moje 16V się strasznie dusi

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
hojrak94
Początkujący
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 27 paź 2013, 14:40
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa

moje 16V się strasznie dusi

Post autor: hojrak94 »

Problem tego typu że dusi mi sroke, jak pracuje na wolnych to jest ok ale jak dodam gazu to go dusi i albo z problemem wejdzie w obroty albo zacznie przygasac, co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Re: moje 16V się strasznie dusi

Post autor: wróżka »

Sądzimy że to smutek wielki i makabra jakaś. TWOJE auto się się dusi?! SZOK to wielki dla nas... :lol:
A tak na poważnie, mógł byś cos więcej... co robiłeś ostatnio? Chodzi równo? pali na wszystkie gary? sprawdż układ zapłonowy, kopułkę, palec... świece...
Osobiście stawiam na niedobór paliwa.
Sprawdż obie pompy czy podają, wymień filtr paliwa, wlej środek do czyszczenia wtrysków STP i przejedź jak w opisie stosowania.

aha, i jeszcze: dolot szczelny? zerknij jeszcze na podciśnienia...
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: moje 16V się strasznie dusi

Post autor: L.W!z »

Ja obstawiam dolot. Sprawdź czy się żadna opaska nie zsunęła. Czy rura idąca bezpośrednio do przepustnicy np bo ta lubi czasem się zsunąć przy słabym dokręceniu opaski.
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
hojrak94
Początkujący
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 27 paź 2013, 14:40
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa

Re: moje 16V się strasznie dusi

Post autor: hojrak94 »

Czyli mówisz że lewe powietrze na dolocie? Posprawdzam dzięki
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: moje 16V się strasznie dusi

Post autor: L.W!z »

Możesz też profilaktycznie wszystkie rurki porozkręcać i poczyścić. Przy krokowcu zwłaszcza. Jego też możesz sprawdzić i przeczyścić.
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: moje 16V się strasznie dusi

Post autor: atosss007 »

Jeśli nic z powyższych wskazówek nie zadziała na korzyść, to sprawdź jeszcze drożność przewodów paliwowych. Sroki to dość stare samochody i różne paliwa widziały. Co za tym idzie różnego rodzaju syfek potrafi je zapchać, lub częściowo ograniczyć dostawy paliwa. Miałem tak u siebie kiedyś i objawy były podobne. Jeśli masz listwę wtryskową z regulatorem ciśnienia paliwa, to on uszkodzony również może mieć wpływ na pracę silnika. Szukając problemu z lewym powietrzem, może ono również dostawać się bezpośrednio pod wtryskami poprzez uszkodzony uszczelniacz. Na pracującym silniku psiknij np. WD-40 pod każdy wtrysk i sprawdź czy preparat nie jest zasysany z powietrzem. Jeśli na którymś wtrysku tak będzie, masz gotowe rozwiązanie.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
ODPOWIEDZ