Problem z tankowaniem

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Omer
Początkujący
Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:42
Model: Scirocco II
Numer GG: 4930919

Problem z tankowaniem

Post autor: Omer »

Witam.
Ponieważ nie znalazłem podobnego wątku na forum postanowiłem założyć nowy. Jeżeli gdzieś już taki jest to proszę o info a ten wątek będzie można zamknąć.
Od przekładki silnika minęło już trochę czasu a autem jeździłem mało więc mnie to nie drażniło bardzo. Jednak ostatnio skrzynia w moim dupowozie padła i nadszedł czas zmienić z automatu na manual jednak będę musiał trochę Sroczką pojeździć i tankowanie przez 10 minut za 100 zł lub ok 20 minut do pełna będzie mnie poprostu wkurzać na maxa. Już mialem sytuacje, że tir sie zatankował szybciej ode mnie.
Problem polega na tym, że mi ciągle wybija pistolet. Muszę bardzo delikatnie nacisnąć aby paliwo szło powoli.
Problem sie pojawił po wymianie silnika na abf. Usunąłem starą pompę z baku, pod progiem, filtr, przewody. Bak został wyczyszczony, zabezpieczony przed korozją i pomalowany. To samo wlew paliwa. Wymieniłem przewód odpowietrzajacy na nowy.
Zastosowałem pompę walbro do baku, nowy filtr pod progiem i przewody plastikowe z golfa 3.
Czy ktoś miał podobny problem ? Jak sobie z tym poradzić.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Problem z tankowaniem

Post autor: Mowad »

Odpowierzenie wymieniles na nowe, ale sprawdzales czy wszystko tam drozne? moze sie zatkalo przy plukaniu?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Problem z tankowaniem

Post autor: Gółek »

Jest nadciśnienie w baku podczas odkręcania korka?
Do póki się nie uporasz po prostu cofnij troszkę "pistolet" nalewajac.
Będziesz mógł tankować szybciej :)
Pozdrawiam Tomek.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Omer
Początkujący
Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:42
Model: Scirocco II
Numer GG: 4930919

Re: Problem z tankowaniem

Post autor: Omer »

Rura wlewowa była czyszczona i malowana. Bak tez. Było wszystko wyjęte.
Przy baku było takie ustrojstwo o które nawet kiedyś tu na forum pytał co to. Usunałem to bo mialem problem z ciśnieniem na listwie.
Jak odkręcam korek wlewu słychać syczenie, zawsze było je słychać, przy JH też.
Jest jeszcze taki zaworek przy wlewie który nie wiem za co odpowiada. W nadkolu u góry jest zakodowany w takiej piance. Wyjałem go bo szedł do niego cienki wężyk który idzie chyba do zbiornika w nadkolu z przodu. Nic to nie dało.
Sprawdze jeszcze raz wlew jak będę miał więcej czasu, ale jak macie jakieś jeszcze sugestie to piszcie. Chciałbym już to ogarnąć bo wstyd na stacji jak tankuję.
Wysuwanie pistoletu, przechylanie itp już przerobilem. Tankuje na wysuniętym bo jak wsadze do końca to jeszcze szybciej wybija.
A po skończeniu tankowania i wyjęciu pistolety we wlewie słychać bulgot jeszcze przez parę sekund.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Problem z tankowaniem

Post autor: spirit »

Ten zaworek odpowiedzialny jest za odpowietrzanie baku, jak słychać syk powietrza przy odkręcaniu korka to znaczy że ten zaworek wyzionął ducha. Najprościej uniknąć tego problemu w sposób trochę druciarski, udaj się do najbliższego sklepu/ serwisu który zajmuje się sprzętem ogrodniczym. Kup filterek paliwa w bak kosy spalinowej i zamontuj go na przewodzie odpowietrzającym bak, problem zniknie.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Omer
Początkujący
Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:42
Model: Scirocco II
Numer GG: 4930919

Re: Problem z tankowaniem

Post autor: Omer »

Dzięki za radę, teraz sobie przypomniałem, że w Audi mam taki mały filterek w nadkolu tylnim tylko po przeciwnej stronie niż wlew paliwa. W Audi dochodzi do niego jeszcze przewód z wtyczką ale to może być coś takiego jak ten ze sroczki.
Spawdze czy ten zaworek/filterek jest rozbieralny.
Jeszcze raz dzięki za radę.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Problem z tankowaniem

Post autor: Mowad »

Jeszcze jedna rzecz mi sie nasunela, w baku jest przy samym wlewie taka klapka, moze ona sie zaciela i nie otwiera sie calkiem?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Omer
Początkujący
Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:42
Model: Scirocco II
Numer GG: 4930919

Re: Problem z tankowaniem

Post autor: Omer »

Może tak być chociaż po demontażu baku, czyszczeniu i malowaniu ta klapka sie otwierała i była raczej luźna.
Może uda mi sie sprawdzić w ten weekend ten zaworek i podmienie go na filterek.
ODPOWIEDZ