Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Pochwal się swoim Scirocco.
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Re: Mk1 Odrestaurowanie" czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Witam ponownie Sory że nie dodaje zdjec ale zbyt duzo nie zrobione Nauka i jeszcze raz nauka jest 2 nie mam teraz dostepu do aparatu zeby bylo cos widac na zdjeciach ale do sedna. Odkryłem ze mocowanie tylnej belki z Lewej strony (strona kierowcy) Jest padniete i bedzie do wymiany Ojciec z mechanikiem mowia ze zrobia to sami ale nie jestem pewnien czy to bezpieczne wiec mam pytanie do was Czy bezpieczne i 2 Czy ktos moze ma takie cos :) Sory za brak interpunkci ale nie jestem zbyt dobry z pisowni ;) Pozdro
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 06:34 przez Brzuszek#15, łącznie zmieniany 1 raz.
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: szymek.gce91 »

Kostrzyk podrzucał linka Ci z reperaturkami mocowań
kostrzyk pisze:http://allegro.pl/vw-golf-i-jetta-mk1-r ... 28192.html

może ci się przyda jak któreś mocowanie masz w kiepskim stanie
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Ale to jest prawa strona a ja potrzebuj lewa (chyba ze nie ma roznicy )
Awatar użytkownika
KrzaquG60
Początkujący
Początkujący
Posty: 169
Rejestracja: 01 kwie 2013, 10:04
Lokalizacja: NBA

Re: Mk1 Odrestałrowanie czas zacząć :)

Post autor: KrzaquG60 »

Powodzenia, czekamy na efekt końcowy ;)


P.S Popraw nazwę tematu na "Odrestaurowanie", bo trochę gryzie :D
Obrazek
MK1 G60 in progress :D
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: kostrzyk »

zapytaj człowieka z aukcji może ma obie strony.
Obrazek
Kan
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 28 paź 2013, 01:35
Model: Scirocco I
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Kan »

Na pewno ma, bo pytałem się o podłogę i o progi i o tylni pas do MK1 z 75 roku :)

Co do Sroki ogólnie dużo pracy w nią trzeba włożyć.

Jakie Plany ? Doprowadzić do oryginału czy nie ?

Jaki rocznik jaki model jakie wyposażenie ?

Jak środek czy kompletny czy też czegoś brakuje.

Jak się plany zmienią chętnie przygarnę skorupę lub części :)
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Plan na razie jest zeby jezdzila :) Ale raczej w orginale w 100% nie bede trzymac ale tez z byt duzo nie bede zmieniał ;)
W wnetrzu brakuje drobiazgów kilku i podsufitke trzeba zrobic bo zniszczona
Rok to 79.Wyposazenie chyba takie samo jak w autach w tamtych lat czyli pusto :D
piotus23
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2014, 20:37

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: piotus23 »

witaj skąd jestes bo widzę bliskie memu sercu blachy DKL specjalnie załozyłem konto zeby wypowiedzieć sie w twoim temacie :D .Na poczatku powiem ze nie planuj nic za wiele do przodu jeżeli masz zapał to rozbierz go ,a nastepnie ocenisz czy jest sens to ratować .Wiem i tutaj popre swoich przedmówców zapał i checi to nie wszystko sama blacharka o ile podłoga jest cała bedzie cie troche kosztowała nowe blotniki przednie progi dołem trzeba zmienic na bank nie wierzę że w kotlinie kłodzkiej kupiłeś /nabyłes zdrowa baze z krzaków takich tutaj nie ma pamietaj to jest rejon górski i soli tutaj kiedys nie załowali i nie żałuja . Wszyscy którzy mnie znają z forum vw-oldschula a jest ich tutaj sporo :P znaja temat mojego zgniłego golfa ktorego postwiłem od zera ,były liczn egłosy wywieź na złom ale ja nie uparłem sie ze zrobie to zrobie tez zaczynałem jako młody i nie słuchaj mechanika pana mietka czy kogos tam pewnych blach nie przeskoczysz ja odbudowałem golfa mk1 i same blachy nie liczac mojej pracy i kilku blach ktore zrobiłem sam poszło juz 6 k tak 6 tysiecy to jest sama blacharka , nie mówię ze masz je pociac i wywieźdz ale nie wpakowuj sie takie bagno jak ja ,odpisz na pw skad jesteś zaprosze cie do siebie to ci przedstwie realia takiej odbudowy chyba ze z gory mas zna niego przeznaczone 5 na start to spoko , tutaj masz moj cały temat:http://www.vagunit.com/?page_id=470 poczytaj i poogladaj i zastanów sie czy warto pamietaj ze golf to nie scirro tutaj głypi błotnik przod bedzie 2 x droższy niz do golfa pozdrawiam i czekam na odpowiedź .
GOLF mk1
POLO 6N
transporter t4
Podtawa to zrobić coś z niczego ....
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Komor »

