Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Pochwal się swoim Scirocco.
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Witam jestem nowym uzytkownikiem tego forum jak i nowym posiadaczem VW Sciro mk1 :) Wklejam zdjecia przy rozpoczeciu prac :D Niestety mam zbyt dobry aparat za duzo waza zdjecia (Albo nie umiem wstawaic xD) Wklejam linki do zdjec , nie bede dodawal zdjec w trakcie remontu poniewaz aparat jest siostry nie zawsze jest w domu a i tak nie usmiecha jej sie pozyczanie mi jej sprzetu :( Z wiazku z tym ze jestem jeszcze mlody i sie ucze nie mam zbyt duzo pieniedzy wiec auto bedzie robione w wolnym tempie ;)
http://zapodaj.net/e078fe6e7d0c4.jpg.html
http://zapodaj.net/6e2c616a4f51a.jpg.html
http://zapodaj.net/7722587178d3a.jpg.html
http://zapodaj.net/76f3169627163.jpg.html
http://zapodaj.net/231ef080fad67.jpg.html
Prosze o opinie :) Pozytywne i negatywne przyjme na gołą klate ;)
Dziekuję za uwage i poswiecony czas Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 06:35 przez Brzuszek#15, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: lehu »

Na pierwszy rzut oka, auto jakby wyciągnięte z krzaków, obraz nędzy i rozpaczy, ale jak progi i podłoga nie są zgnite, to egzemplarz jak najbardziej do uratowania. Jakbym dorwał taką z niezgnitym spodem, to bym jeden sezon pojeździł w takim stanie blacharskim z jakimś 16V pod maską i ludzi straszył :D .
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: spirit »

Mocno zmęczony ten egzemplarz, widać że go nie oszczędzano. Ratuj ten samochód, jak by nie patrzeć to niedawno skończył 35 lat i mu się remont należy.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Lehu zgadłeś :) Stał około 10 lat (Po rejestraci można stwierzic ze nawet ponad) Podłoga jest w stanie 90% tylko progi trzeba ale to żaden problem :)
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: spirit »

A że się zapytam, co to za stylowe wnętrze z sciro w środku ?.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Tzn? Ze jakie? Jeśli o ten zderzak w środku to jest do tego :) Tyllni nie naruszony zderzak niestety przedniego brak...
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: spirit »

Chodzi mi o budynek, widać że też dosyć wiekowy.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Komor »

Ehh jak tak można zniszczyć Mk1 :( Powodzenia i cierpliwości w remoncie, bo w tym wypadku przyda się dużo cierpliwości :) Sam wiem to po tym co przeszedłem i przechodzę z moim Mk1 :D
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Mowad »

Sorry ale ja na to dosc sceptycznie patrze. Auto w stanie agonalnym, mlody czlowiek z mocno ograniczonym budzetem tak na prawde uczacy sie na tym samochodzie... Widzialem ze szukasz zderzaka, gdzie tak naprawde patrzac na samochod to jest aktualnie najmniejszy problem i do jego montazu jest daleeeeeeeeeeka droga. Jak wygladaja okolice kielichow przedniego zawieszenia? nie popekane?
Juz wielu bylo na tym forum z samochodami w o niebo lepszym stanie z wielkimi planami i po jakims czasie auto trafialo to na zlom albo do dzialu sprzedam jako "projekt do ukonczenia" w postaci rozbebeszonej budy.
I tylko raz sie pomylilem w swoich prognozach, ale zycze Ci zebym tu sie pomylil drugi raz ;)

PS - pisze sie "odrestaUrować" :wink:
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: vega »

Witaj.

Sroka w kiepskim stanie to fakt, ale jak najbardziej do odratowania, jak się ma do tego serce,czas i pieniądze.
Ale pieniądze i tak nie są najważniejsze, bo najbardziej liczą się chęci i serce, a pieniadze się na taki cel znajdą :)

Napisałeś,że nie masz zbytnio czasu i gotówki na remont auta, ale nie przejmuj się tym. Najważniejsze,że chcesz ją zrobić.W takim przypadku nie ma pośpiechu z remontem, skoro auto trafiło już w Twoje ręce. Wierzę,że w dobre ręce :)

Sprawdź wszystkie blachy, w nadkolach, pod błotnikami, podłużnice i wszystkie elementy karoserii. Musisz ją rozebrać na czynniki pierwsze, bo inaczej nic nie zobaczysz.
Mówisz,że podłoga zdrowa na 90%. Sprawdzałeś po dywanem ? Zdjąłeś go? Jeżeli masz zdrową podłogę, to będziesz miał o wiele mniej pracy niż ja.

Możesz zdradzić za ile ją kupiłeś i w jakich warunkach stała ? I jakie masz plany z nią związane. Zachowasz oryginał ?

