Green VW Scirocco [MK I 75']

Pochwal się swoim Scirocco.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: kostrzyk »

fakt, to chyba oettingera produkcja do rajdowych wersji sciro, grzybek ma gdzieś w książce po niemieckiemu opisane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Konopia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:36
Model: Scirocco II
Lokalizacja: NGI

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: Konopia »

Wysyp tych Jedynek ;) Gratuluję zakupu :) Bardzo się cieszę, że jest więcej miłośników tych pięknych aut :) Powodzenia w pracach, życzę Ci wiele cierpliwości :)
Scirocco mkII 1,8 DX 1987r. - R.I.P
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: vega »

Witaj Kan. Gratuluję zakupu jedynki . :) Powodzenia w pracach :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: Ruszowy »

Ja pier, jedynka '75 w zieleni. Uff Dobrze że nie znalazłem takiego ogłoszenia.
Po tuningu (cleanlook, zawias, BBS) będziesz miał szczęście że do płocka będe miał zbyt daleko aby kijem przywołać Cie do oryginału.
Oczywiście to twoje auto, ale przypomnę że twoja wizja niekoniecznie się będzie widziała innym sciromaniakom i niekoniecznie zwrócą Ci się koszty zakupu i remontu przy zakupie.
Patrząc na demolkę i raczej brak migomatu wróżę fiasko temu projektowi. Bo jak inaczej odnieść się do gruntowania ubytków błotników? Będzie jak ABF z OLX za 11tys z progami do zrobienia....
Pozdr i oczywiście powodzenia w pracach.
Awatar użytkownika
madzians
Początkujący
Początkujący
Posty: 190
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 3948723

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: madzians »

ruszowy - jeśli ktoś przy tuningowaniu auta myśli o zwrocie kosztów i sprzedaży to musi być niemądry, w szczególności tuningując scimk1 :)
baaaa.... co ja mówie - dobry remont się nie powinien zwrócić, chyba że to remont robiony po polsku to wtedy cena 4000zł to już zwrot za auto, remont i jeszcze człowiek do przodu wychodzi

tuninguj chłopcze :) trzeba fabryke poprawiać pod siebie 8)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: atosss007 »

Dobrze gada cza mu polać :lol:
Oryginałów jest jak psów. W Niemczech jak pojedziesz to co 3 ma tam coś zmienione. Większość zachowana w oryginale. Ja tam też swoją będę modził :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Kan
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 28 paź 2013, 01:35
Model: Scirocco I
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: Kan »

Ruszowy pisze:Ja pier, jedynka '75 w zieleni. Uff Dobrze że nie znalazłem takiego ogłoszenia.
Bo jak inaczej odnieść się do gruntowania ubytków błotników?
Hmmm dziwne spostrzeżenie, skoro wyciągasz takie wnioski po samych zdjęciach. Jak byś już chciał wiedzieć, ostatnie zdjęcie to nie zdjęcie w podkładzie, tylko po częściowym piaskowaniu - chyba, że o czym innym rozmawiamy.

Co do kosztów ? To jest Projekt tylko i wyłącznie dla mnie i nie mam zamiaru sprzedawać takiego samochodu. Robię go od podstaw, pod siebie, nie dla czyjegoś "widzi mi się".
Głupcem bym był gdybym rozebrał auto do ostatniej śrubki i w takiej fazie złożył je odnawiając niektóre elementy i lakierując go w całości, po to tylko by jeździł. Kto tak robi, ten jest idiotą - wg mojej opinii.
Auto będzie robione element po elemencie, śrubka po śrubce tak by to miało sam smak w sobie. Nie ukrywam, że blacharki sam nie ogarnę bo nie mam takich umiejętności, ale są od tego fachowcy z którymi dobrze współpracuję - jestem wymagający i nie lubię bubli, dlatego blacharka jest pod ścisłym nadzorem.

Co do wydatków - wiadomo dostępność elementów naprawczych jest spora, koszty również spore, ale wychodzę z założenia że jak się robi to robi raz i porządnie i od podstaw.

Wiadomo, są ludzie i ludziska, innym to się będzie podobać innym nie. Ważne że ja będę się czuł w nim dobrze i będę zadowolony z efektu mojej pracy :)

P.S.
niedługo foto jednego z rarów jakie udało mi się wyczarować z za zachodniej granicy :)

Pozdrawiam
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: atosss007 »

Kan pisze: Głupcem bym był gdybym rozebrał auto do ostatniej śrubki i w takiej fazie złożył je odnawiając niektóre elementy i lakierując go w całości, po to tylko by jeździł. Kto tak robi, ten jest idiotą - wg mojej opinii.

