Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
hubercik_10
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2015, 19:51

Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: hubercik_10 »

Witam,
przymierzam się do kupna scirocco mk2 z pewną wadą mechaniczną, za to auto jest w przystępnej cenie.
Chciałbym się Was, specjalistów spytać o poradę czy warto się w to pakować i jakie ewentualne trudności mogą pojawić się podczas remontu.
Auto fabrycznie miało silnik o oznaczeniu JH z mechanicznym wtryskiem, jednak ktoś wpadł na beznadziejny pomysł montażu lpg w tym aucie. Ponoć nie da się do tego ukłądu wtryskowego przystosować instalacji LPG więc wywalono układ wtryskowy, montując gaźnik.
Scirocco pali tylko na gazie na benzynie nie chce.

Sprzedający ma drugie scirocco z silnikiem JH na części, i jest możliwość przełożenia układu wtryskowego do tego na chodzie.
Pytanie czy to się uda, czy mogą wystąpić jakieś problemy? Widziałem, że pewne pozostałości po wtrysku są w tym egzemplarzu na chodzie, np. wtryskiwacze w gniazdach, sonda lambda, komputer/sterownik wtryskowy, pompa.

Albo może lepiej zostawić gaźnik? Da się go wystroić w tym silniku (JH) do zasilania benzyną? Bo z tego co rozumiem nie da się tego samochodu przystosować do zasilania benzyną oraz lpg?
Generalnie plan jest taki żeby lpg się pozbyć, ale jesli w prosty sposób można by pogodzić te dwa paliwa to byłbym skłonny zostawić instalację lpg.

Z góry dziękuję za szybką pomoc! :)
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: Mowad »

A ten drugi dziala na benzynie na tym wtrysku?
gaznik by sie dalo uruchomic ale musialbys wywalic eketryczne pompy paliwa z wtrysku, a dac taka od gaznika na blok silnka, mechaniczna bo elektryczne maja za duze cisnienie. Inna sprawa ze te gazniki nie sa tez najlatwiejsze w regulacji na benzynie.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
hubercik_10
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2015, 19:51

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: hubercik_10 »

ten drugi poszedł na części, bo strzelił mu rozrząd a ponoć chodził bez problemów do końca - więc wierząc w tą wersję sprzedawcy to elementy związane z zasilaniem powinny być sprawne.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: kostrzyk »

to niech przeszczepi wtrysk z uszkodzonego silnika i wywali gaz (ewentualnie odłączy), jak odpali to będzie wiadomo, tak to wróżenie z fusów.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomivwsc
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 633
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:34
Model: Scirocco II
Numer GG: 2051791
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Dalachów

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: tomivwsc »

hubercik_10 pisze:Witam,
przymierzam się do kupna scirocco mk2 z pewną wadą mechaniczną, za to auto jest w przystępnej cenie.
Chciałbym się Was, specjalistów spytać o poradę czy warto się w to pakować i jakie ewentualne trudności mogą pojawić się podczas remontu.
Auto fabrycznie miało silnik o oznaczeniu JH z mechanicznym wtryskiem, jednak ktoś wpadł na beznadziejny pomysł montażu lpg w tym aucie. Ponoć nie da się do tego ukłądu wtryskowego przystosować instalacji LPG więc wywalono układ wtryskowy, montując gaźnik.
Scirocco pali tylko na gazie na benzynie nie chce.

Sprzedający ma drugie scirocco z silnikiem JH na części, i jest możliwość przełożenia układu wtryskowego do tego na chodzie.
Pytanie czy to się uda, czy mogą wystąpić jakieś problemy? Widziałem, że pewne pozostałości po wtrysku są w tym egzemplarzu na chodzie, np. wtryskiwacze w gniazdach, sonda lambda, komputer/sterownik wtryskowy, pompa.

Albo może lepiej zostawić gaźnik? Da się go wystroić w tym silniku (JH) do zasilania benzyną? Bo z tego co rozumiem nie da się tego samochodu przystosować do zasilania benzyną oraz lpg?
Generalnie plan jest taki żeby lpg się pozbyć, ale jesli w prosty sposób można by pogodzić te dwa paliwa to byłbym skłonny zostawić instalację lpg.

