Sroczka po kapitalnym remoncie nie gada;/

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Pakobulid
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2015, 20:46
Model: Scirocco II

Sroczka po kapitalnym remoncie nie gada;/

Post autor: Pakobulid »

Witam jestem posiadaczem scirocco mk2 1,8 JH 90 koni 87rok SCALA problem jest taki ze kupilem samochod z warsztatu gdzie go juz rozkladali zrobilem kompletny remont glowicy gniazda prowadnice zawory uszczelniacze planowanie nowe pierscienie panewki caly silnik uszczelniony nadszedl moment skladania i tu pytanie o schemat rozrzadu bo nigdzie nie moglem znalezc dokladnego opisu wiec ustawiony na 1 cyl w GMP 4 cyl krzywki sie mijaja znak na zamachu pasuje zaplon ustawiony do kola pasowego walu rozrusznik zostal zregenerowany bo slabo krecil przekaznik pompy nie dzialal zostal wymieniony juz dziala tylko paliwo dochodzi do pompy rotacyjnej z ktorej wychodza przewody na wtryski zawor i wtrysk startowy paliwo idzie na zawor idzie na wtrysk startowy ale nie idzie do wtryskow czy jest padniety jetronic ? prosze o porady niby nie skomplikowany ale moze wiecie czy paliwo dopiero pozniej pojdzie z wtryskow czy powinno od razu sorki za bledy jestem tu nowy ale potrzebuje pomocy !!
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Sroczka po kapitalnym remoncie nie gada;/

Post autor: Sławek »

Zeby sprawdzić wtryskiwacze musisz unieść klapę podciśnieniową w ke-jetronicu podczas kręcenia silnikiem.

Sprawdz jeszcze raz zapłon. Nie ustawiaj na kole tylko na aparacie. Palec do pierwszego odpału powinien być skierowany prostopadle do głoiwce, przy czym 1 cylinder w GMP, a krzywki rozrządu 1 cylindra w lterę "V" + dokładniej znaki na kole i obudowie.

Sprawdz czy znak na zamachu odpowiada górnemu położeniu tłoka. Widziałem juz jak ludzie zle zakładali zamach i pozniej mieli problem z zapłonem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Sroczka po kapitalnym remoncie nie gada;/

Post autor: Mowad »

To da sie zle zalozyc zamach? Mi sie nigdy nie udalo, bo tam jakies wypustki takie byly co uniemozliwialy jego zalozenie jakos inaczej :)

Na obudowie aparatu takze masz znak. Do tego moze glupie pytanie ale czy podlaczyles dobrze kolejnosc kabli wg zaplonu 1342?

Na kole walka rozrzadu masz tez znak, ma byc na poziomie krawedzi glowicy.

Czyli znak na kole zamachowym (jesli dobrze zalozne), znak na kole walka rozrzadu, znak na aparacie zaplonowym i powinien zagadac jesli jest ok.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Sroczka po kapitalnym remoncie nie gada;/

Post autor: Sławek »

Mowad tez myslałem ze sie nie da :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: Sroczka po kapitalnym remoncie nie gada;/

Post autor: ozi »

Podpowiedz jeszcze po której stronie koła wałka rozrządu ma ten znak bo widziałem wiele wałków ze znakami z obydwu stron :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Sroczka po kapitalnym remoncie nie gada;/

Post autor: Mowad »

W sumie racja, na kole walka rozrzadu znaki sa z obu stron, mysle ze ten obrazek to wyjasni:
Obrazek

I jak sie tak zastanowie to aparat w 8vtez da sie wsadzic praktycznie w kazdej pozycji wiec znak na nim niewiele jest warty.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Pakobulid
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2015, 20:46
Model: Scirocco II

Re: Sroczka po kapitalnym remoncie nie gada;/

Post autor: Pakobulid »

Panowie wszystko pali lata i swieci:D problem lezal po stronie zle ustawionego rozrzadu ustawione teraz na GMP aparat zaplonowy prostopadle do glowicy walek rozrzadu 1 cyl na mijanke w litere v dzieki za podpowiedzi niestety musialem kupic druga pompe rotacyjna ta padla plus komputer silnika dostala sie woda W 2016 na pewno odwiedze ktorys zlot tylko ogarne krokodyla do konca:D
ODPOWIEDZ