Licznik mk2

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
CyccX
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 31 gru 2011, 15:37

Licznik mk2

Post autor: CyccX »

Witam.

Mam scirocco mk2 91 rok. Po swapie. z 1.8jh na inne 1.8 tez benzyna

Mam zegary z obrotomierzem z dwiema kostkami i z MFA.
MFA z przyczyn naturalnych juz nie działa. Jednakże bardzo bym chciał miec obrotomierz sprawny. To nie pierwszy swap w scirocco po którym nie moge uruchomić obrotomierza.

Jeśli jest ktoś ogarniety w tym temacie proszę o informację w jaki sposob mogę ożywić obrotomierz. Najlepiej jakby kto podpowiedział jaki sygnał trzeba podać na jaki pin w kostce licznika.

Szukałem schematów licznika z 2 kostkami ale schematy sa w wiekszości do golfa i jedne zaprzeczają drugim. Ogolnie jest bałagan. Słyszałem ze można podać sygnał z alternatora tak jak jest to w dieslu. Pytanie tylko na ktory kablek ???
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Licznik mk2

Post autor: Mowad »

Obrotomierz dostaje sygnal z cewki. ale ktory pin czy kabelek to juz nie pamietam.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Licznik mk2

Post autor: spirit »

Biała wtyczka pin D 26, czerwona wtyczka pin B 19 i następnie długa strona białej wtyczki licznika pin środkowy. Sygnał jest brany z pinu 1 na cewce.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
luckash
Początkujący
Początkujący
Posty: 194
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:26
Lokalizacja: Bartniczka

Re: Licznik mk2

Post autor: luckash »

No kabel czerwono/czarny to sygnał na obrotek. U mnie to schemat golfa się przydał a właściwie opis niektórych oznaczeń na taśmie, zupełnie inne kostki były licznik a instalacja.
ODPOWIEDZ