Z góry dziękuję za szybką pomoc! :)
temat poruszany juz pare razy smieszy mnie to ze w tych czasach kos mówi że lpg nie idzie w parze z wtryskiem mechanicznym :mrgreen: mam u siebie wtrysk mechaniczny lpg ponad 10 lat a do tego założyłem turbinę jeździ na lpg do 200km/h bez problemu pb do 90-100 km/h :side: zakłądaj wtrysk jak masz możliwość kwestia tylko ustawień
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MKI-82r 1,6 FR było
MKII-90r 1,8 JH SCALA było
MKII-89r 1,8 JH GT II było
MKII-92r 1,8 JH+DX+turbo GT II jest
silnik 2l 16v ABF + TURBO robi się
MKI-74r 1,6 jest
MK III R - 2011 2L TURBO jest
hubercik_10
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2015, 19:51

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: hubercik_10 »

no instalacja z tego co wiem jest z 2004 roku to może wtedy był problem ;)
cena okazyjna bo właśnie chłop tego nie zrobił, chce 4500 za auto plus te części z dawcy.
Myślę, że cena jest rozsądna biorąc pod uwagę, że blacharsko wszystko jest ok.
Myślicie, że dobra cena?

-- wtorek, 7 kwi 2015, 22:07 --

a powiedz mi jak masz rozwiązane to lpg z wtryskiem mechanicznym? bo czytałem gdzieś, że jak odetniesz dopływ paliwa to po dupie dostaje rozdzielacz paliwa który chodzi i tak ale na sucho wtedy i nie ma smarowania. masz jakieś inne smarowanie zamontowane, czy to bujda jest? ;)
Awatar użytkownika
Bartezz
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:13
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: Bartezz »

Cześć :) Może opowiem swój przypadek ;) Swoje sciro 1.8 gt z silnikiem JH na wtrysku mechanicznym kupiłem uszkodzone w dobrych pieniądzach. Nie miało iskry ale z tym się szybko uporałem, nie pojeździłem długo i też zaczął mi ten wtrysk szwankować raz podajac paliwo raz nie. Nie wiedziałem co to nawala. Po kilku holowaniach stwierdziłem, że się go pozbywam i przerabiam na gaźnik, ew założe cały silnik 1.6 benz z mk2 na gaźniku jakby się go przerobić nie dało :) Pomoc zaoferował mi jeden z naszych kolegów z forum, że sprzeda mi to co potrzebne do przeróbki cały zestaw, czyli:
-gaźnik
-kolektor ssacy
-pompke paliwa mechaniczna
oraz pare pierdołek dodatkowych do tego. :)

Przeróbka na gaźnik z wtrysku polegała głównie na:
-wywaleniu głównej pompy paliwa (tej koło progu od od strony pasażera) i zrobienie "przejściówki" by połączyć węże ze sobą,
-wywaleniu tej plastikowej puszki przed tą pompą paliwa (nie wiem jak to sie dokładnie nazywa), do której idą wszystkie węże najpierw z baku, ona robi jako "przelew"
-wywaliłem też tą małą pompke podająca z baku (zostawiłem tylko samo sitko i zrobiłem "przejście" wężykiem)
-demontażu przepływomierza z bloku silnika (jest zaraz koło filtra oleju, takie urządzonko z wtyczką do którego idą dwa przewody paliwowe z rodzielacza), odkreciłem zaślepkę co była za nim oraz zamontowałem mechaniczną pompkę paliwa w jego miesjce
-do śrub od mocowania pokrywy zaworów trzeba jeszcze założyć "przelew", taka jakby metalowa puszkę
-połączyłem wszystkie przewody paliwowe do gaźnika tak jak trzeba zgodnie ze strzałkami ;)

To tyle jeśli chodzi o to, żeby go uruchomić na benzynie jeśli masz już gaźnik zamontowany ;) Pomijam więc tu kwestie zaślepienia wtryskiwaczy oraz lekką przeróbkę kolektora ssącego :) Ja u siebie jeszcze troche "zmodyfikowałem" osprzęt gaźnika i zrobiłem ręczne ssanie ;)
Oferowali mi i proponowali żebym założył wtrysk jednopunktowy z passata, bo miałem na oku cała instalacje kompletna za grosze ale ja mialem na uwadze własnie montaż GAZU do tego samochodu oraz wiedziałem, że do wtrysku mechanicznego nie dość że instalacja jest droższa to jeszcze zawsze są z nią problemy ;) Nie mówiąc już o tym moim nawalajacym k-jecie :) W lutym tego roku założyłem nowiutką instalacje gazowa najprostsza do sciro, na gaźnik, wyregulowałem wszystko i śmiga elegancko na benzynie jak i gazie ;)
Samochodem tym jeżdże na codzień i spisuje się elegancko :) Jestem na bieżąco w tym temacie, więc jak coś to pisz, chętnie pomoge :) Pozdrawiam
Obecnie jest:
Scirocco GT 1987
Golf 1
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: Sławek »

hubercik_10 pisze:ten drugi poszedł na części, bo strzelił mu rozrząd a ponoć chodził bez problemów do końca - więc wierząc w tą wersję sprzedawcy to elementy związane z zasilaniem powinny być sprawne.
Te silniki sa bezkolizyjne ale nie musisz tego moiwc sprzedawcy :wink:
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: kostrzyk »