Powodzenia w pracach i super,że kolejna jedynka pojawiła się na forum . :)

P.S. Jak ktoś zapomniał, jak wygląda auto wyciągnięte z krzaków, to zapraszam do mojego tematu...
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Ruszowy »

Brzuszek#15 pisze: Prosze o opinie :) Pozytywne i negatywne przyjme na gołą klate ;)
zanim się rozpędzisz zanurkuj pod auto i sprawdz stan mocowania wachaczy do budy i kielichów. Bez perspektywy uratowania w tym miejscu zapomnij o bezpieczeństwie i przeglądzie technicznym. Lakierem auta nie :mrgreen: odrestaurujesz. Widzę że kolega z kłodzka, gdzieś w garażu się uchował taki rodzynek?
Kolejny zimny prysznic po sprawdzeniu stanu elementów nośnych to kompletność wyposażenia wnętrza. Wiesz deska, zegary są trudne do dostania. No chyba że planujesz kompletny rozp... i rost style, ale raczej poszalejesz do pierwszej kontroli drogowej :mrgreen:
Oczywiście zachęcam do odnowienia auta ale MKI bez znajomości blacharza to poważne wyzwanie. DOmyślam się że więcej niż 2tys nie dałeś za tą srokę. Teraz z 5tys musisz władować aby wróciło do stanu używalności.
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Spokojnie może uczę się na tym samochodzie ale mam ojca który ma wykształcenie mechanika (nie pracuje w zawodzie) wiec żadnej kaszany nie bedzie moge obiecac ;) Auto stało ponad 10 lat za szopami na placu jeśli dobrze pamietam na zwirze
Pod zawieszenie juz patrzylismy sa do robienia progi (2 małe dziurki zaraz za progami) I coś ojciec mówił ze jeszcze jakies mocowanie tylnej belki do karoseri jeśli się nie myle że z tym bedzie troche problem
Auto kupiłem za 250zl środek jest już caly rozebrany ku mojej rozpaczy ktos pomalowal podsufitke czarnym sprejem :(
Zamierzam zrobić go tak nie do końca na orginał ;)
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: L.W!z »

Brzuszek#15 pisze:Zamierzam zrobić go tak nie do końca na orginał ;)
Czyli agrotjuning żywcem spoza Nowego Targu i neonowa antenka uwieńczająca całość...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Siemens
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 3698328
Lokalizacja: Łódź

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Siemens »

Plus jest taki, że do 1 masz dostęp do nowych blach wiec da sie go uratować. Z doświadczenia przy renowacji aut wiem że koszt jest duuuzo wyższy niż kupno egzemplarza w dobrym stanie. Jeśli wierzysz, że jest inaczej twoja wiara i marzenia mogą się rozbić o beton. taka smutna prawda. Chyba ze to będzie kolejny rost w stylu "zdarłem farbę i polałem wodą z solą"...

Jeśli byś się kiedyś zniechęcił - oferuję odkupienie auta :)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Kamil »

vega pisze: Ale pieniądze i tak nie są najważniejsze, bo najbardziej liczą się chęci i serce, a pieniadze się na taki cel znajdą :)

Napisałeś,że nie masz zbytnio czasu i gotówki na remont auta, ale nie przejmuj się tym. Najważniejsze,że chcesz ją zrobić.W takim przypadku nie ma pośpiechu z remontem, skoro auto trafiło już w Twoje ręce. Wierzę,że w dobre ręce :)
Wybaczcie kolokwializm, ale "srutu tu tu gacie z drutu", i Ty, Vega, powinnaś to wiedzieć najlepiej.
Stare powiedzonko mówi, że wszyscy chcą mieć zrobione tanio, szybko i dobrze, ale można na raz wybrać tylko dwa z trzech przymiotników. W związku z tym, że tu ma być tanio, bo chłopak nie ma kasy, to znając bardzo młodych ludzi, będzie musiało być też szybko, bo wiadomo, że się chłopak napali, żeby pośmigać, więc siłą rzeczy prawdopodobnie nie będzie dobrze.
Sama wiesz, jak skończyły się pozorne oszczędności na "fachowcach", wiesz, że prawdziwy fachowiec nie robi za półdarmo, wiesz ile kosztują materiały i części, ile jest tzw. "nieprzewidzianych wydatków" itd. itd. itd. Nawet jak się robi głupiego swapa na niskim poziomie skomplikowania (vide np. mój swap 16v), to przewidziane koszty trzeba pomnożyć finalnie x2 i jeszcze coś dorzucić, a co dopiero przy kompletnym remoncie samochodu.
Znając też większość bardzo młodych ludzi (piszę bardzo młodych, bo sam przecież stary nie jestem), zapał do zrobienia wielu rzeczy jest często słomiany i szybko się kończy, a większość z nas wie ile pracy, czasu i chęci trzeba włożyć w jakiekolwiek większe przedsięwzięcie, czy to rozbrajanie i uzbrajanie samochodu do blacharki/lakieru, czy wymiana silnika, więc szanse na zakończenie tego projektu powodzeniem oceniam, w procentach, na liczbę jednocyfrową. Obym się pomylił, chociaż nie sądzę...
Old Volkswagens never die, they just get lower.
ODPOWIEDZ