Witam

Forum dyskusyjne STP.
Kovval
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:39

Witam

Post autor: Kovval »

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam na imię Andrzej i chciałbym nabyć scirocco mk2.
W latach 90 takim gtII jeździł brat. Przy jego przeprowadzce wpadły nam w ręce zdjęcia z tym pięknym autem no i się zaczęło...
szukanie po różnych portalach ogłoszeniowych, myślałem że wpisze vw scirocco i wyskoczy parę ładnych sztuk i się coś wybierze a tu niespodzianka nic ciekawego, nie jest łatwo ale się nie poddaje.
Chciałbym kupić to auto w oryginale tak jak wyszło z fabryki, nie wiem czy jest to jeszcze możliwe ale może się uda.

Ile trzeba wydać kasy na taki bardzo zadbany egzemplarz?

PZD.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Witam

Post autor: atosss007 »

Witamy na forum.
Jesli chodzi o cene zadbanego egzemplarza, moze byc czesto odstraszajaca. Zalezy to tez od modelu na jaki natrafisz a takze rocznika. Z reguly model 16V bedzie duzo drozszy niz jakies zwykle GT2 czy GTX. Wszystko zalezy na kogo trafisz. Jak kupujesz od handlarza koszt zadbanego egzemplarza moze siegac nawet kilkunastu tysiecy. Jesli kupisz of kogos z forum sa szanse ze kupisz zadbany model za przyzwoite pieniadze. Tak sadze ze jesli bedziesz szukal to za 5 moze 7 tysiecy juz cos znajdziesz. Jesli chcesz kupic auto do ktorego nie bedziesz musial nic dokladac bo stan jest super, przygotuj sobie 10 tysiecy i wiecej. Jednak z tym nic nie bedziesz musial robic, to bierz na to poprawke. Takich samochodow nie ma. Nie zapominajmy ze te auta sa juz dosc wiekowe i zawsze jest cos co trzeba zrobic. No, chyba ze juz posiedzisz kilka lat w garazu i zrobisz sobie cos od podstaw to wtedy sa szanse ze nie bedziesz nic robil przez jakis czas. Z doswiadczenia powiem tylko, ze jak sobie zrobisz sam to wiesz co i jak masz zrobione. Jesli kupisz od handlarza przygotuj sie na niespodzianki. Jesli kupisz od kogos z forumowiczow, dostaniesz pelen pakiet info o samochodzie ktory kupujesz. Powodzenia w szukaniu auta ktore spelni Twoje oczekiwania. Moja rada ... jak juz znajdziesz, zapytaj innych co o tym mysla. Moze Ci to zaoszczedzic kilometrow nerwow i pieniedzy. Pozdrawiam.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Kovval
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:39

Re: Witam

Post autor: Kovval »

Atosss007, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Znalazłem fajnego GTII przebieg 50tys.km. pierwszy własciciel od nowości pan wiek 60lat, wszystkie dokumenty, piekny oryginał cena 17000tys.ale jak doszło do oględzin i chciałem auto kupić sprzedajacy się wycofał, popatrzył na mobile.de i powiedział ze tak zadbany egzemplarz kosztuje 10000euro i nie sprzeda:(

PZD.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Witam

Post autor: atosss007 »

To faktycznie rodzynek. Szczerze mówiąc nie spotkałem nigdy scirocco z takim przebiegiem. Jednak 10000 euro to dziadzio troche przyfantazjowal. Moze za 10 lat to tak ale jeszcze nie teraz. Jednak patrząc na to Jakie ceny sobie handlarze winszują za sroki to zaczynam sadzić ze te czasu sa juz tuż tuż. Interesuje Cie jakis konkretny model ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Witam

Post autor: L.W!z »

Kovval pisze:Atosss007, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Znalazłem fajnego GTII przebieg 50tys.km. pierwszy własciciel od nowości pan wiek 60lat, wszystkie dokumenty, piekny oryginał cena 17000tys.ale jak doszło do oględzin i chciałem auto kupić sprzedajacy się wycofał, popatrzył na mobile.de i powiedział ze tak zadbany egzemplarz kosztuje 10000euro i nie sprzeda:(

PZD.
Trzeba mu było powiedzieć żeby sprzedał je w DE za tyle:)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam

Post autor: Ruszowy »

Kovval pisze:Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałbym kupić to auto w oryginale tak jak wyszło z fabryki, nie wiem czy jest to jeszcze możliwe ale może się uda.
Możliwe, i musisz zarezerwować około 1000EUR.

-- środa, 4 mar 2015, 18:29 --
atosss007 pisze:Witamy na forum.
Jesli chodzi o cene zadbanego egzemplarza, moze byc czesto odstraszajaca. Zalezy to tez od modelu na jaki natrafisz a takze rocznika. Z reguly model 16V bedzie duzo drozszy niz jakies zwykle GT2 czy GTX.
Doskonale ujęte, i podłączę się tylko że większość ludzi patrzy na silnik i w serii już ciężko Będzie Ci znaleźć KR w oryginale. Dlaczego? bo jako mocniejsza wersja będzie bardziej wyeksploatowany bo fajnie się tym jeździ.

-- środa, 4 mar 2015, 18:31 --
atosss007 pisze:Jesli kupisz of kogos z forum sa szanse ze kupisz zadbany model za przyzwoite pieniadze. Tak sadze ze jesli bedziesz szukal to za 5 moze 7 tysiecy juz cos znajdziesz.
Dokłądnie, za te pieniądze zadbany od forumowicza tak, w oryginale wątpliwe. Na forum często też więcej się dowiesz o wadach ukrytych. Od Handlarza nie uzyskasz informacji.