Kolego reparaturki do Mk1 są niewiele droższe, lub takie same cenowo do jak do Golfa. A co do części blacharskich problemu ogromnego nie ma, wystarczy trochę poszukać i można znaleźć w dobrych cenach dobre elementy, lub ratować stare. Ja w swoim Sci Mk1 miałem wymieniane całe doły drzwi i błotników, bo stwierdziłem, że nie warto szukać nowych jak z tych coś można zrobić i się je odratowało i elegancko jest.
A teraz coś do autora:
Jak byś chciał to mam błotniki z włókna szklanego czy tam laminatu pod mały kierunek i mogę Ci je sprzedać jakbyś zainteresowany był.
Kan
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 28 paź 2013, 01:35
Model: Scirocco I
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Kan »

Komor masz namiar na takie elementy do 1 ?


Sorry za off
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Komor »

http://www.typ-17.de/index.php/cat/c233 ... parts.html
Łap, może i autorowi tematu się przyda :)
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Witam z powodu kilku pytań jak idą prace i jak wyglada stan podłogi zdecydowałem się na odswieżenie tematu.
http://zapodaj.net/a3bf5e45a4243.jpg.html
http://zapodaj.net/9a6646537be34.jpg.html
http://zapodaj.net/1fd3330a20eda.jpg.html
http://zapodaj.net/93e302e34aad8.jpg.html
http://zapodaj.net/3ca6d49ac14ee.jpg.html
Zdjecia przedstawiają dziury w podłodze (jedyne dziury w całej podlodze) oraz zniszczona podsufitke
Jak widać nic praktycznie nie jest zrobione bo najpierw trzeba było szkołe zaluczyć a od prawie 2 miechow ojciec jest w delegaci wiec sam nie robie ( Nie potrafie ) Dzieki za przeczytanie i sory za błedy ale jak pisałem mam tak juz ;)
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Nashi »

Widziałem foty tego auta na profilu Kłodzkiego Ruchu Klasyków i po przeczytaniu postów w tym temacie - no sorry, ale bez dużej ilości kasy to się nie ma prawa udać. Chyba, że masz naprawdę zdolnego ojca, ogrooooomne zaplecze warsztatowe i mnóstwo czasu. Niestety, ale tyle co można ocenić ze zdjęć, to do składania tego auta nie ma co podchodzić, bez totalnej rozbiórki do pojedynczych śrubek i ogarnięcia na 110% blacharki.

Życzę jak najlepiej, aczkolwiek sukcesów nie wróżę.

PS. Póki ojciec jest w delegacji, przysiądź lepiej do nauki j. polskiego - pisanie "Sory za brak interpunkci ale nie jestem zbyt dobry z pisowni" nie jest żadnym wytłumaczeniem.
Obrazek
Brzuszek#15
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 mar 2014, 11:33

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: Brzuszek#15 »

Nashi ale ja mam to na pismie ;) Wiem ze powinienem sie nauczyc ale nie jest latwe
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk1 Odrestaurowanie czas zacząć :)

Post autor: kostrzyk »

w dzisiejszych czasach to nie jest wytłumaczenie, wystarczy zainstalować sobie wtyczkę do przeglądarki i sama będzie Ci sprawdzać błędy i podkreślać, jak nie ogarniasz to pisz w Wordzie i potem wklejaj na forum :P
Obrazek
ODPOWIEDZ