Obrazek
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: lehu »

Możesz zastosować gaźnik weber z dużego fiata, jest on dużo prostszy w obsłudze i podobno silnik ma nim lepsze osiągi niż na pierburgu. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50360
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: Ruszowy »

hubercik_10 pisze:ten drugi poszedł na części, bo strzelił mu rozrząd a ponoć chodził bez problemów do końca - więc wierząc w tą wersję sprzedawcy to elementy związane z zasilaniem powinny być sprawne.
no jeżeli ktoś zadaje sobie trud aby przełożyć silnik zamiast zadbać na czas o wymianę paska rozrządu to tak, sprzedawca jest wiarygodny.

-- środa, 8 kwi 2015, 16:27 --
hubercik_10 pisze:no instalacja z tego co wiem jest z 2004 roku to może wtedy był problem ;)
cena okazyjna bo właśnie chłop tego nie zrobił, chce 4500 za auto plus te części z dawcy.
Myślę, że cena jest rozsądna biorąc pod uwagę, że blacharsko wszystko jest ok.
zanim się rozpędzisz z atrakcją sprawdź sobie legalizację butli LPG bo mamy 2015 więc butli już stukło 10 lat i masz do wymiany (nie przejdziesz przeglądu)
4,5kPLN nie wiem czy to atrakcyjna cena za auto z wadą silnika, bo tak naprawdę nie wiesz co dolega układowi wtryskowemu. Mogą być wtryskiwacze, pompy, przekaźnik, syf w baku, rozdzielacz czy komputer.
Co do blacharsko OK, pamiętaj że MKII ma ospojlerowanie na błotnikach i progach więc może patrzysz na plastik a nie blachę.

-- środa, 8 kwi 2015, 16:31 --
hubercik_10 pisze: Generalnie plan jest taki żeby lpg się pozbyć, ale jesli w prosty sposób można by pogodzić te dwa paliwa to byłbym skłonny zostawić instalację lpg.
a co ci to LPG przeszkadza? silnik i tak już dostał swoje na gazie. NIe planujesz remontu kapitalnego silnika to dałbym spokój LPG. Pamiętaj że nawet do jeżdżenia na zloty na drugi koniec Polski LPG znacznie odciąża budżet.

-- środa, 8 kwi 2015, 16:39 --
hubercik_10 pisze: Albo może lepiej zostawić gaźnik? Da się go wystroić w tym silniku (JH) do zasilania benzyną? Bo z tego co rozumiem nie da się tego samochodu przystosować do zasilania benzyną oraz lpg?
No nie wiem czy warto się aż tak bawić w przerabianie kolektora na gaźnik. Bartezz ładnie opisał Ci ilośc przeróbek. Pamiętaj że JH ma niższy stopień sprężania więc szału na gaźniku bym nie oczekiwał. Pamiętaj że to silnik napędza samochód a nie gaźnik.
Podsumowując, jak rzeczywiście super stan Ci się trafił, sprawdź czy nie ma więcej wad i wytarguj sprawny układ wtryskowy w cenie auta.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: Mowad »

Ten gaznik z duzego fiata podobno ciezko zmiescic pod maska scirocco, w golfie jest wiecej miejsca.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: Ruszowy »

Mowad pisze:Ten gaznik z duzego fiata podobno ciezko zmiescic pod maska scirocco, w golfie jest wiecej miejsca.
to prawda, bo 2E2 został opracowany aby zmieścić się pod maską coupe.
Awatar użytkownika
jerzy72
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 10 lut 2013, 20:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: jerzy72 »

Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Scirocco 2 z gaźnikiem zamiast wtrysku nie pali na benzynie

Post autor: lehu »

jerzy72 pisze:A może to zastosować http://allegro.pl/wtrysk-elektroniczny- ... 92848.html
Można digifanta, przetarty szlak poza tym to jest 8V, stada koni z tego nie będzie.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
ODPOWIEDZ