Auto w oryginale, czyli na 25letnich częściach będzie wymagało wielu wymian aby poprawnie jeździło.
Z doświadczenia wiem że w oryginale to tylko nie jeżdżące od paru lat, które wystarczy doprowadzić do używalności i zarejestrować. U niemców nadal jest wiele takich okazji ale najczęściej trzeba się kopnąć z lawetą.
mobile.de jest dobrym źródłem ofert, ale sam padłem ofiarą przewartościowania sroki na podstawie ofert. U Niemca sprawne auto jest 2-3 razy droższe od niejeżdżącego modelu który nie opłaca się naprawiać. Polska jest obecnie dobrym miejscem gdzie dokonuje się tanich napraw mechanicznych i przywraca auta na drogi.

-- środa, 4 mar 2015, 18:44 --
Kovval pisze:Znalazłem fajnego GTII przebieg 50tys.km. pierwszy własciciel od nowości pan wiek 60lat, wszystkie dokumenty, piekny oryginał cena 17000tys.ale jak doszło do oględzin i chciałem auto kupić sprzedajacy się wycofał, popatrzył na mobile.de i powiedział ze tak zadbany egzemplarz kosztuje 10000euro i nie sprzeda
Jeżeli w oryginale to za GT II cena mocno przesadzona. Za GTX z 16V silnikiem, oryginalnym lakierem bez poprawek, z takim przebiegiem no powiedzmy że można i ponad 20tys wołać, ale bez przesady za 40tys już można kupić mkIII.
Co do wyposażenia i wersji ostatnio powstał nowy temat, polecam poczytać zanim dasz się wciągnąć handlarzowi w sieć unikatowości auta.
Kovval
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:39

Re: Witam

Post autor: Kovval »

Naprawdę piękny oryginalny kolor paprikarot na klapie z tyłu napis sciroccogti. Silnik JH 1.8 95KM. Felgi BBSa czarny srodek rant srebrny. Ostatnie 8 lat stoi nie jeżdżony. Byłem wstanie dać nawet 20tys.ale gosciu nie chce sprzedać. Wszystkie wlepki, dokumenty kupna sprzedaży z salonu w niemczech. Pan tam przez 20lat mieszkał wziął rozwód i wrócił do Polski. Rozmawialiśmy że cena to jedno a drugie to że trzeba znaleźć kupca za te 40tys.zł. Powiedziałem żeby wystawił w DE i zobaczy czy tak szybko sprzeda.
Nie interesuje mnie jakaś szczególna wersja chciałbym zeby auto było oryginalne nawet z silnikiem RE 1.6 72KM. Lubię fajne auta a to w szczególności. Kupiłem kiedyś przez przypadek smarta fortwo brabus cabrio i jest już ze mną 7lat inne auta się zmieniają a ten nadal cieszy. A tak przy okazji zapraszam na smartklub.pl gdzie też się udzielam.
Mam zdjęcia tego sciro, ale teraz jestem w delegacji w Katowicach jak wrócę to wrzucę.
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Witam

Post autor: artur88 »

Przeglądałeś dział "sprzedam" na tym forum? ;)
Obrazek
Kovval
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:39

Re: Witam

Post autor: Kovval »

Artur88, przeglądałem, bardzo ładne egzemarze, ale większość po modach mnie interesuje oryginał. Jak jest taki to proszę o info bo nowy tu jestem i muszę sie trochę rozgościć;-)
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Witam

Post autor: Gółek »

DiamondDany ma auto chyba bez "przekładek", udziwnień domowym sposobem hamulców etc.
Może warto się do niego odezwać bo z tego co się orientuje coś tam przebąkiwał o sprzedaniu.
Szczegółów nie znam ale z tego co pamiętam to cena była raczej rozsądna.
Pozdrawiam Tomek.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Re: Witam

Post autor: szczepek3er »

Kovval, czy może ten właśnie egzemplarz oglądałeś? Pzdr.
http://olx.pl/oferta/vw-scirocco-mk2-56 ... b054d76810
Kovval
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:39

Re: Witam

Post autor: Kovval »

Szczepek3er, tego nie, ja oglądałem z okolic wawy. Ten ze zdjęć też ładny warto się zainteresować, ale na pewno to nie jest paprikarot tylko bordoux z palety vw czyli bordowy i na pewno nie 80KM z silnikiem 1.6 tylko 72KM albo 75KM
Bedzie trzeba się umówić i zobaczyć, moja prośba jest taka że może ktoś ma bliżej i może obejrzeć i zdać relacje.

Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Re: Witam

Post autor: szczepek3er »

Z tego co pamiętam ten egzemplarz od jakichś 2 lat regularnie bywa na olx.pl, ale chyba nikt z forum go bliżej do tej pory nie oglądał. Pzdr.
Kovval
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:39

Re: Witam

Post autor: Kovval »

Od dwóch lat to chyba nie bo gościu napisał że 27/06/2014 pierwsza rejestracja w Polsce.
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Re: Witam

Post autor: szczepek3er »

Tak, raczej masz rację Kovval, sorry. Po prostu myślałem, że to jest to samo scirocco co w tym linku:
http://www.scirocco.pl/phpBB3/viewtopic ... start=2115
Wygląd w sumie identyczny i to mogło mnie zmylić:) Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