Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Pochwal się swoim Scirocco.
michalina
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2015, 17:57

Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: michalina »

Witam
W końcu po poszukiwaniach zakupiłam Scirocco Mk2 wersja Scala w kolorze Paprika Red
Samochód wymaga dopieszczenia od strony mechanicznej jak i wyglądu.
Scirocco po zakupie wracało na kołach aczkolwiek nie dojechało o własnych siłach i ostatnie 50km "przejechało" na lawecie
Obecnie bierzemy się do roboty :) Przede wszystkim Gaźnik i pompka paliwa
To na razie tyle :D
Zdjęcia po zakupie w trakcie oczekiwania na podwózkę
11216314_715723935216597_992009160_n.jpg
(129.12 KiB) Nie pobierany
11349995_715724015216589_807966754_n.jpg
(150.66 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: scirorider »

Gratuluję zakupu !

Na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie ! Powodzenia w pracach i proponuję zostawić w ori, bo papryk jak na lekarstwo...

Pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: BossFazer »

strasznie za mną "chodził" taki sroll w tym kolorze ;) ładna sztuka, dbaj o nią!!!
pozdrawiam !
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
michalina
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2015, 17:57

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: michalina »

Taki mam zamiar utrzymać w oryginale
Muszę jedną lampę tylną wymienić bo inna ale już zamówiona
W środku tapicerka trochę wyblakła czerwona tylko fotel kierowcy niestety podmieniony bo podobno stary już na nic się nie nadawał :D
Brakuje mi jeszcze półki bagażnika i zegar akumulatora nad radiem mam produkcji polskiej :)
11356055_718044904984500_1121829_n.jpg
(61.62 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: Ruszowy »

Ładna papryka.
Nie bałaś się kupować tak wypolerowanej sroki ? ;) Często wypucowane tylko do sprzedaży a potem blaknie lakier a i auto przestaje odpalać.
Co do tapicerki no jest bardzo poszukiwana. Teoretycznie można szukać fotela pasażera na dawce.
Miłego użytkowania!
BTW ciekawe które miasto zasili twój nabytek.
michalina
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2015, 17:57

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: michalina »

Nie, nie bałam się kupować "wypolerowanej sroki" gdyż lakier został pseudo odnowiony przez lakiernika z odkurzaczem :) i powstałe przy tym kilometrowe zlewy :D nadają się do polerowania na mokro
A poza tym lakier został "odnowiony" tylko z zewnątrz, w środku jest całkowicie oryginalna papryka tylko wypłowiała ale nie najgorsza.
Z daleka piękny, z bliska oczy bolą 8) Narazie ;)
Awatar użytkownika
rafaolo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1113
Rejestracja: 01 gru 2007, 10:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1661625

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: rafaolo »

witamy w niewielkiej rodzince papryk :) dbaj o nią :)
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: L.W!z »

Wytrwałości :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: Ruszowy »

michalina pisze:Nie, nie bałam się kupować "wypolerowanej sroki" gdyż lakier został pseudo odnowiony przez lakiernika z odkurzaczem :) i powstałe przy tym kilometrowe zlewy :D nadają się do polerowania na mokro
No proszę nie dość że sciromaniaczka to jeszcze z wiedzą.
Przyznaj się chociaż z którego województwa ;)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: atosss007 »

Witaj. Gratuluję zakupu. Auto na fotkach prezentuje się całkiem przyzwoicie. Mam nadzieję że będzie sprawiać dużo frajdy.
P.S. Nie ma czegoś takiego jak polerowanie na mokro. Chyba że chodzi Ci o szlifowanie na mokro przed polerowaniem, to zmienia postać rzeczy ;) Przed przystąpieniem do prac szlifiersko-polerskich proponuję zbadać twardość lakieru, żeby się nie okazało że w miejscach gdzie powstały zacieki, lakier nadal jest miękki i ugna się pod paznokciem. W takim przypadku lakier będzie się raczej nadawał do ściągnięcia niż do polerowania. Oczywiście życzę Ci aby tak się nie stało, bo to może człowieka zrazić. Pozdrawiam.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
michalina
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2015, 17:57

Re: Scirocco Scala 1.6 RE 53kW

Post autor: michalina »

Tak więc, dziś przyszła lampa tylna, została wymieniona :) przy okazji usprawnione zostało całe oświetlenie, powymieniane przewody i kostki przy wszystkich lampach.
Od dziś samochodem można już poruszać się bez obaw za sprawą wymiany pompy paliwa, praktycznie wszystkich węży paliwowych i naprawy gaźnika.
Gaźnik Pierburg 2E został rozebrany do jednej śrubki, wyczyszczony - były zatkane dysze, zlikwidowany został wyciek z pompki przyspieszacza i poskładany na nowym zestawie uszczelek. Podciśnienia zostały poprawnie podłączone wg schematu. Została wyregulowana dawka biegu jałowego i od tej pory Scirocco pięknie trzyma wolne obroty, kultura pracy silnika nie odbiega współczesnym samochodom z wtryskiem :D
Podczas sprawdzania zauważyłam w zbiorniczku wyrównawczym wodę :shock: po czym układ chłodzenia został opróżniony, przepłukany i zalany płynem g11
Wnętrze pobieżnie wyczyściłam i umyłam bagażnik. Zakupiłam maty wygłuszające do bagażnika, gdyż brakuje (jeszcze) półki bagażnika. Teraz czekam na zamówione części i w między czasie nadal szukam tej nieszczęsnej półki bagażnika, rączki składania fotela pasażera, ramki klamki prawej wewnętrznej i fotela kierowcy, gdyż obecnie mam zamontowany fotel od golfa III :?
To tyle na dziś :side:

Z województwa Śląskiego :wink:
ODPOWIEDZ