu...
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: Gółek »

Jako że uzytkuje na codzień od ponad roku GTC sprawa po przegladzie technicznym wykonanym w lipcu kiedy to owe zawieszenie prześmigało 17 tyś km wyglada następująco:
Przód 77-78 %
Tył 72-73 %
Rezonans springów równo po 21 Hz.
Takze od strony żywotności wypada to bardzo dobrze.
Pozdr Tomek
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: ozi »

Mam pytanie chłopaki ;) dotyczy amorów tak wiec zadaje w tym temacie: czy amortyzator gazowy pracuje z tą samą siłą na każdej wysokości? np. czy jest tak samo twardy na sprezynie -80mm i -40mm?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: Kamil »

nie, nie jest.
jak mialem u siebie wlozone gumy w przednie sprezyny, to bylo bardziej miekko mimo tych gum niz teraz na dole.
z kolei tyl paradoksalnie reaguje odwrotnie, przynajmniej u mnie... im nizej tym bardziej miekko, troche to dziwne, ale takie mialem odczucia po przesunieciu talerzykow w dol.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: Bzyku »

podepne sie pod temat z troche innym problemem-moze juz rozwiazanym jakos ale tak jeszcze spytam
m.in i ja i jeszcze 2 uzytkownikow springow GTC z zestawu ma podobny objaw wjezdzajac w wszego rodzaju nierownosci, dziury etc cos wali w przednim zawieszeniu
bylem w 3 punktach co robia zawieszenia na sprawdzeniu co mam zuzyte-czy galka, jakas guma etc, szarpaki nic nie wykazalo-wszystko igla-a dalej stuk jest jak \"pieron\" dosc gluchy i metaliczny
czy ktos mial taki przypadek?
powiedzmy ze sprawa jest w jakims stopniu rozwiazana bo wydaje sie nam ze farba ze sprezyn zeszla w miejscu gdzie zwoje sa bardzo blisko i to tak halasuje metalicznie
jakies inne spostrzezenia?
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
mAtii
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 13 gru 2007, 20:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 3892530

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: mAtii »

tez to mialem i jest to dzwiek zwojow obijajacych sie o siebie. ja to rozwiazalem tak - kupilem takie gumy, ktore wklada sie miedzy sprezyny, tyle ze one sa dosc grube - przecialem na pol i wsadzilem w 2 najnizsze zwoje. i po sprawie :) mozna by sprobowac jakies detki wpychac, ale te gumy sa profilowane do sprezyn, takze nie wypadna na pewno. koszt jednej to 5zl, a wlasnie jedna trzeba porozcinac i starczy na obie strony. pozdroVW
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: ozi »

ja sie spotkalem kiedys z wezem ogrodowym zakladanym na sprezyne
Obrazek
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: Gółek »

Takie metaliczne stukanie zwojów odnosi sie praktycznie do każdego \"krótkiego \" zawieszenia i nie dotyczy to tylko zestawów GTC.Podobna sytuacja jest przy konfiguracji Eibach+Koni Sport i to przy obnizeniu \"tylko \" 40 mm.Podobnie zachowuja sie gwinty (metaliczne stuki ,zgrzyty etc)Dla mnie jest to urok nie wada tych zawieszeń :)
Pozdr Tomek
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
mAtii
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 13 gru 2007, 20:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 3892530

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: mAtii »

jakis to moze urok jest, ale nieswiadomi przechodnie czy gapie moga uznac, ze jedzie stary trup i zaraz mu cos odpadnie ;) PS. Mam kit Koni sport -35mm od 1,5tys km i nic nie stuka ;)
Awatar użytkownika
sniper
Początkujący
Początkujący
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2009, 14:55
Model: Scirocco II
Numer GG: 17537226
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: sniper »

Zastanawiam się właśnie nad KITem GTC -60/60 ale nie wiem czy jest odpowiednio twardy, na niektórych forach ludzie piszą, że zestaw MTS Technik jest lepszy od GTC co możecie o nim powiedzieć jak jest z trwałością i twardością? Twardszy=lepszy;)
Obrazek
Awatar użytkownika
lion_rapid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 704
Rejestracja: 22 gru 2007, 10:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: lion_rapid »

mi nic w gwincie Weiteca nie stuka i nie zgrzyta
twardszy wcale nie znaczy lepszy, pytanie do czego? na tor wyścigowy to tak
ale na codzień i do tego na polskie drogi?
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: Manek »

sniper napisał:
Zastanawiam się właśnie nad KITem GTC -60/60 ale nie wiem czy jest odpowiednio twardy, na niektórych forach ludzie piszą, że zestaw MTS Technik jest lepszy od GTC co możecie o nim powiedzieć jak jest z trwałością i twardością? Twardszy=lepszy;)
Sniper jak cos to ja mam nowke sztuke kit MTS -60/40 do sprzedania. Tu masz linka do tematu w gieldzie:
http://www.scirocco.pl/component/option ... /catid,14/
I sporo taniej niz na allegro ;)
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: Kamil »

trwalosc... no to bylo dobre pytanie 2 lata temu, jak ludzie zaczeli na potege te zawieszenia kupowac, teraz mozna juz cos o nich powiedziec.
ja jezdze na gtc/ta technix od poltora roku, przejechalem na tym, no mysle, ze cos w przedziale 15-20 kkm, poki co nie znajduje zadnych oznak pogorszenia sie jego wlasciwosci. fakt, sprezyny po jakims czasie sie troszke \"ulozyly\" i \"wygniotly\" i samochod sila rzeczy usiadl jeszcze troszke nizej, ale poza tym nadal pracuje ok, nie dobija, jest porownywalnie twardy (albo jak niektorzy twierdza, miekki :) ). mysle, ze stosunek cena/jakosc do tej pory wypada bardzo dobrze. oczywiscie, jak cie stac na kit koni z regulacja twardosci, to sie nie zastanawiaj nad ta-technix, ale skoro sie nim interesujesz, to pewnie koni nie jest w przedziale cenowym, w ktory celujesz ;).
a co do twardosci, to podtrzymuje swoje zdanie sprzed roku, jak ten temat byl zakladany ;), jest sztywno, ale nie ma efektu taczki. a poza tym, twardo i miekko znaczy dla kazdego co innego.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
sniper
Początkujący
Początkujący
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2009, 14:55
Model: Scirocco II
Numer GG: 17537226
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: sniper »

Kamil dzięki za konkretną odpowiedź, więc śmiało mogę kupować taki zawiech;)

Manek myślałem nad twoją propozycją, tylko że ty sprzedajesz -40 na tył a mi przydałoby się -60, czhyba że masz też -60 na tył, to chętnie bym skożystał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: GTC / TA TECHNIX mity i fakty

Post autor: Manek »

sniper napisał:
Kamil dzięki za konkretną odpowiedź, więc śmiało mogę kupować taki zawiech;)

Manek myślałem nad twoją propozycją, tylko że ty sprzedajesz -40 na tył a mi przydałoby się -60, czhyba że masz też -60 na tył, to chętnie bym skożystał.
Sniper, na tyle mozesz sobie regulowac wysokosc na talerzykach ;) Przesuwasz sobie talerzyk w dol lub w gore i ustawiasz jak Ci pasuje. Zreszta o tym tez juz bylo pisane na forum.
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
ODPOWIEDZ