Pozdrawiam
No widzisz ... podejście które prezentujesz w owym temacie jest dobre. Jednak znajdą się osoby na tym forum,które przez słowo remont rozumieją co innego. Dla niektórych remont auta to położenie lakieru na rdzę. Wiadomo że jak się robi remont, to nie po to by odzyskać wsadzone pieniądze. Chociaż dla wiadomości tych którzy twierdzą że się nie da, to akurat Kan ma możliwość nie tylko odzyskania pieniędzy, ale też zarobienia jeszcze na tym aucie. Jednak nie po to chyba chłopak kupił to auto żeby na nim zarabiać.Gdyby tak było, nie rejestrowałby go w PL. Przeglądając te zdjęci które wrzucił do tej chwili, można wnioskować że akurat ten projekt, będzie dużo lepiej zrobiony niż połowa aut na tym forum. Ja osobiście temat będę śledził i czekan na nowe foty. Na pewno będzie ciekawiej niż w innych tematach. Powodzenia :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Kan
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 28 paź 2013, 01:35
Model: Scirocco I
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: Kan »

Tak jak we wcześniejszym poście wspominałem, jeden z wyczajonych wcześniej rarów trafił w moje ręce. W zasadzie to dwa komplety :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: Kamil »

I w zasadzie, to za takie lampy dowód leci (a przynajmniej powinien, gdyby podchodzić do tego zgodnie z przepisami) przy pierwszej kontroli, no chyba, że żółte blachy, ale po koncepcjach usuwania podszybia, to jakoś nie sądzę... :)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Anavel
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 31 mar 2011, 21:30
Model: Scirocco I
Numer GG: 2486578
Lokalizacja: Częstochowa / Austevoll Norway

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: Anavel »

Kamil pisze:I w zasadzie, to za takie lampy dowód leci (a przynajmniej powinien, gdyby podchodzić do tego zgodnie z przepisami) przy pierwszej kontroli, no chyba, że żółte blachy, ale po koncepcjach usuwania podszybia, to jakoś nie sądzę... :)
Kamil, teoretycznie masz rację, a w praktyce różnie bywa. My przejeździliśmy cały sezon Czarnuchem na żółtych lampach i nikt nas nigdy nie zatrzymał, a niejednokrotnie mogli .

Gratuluje zakupu, będą ładnie pasowały do zielonego koloru auta :)
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: Ruszowy »

Kan pisze:To jest Projekt tylko i wyłącznie dla mnie i nie mam zamiaru sprzedawać takiego samochodu. Robię go od podstaw, pod siebie, nie dla czyjegoś "widzi mi się".
Głupcem bym był gdybym rozebrał auto do ostatniej śrubki i w takiej fazie złożył je odnawiając niektóre elementy i lakierując go w całości, po to tylko by jeździł. Kto tak robi, ten jest idiotą - wg mojej opinii.
I o to właśnie chodzi, abyś był zdecydowany do tego co robisz. Niestety przez ostatni rok za dużo widziałem rozpoczętych projektów, zwłaszcza rozebranych do robienia blacharki i stojących bez szyb pod chmurką.
Wiem że może i się nie znam i nawet do obniżenia auta można dojrzeć. Powodzenia w pracach i pamiętaj że na BBS i alcantarze czy ekoskórze niejeden zlot VW jest wypełniony po brzegi.
Czekamy na kolejne aktualizacje z postępów prac.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: atosss007 »

Ktoś kto jedzie po auto do norska na pewno nie sprzeda auta po rozebraniu. Zrobi go do końca tak jak zamierza. Sytuacja gdzie ktoś sprzedaje auto ma najcześciej miejsce gdy młodzi tuningowcy kupują auta i chcą swapowac VR6 itp. Wtedy wychodzą drobne niuanse typu : nie stać mnie. Ja osobiście stawiam na to, ze Kan szybciej skończy swoje auto niż Vega swoje. Widać gołym okiem sposób w jaki kolega tu podchodzi do zagadnienia. Nie robi kołyski ten, kto planuje auto zrobić na szybko. Żółte lampy dobra rzecz. Będzie kolejna ładna jedyneczka. Gratuluje zakupu. Pamietam jak sie cieszylem gdy kupiłem żółte lampki do swojego ;-)
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Kan
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 28 paź 2013, 01:35
Model: Scirocco I
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Green VW Scirocco [MK I 75']

Post autor: Kan »

Trochę mnie nie było tu u was, ale ogólnie wrzucam aktual na drugim forum :)

Co z nowości ??

Elementy na ocynk :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę elementów do odświeżenia :
Obrazek
Obrazek

No i szukam takich spinek :
Obrazek

Ktoś coś widział ?

dalej ...

Blacharka blacharką....

Jak się okazało któryś mądry Norweg tak wspawał drugi próg, że góra się zeszła, efektem było to iż drzwi od pasażera nie otwierały się tak jak powinny. Czas to naprawić i spasować :)

Obrazek

A co w czasie to część rozebranych gratów trafiła na ocynk:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elementy lamp :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i długo wyszukiwany rar :) Najpierw trafił bez środka a dziś po zdobyciu prezentuje się tak :

Obrazek
Obrazek

cdn... :)

-- niedziela, 19 kwi 2015, 18:16 --

Kto administruje forum ?? Przydałby się mod do zmniejszania zdjęć :P
ODPOWIEDZ