Jaki aku do 16V

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Jaki aku do 16V

Post autor: L.W!z »

Witam!
Jaki aku będzie najlepszy do 16V kr? Proszę o podanie parametrów i firmy jeśli macie już jakieś zdanie wyrobione w temacie. Z góry dziękuję za odpowiedzi typu "kup se taki jaki masz" albo "Wujek staszek mówił że im większy tym lepszy" :)
Pozdrawiam
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Yogi
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 10 cze 2013, 21:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 554026

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: Yogi »

Polecam Ci akumulatory centra. Naprawde bardzo wytrzymale aku. A co do wielkosci to zaley czy masz granie co ci obciaza aku itp polecam ten CENTRA FUTURA CA770 12V ppwinien byc wystarczajacy, jak nie masz zbyt duzego obciazenia to wez 64.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: L.W!z »

Mam dość mocny sprzęt grający ale załącza się tylko po przekręceniu zapłonu. Ale słyszałem że za duży aku też nie jest dobry bo się nie będzie doładowywał wystarczająco...?
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: Gółek »

Bardzo solidne aku w przystępnej cenie.
http://allegro.pl/akumulator-kager-bosc ... 95830.html
Pozdrawiam Tomek
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Nex@pl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 589
Rejestracja: 12 wrz 2011, 00:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1417863
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: Nex@pl »

Z mojego doświadczenia, co prawde sprzed dwóch lat. Dwa centra futura plus, padły w okresie gwarancyjnym, reklamacje nie uznane (opad mas jakichś tam). Od tej pory mam banner, a ostatnio kupiłem bosch giga watt.

W sciro mam bannera 100ah ;-) Nie zauważyłem, aby się nie doładowaywał.
Black Monster ;-)
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: lehu »

Ja mam aku marki Forse, Engel twierdzi, że wyciągnął go na złomie i jak na razie wytrzymuje moje katowania audio :D i zimą bez problemu odpala.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: L.W!z »

Teraz mam 60Ah na 510A...może to mało i stąd moje problemy wieczne z prundem...?
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: lehu »

W życiu, to ja w dieselu 2.2 mam aku 72 Ah seryjnie, do sroki teoretycznie wystarczy nawet 45 Ah.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
madzians
Początkujący
Początkujący
Posty: 190
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 3948723

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: madzians »

centra plus (nie futura)
72Ah- kręcił jak wściekły, po dwóch latach stania w piwnicy wrzuciłem go w auto b5 1.8T i spokojnie zakręcił choć słychać było, że ubyło mu mocy (trzeba było tylko doładować)
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: L.W!z »

No mam rozrusznik z dizla i ponoć potrzebny jest więckszy prąd rozruchowy. Czyli te 72Ah będzie gitezowy?

-- czwartek, 3 lip 2014, 19:47 --

No i auto znowusz doinwestowane. kupiłem nowy rozrusznik i nadal nie prażył. Naładowałem aku i nadal dupa...się zeźliłem...poszełem do sklepu i pożyczyłem nowy aku 65Ah i 660A i odpałił od dotyku:) Zaniosłem swój stary aku na sprawdzenie i się okazało że naładowany jest na maxa...szkoda tylko że mocy rozruchowej zamiast 500 miał 60 !!! i zwarcie na celi :) Problem się rozwiązał:)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Spasiony
Początkujący
Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 21 gru 2008, 19:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 2676265

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: Spasiony »

L.W!z pisze:No mam rozrusznik z dizla i ponoć potrzebny jest więckszy prąd rozruchowy. Czyli te 72Ah będzie gitezowy?

-- czwartek, 3 lip 2014, 19:47 --

No i auto znowusz doinwestowane. kupiłem nowy rozrusznik i nadal nie prażył. Naładowałem aku i nadal dupa...się zeźliłem...poszełem do sklepu i pożyczyłem nowy aku 65Ah i 660A i odpałił od dotyku:) Zaniosłem swój stary aku na sprawdzenie i się okazało że naładowany jest na maxa...szkoda tylko że mocy rozruchowej zamiast 500 miał 60 !!! i zwarcie na celi :) Problem się rozwiązał:)
Rozrusznik od ropniaka pobiera więcej prądu ale w ropniaku ( większy stopnień sprężania - opór ). W benzyniaku nie ma takiego obciążenia ( chyba że zapłon zbyt wczesny ). Zwarcie cel to najczęściej szybkie ładowanie wysokim amperażem ( lepiej powoli ).
Ja zawsze aku dobierałem tak aby amperaż alternatora nie był niższy jak 10% wartości aku ( alternator bez obciążenia padnie ). Ważne jest ładowanie z samochodu. Poniżej 13 V przy załączonych światłach, dmuchawie, halogenach jest niepokojące ( nagłośnienie to inna bajka ).Najczęściej regulator napięcia lub jak u mnie brak masy ( mam dwie ). Mnie potrafił silnik gasnąć przy załączeniu wentylatora chłodnicy.
Samochód z lichym ładowaniem zgaśnie podczas wolnych obrotów gdy gra muzyka z dobrego nagłośnienia ( przetestowane ).
Marka aku. Po sobie nie widzę różnicy ( auta w mojej firmie śmigały na różnych "markowych" ) . Gwarancje można sobie w buty wsadzić ( tak jak już ktoś pisał "opad mas jakichś tam"). Nie do udowodnienia że prąd ładowania był za mały :)
I dbajcie o alternatory. Odpinanie podczas pracy ( często szybka śmierć ) lub zaśniedziałe klemy to uszkodzenie altka.
Pozdrawiam,
Spasiony
MK II 1986 2.0 16V blau
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: atosss007 »

Ja ze 3 lata temu kupiłem Holywood Energetic ... żelówka 45A. Jeszcze się nie zdarzyło żeby jakiś silnik na nim nie odpalił. Prąd rozruchowy przy temperaturach dodatnich to 1200A i 660 przy temp. -18 stopni. Wartości podane dla pierwszych 5 sekund. Dobrą opcją jest też firma Kinetic. Trochę tańsze od H.E
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: obar »

atosss007 pisze:Ja ze 3 lata temu kupiłem Holywood Energetic ... żelówka 45A. Jeszcze się nie zdarzyło żeby jakiś silnik na nim nie odpalił. Prąd rozruchowy przy temperaturach dodatnich to 1200A i 660 przy temp. -18 stopni. Wartości podane dla pierwszych 5 sekund. Dobrą opcją jest też firma Kinetic. Trochę tańsze od H.E
A ja tylko dodam, że miałem ten sam model na przedostatnim zlocie i grałem na nim prawie na maksa przez ponad 4 godziny, rozładowałem poniżej 11V i bez problemu odpalił auto. Zwykły kwasiak nawet by nie drgnął.
Wcześniej miałem centrę futurę 55Ah i po 50 minutach grania na 3/4 aku padło.
Żelowka to żelówka.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: Son_Goku »

Futury mają kiepską opinie pomimo, że są teoretycznie lepsze od modelu plus. Plusy kiedyś były niezłe. Sam kupiłem ponad 2 lata temu i do tej pory działa bez problemu. Teraz podobno robią chłam. W lokalnych sklepach trudno go znaleźć - sprzedawcy sami twierdzą, że to badziewie. Centre odradzam.
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Jaki aku do 16V

Post autor: BossFazer »

ja mam centre plus 50ah juz 5 rok i nie narzekam.. ale jest sporo prawdy w tym co pisze songo, nie raz spotkalem sie z nieprzychylna opinia uzytkownikow i samym sprzedawcow.. ponoc kicz ;)
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
ODPOWIEDZ