Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
sickor
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:45

Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: sickor »

Witam, wszystkich po bardzo długiej nieobecnosci oraz ogarnieciu papierow do sroczki, zabieram się za przygotowanie ja na nastepny sezon.

A wiec jak w tytule, planuje zrobic swapa z 1.8 jh na 1.9 . (tak tak wiem, ze diesel, ale naprawde je lubie to 1 a 2 nie słysząłem o takiej sroce w polsce).

Czy wiecie moze jak wyglada sytuacja z łapami silnika wydechem itd ? czy hamulce z golfa 3 gti podchodza do scirocco ?

Wrzucam link do akucji z ktorej chce ogarnac całego golfa na swap.

http://olx.pl/oferta/golf-2-gtd-swap-td ... fgNul.html

Jesli ktos ma jakas pomocna rade prosze o pomoc ;)

Pozdrawiam

PS> szukam grilla w całosci, prawego błotnika, prawego stelaza do lampy z działajaca regulacja, zderzaka przod prostego !
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: spirit »

Dobra rada na początek, zanim założysz nowy temat to poszukaj czy już podobnego nie było na forum.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
sickor
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:45

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: sickor »

jasne czytałem, ale wyczytałem o golfie 3 lub 4 sytuacja tutaj jest inna powniewaz siedzi silnik 1.9 tdi ktory juz był swapowany do golfa 2 i czy sa jakies przerobki aby wrzucic to do scirocco ? :) uzywałem czytałem ale nie uzyskałem odpowiedzi w pełni mnie satysfakcjonujacej dlatego załozyłem temat plus dodałem link do auta ;)
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: spirit »

Wydech trzeba zrobić na nowo, z G II nie pasuje. Ogarnąć elektrykę, hamulce przód z G II, III nie podejdą.
sickor
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:45

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: sickor »

w sumie moj bład bo wydech to logiczne w koncu silnik turbo i wydech od wolnossacego nie podejdzie to raz, czy mam rozumiec, ze jesli koles wrzucił do zawieszenia golfa II hamulce od golfa 3 to do scirocco mk 2 nie podejda? wydawało mi sie, ze to co pasuje do golfa 2 pasuje rowniez do scirocco mk 2 :)
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: Sławek »

Podwozie golfa 2 i scirocco to inna bajka..
Obrazek
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: spirit »

I wiele innych rzeczy, dlatego radziłem żeby najpierw poczytał a tak jak widzę to słomiany zapał.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
sickor
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:45

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: sickor »

to z jakim autem scirocco ma ta samą płyte podłogową ?
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: spirit »

Mała podpowiedź, wejdź na stronę intercarsa i sobie poszukaj. Bo widzę że czekasz na gotowe, zamiast samemu poszukać na forum.
sickor
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:45

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: sickor »

zrobiłem to własnie zanim napisałes komentarz widze, ze jetta I Golf I :/ czyli chce sie upewnic, zeby nie utopic kasy bo tak własnie koncza sie "projekty". Nie opłaca sie kupic golfa II z ogłoszenia aby przerzucic swap do scirocco ? Lepiej pozbierac samemu graty ?
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: Sławek »

Jedynie co mozesz wykorzystac z tego golfa to sam słupek silnika i skrzynie ale wybierak biegów tez jest inny.

Ps: mocowanie silnika "łapy" to tez inny temat.

Jezeli masz odpowiednia wiedze to te wszystkie komplikacje beda dla ciebie pestka, ale jezeli szukasz czegos na pierwszy raz i plug&play to silnik diesla w scirocco nie jest najlepszym pomysłem.

Cały problem polega na tym iz scirocco to juz całkiem nowa buda (rocznikowo) ale ze starym podwoziem z pierwszej generacji, i jezeli kiedys zadałes sobie pytanie dlaczego hamulce 256 do scirocco kosztuja 600-700 złotych to juz wiesz..
Obrazek
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: spirit »

Sławek od razu widać że chłopak kompletnie zielony, skoro zadaje takie podstawowe pytania. Żeby się zabrać za taki projekt trzeba najpierw mieć minimum wiedzy o aucie które się posiada, a tu widzę tylko zapał do jakiegoś pomysłu aby zabłysnąć na forum.
sickor
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:45

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: sickor »

wiedze sie nabywa nikt z nia sie nie rodzi, nikt nie chce zabłysnac na forum, ale widze, ze poziom uprzejmosci co u nie ktorych wymaga wiele do zyczenia, zadaje podstawowe pytania poniewaz, nie mam wiedzy na temat vagow, nie widze w tym niczego złego, a jesli jest jednak osoba która zechce pomoc to moze, na priw czy cos bo widze, ze post nie jest zbyt uzyteczny. A na koniec dla niedowiarków wrzuce zdjecie sciro z 1.9 tdi ;) pozdrawiam wszystkich ;)

PS. fakt nie jestem mechanikiem pojecie jakokolwiek mam swap z 525 tds na 3.0 r6 mam za soba bez wiekszych problemow, bede pod opieka kilku mechaników wiec nie boje sie o komplikacje tylko chciałym wiedziec jakie ewentualne moga wyniknac aby miec rozwiazanie zanim podejde do swapa bo auta potrzebuje nie moze czekac miesiac ;)
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: Majkel »

jak można lubić diesle ;D chyba, że pracujesz jako kierowca zestawu, na kolei, na kutrach albo w innym zawodzie gdzie można 'dostać za darmo' ropę :D
sickor
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:45

Re: Scirocc mk2 GT 2 1.8 JH ---> 1.9 tdi

Post autor: sickor »

Majkel pisze:jak można lubić diesle ;D chyba, że pracujesz jako kierowca zestawu, na kolei, na kutrach albo w innym zawodzie gdzie można 'dostać za darmo' ropę :D
Po prostu diesel bo wzglednie niskie spalanie, rozwojowe silniki duzo Nm ktore maja znaczenie na miescie ;)
ODPOWIEDZ