Sci Mk1 Cabrio Bieber

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Ruszowy »

3mam kciuki za odbudowę, znam jeszcze jedno cabrio bywające częśto w Polsce, jednak widziane za zachodnią granicą
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Obiecanie fotki wzmocnień budy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kierka GTI już siedzi :)
Obrazek
A tutaj stelaże foteli, w stanie widać jakim. Na dniach piaskowanie, malowanie i najpóźniej za 2 tygodnie wrzucę fotki złożonego wnętrza :)
Obrazek
Obrazek
Z dokładką BBS. Jak myślicie będzie to pasować?
Obrazek
Obrazek
I takie tam fotki całości z dachem:
Obrazek
Obrazek
Brudny nie ogarnięty silniczek :D
Obrazek
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: lehu »

Moim zdaniem wygląda 100 razy lepiej bez dokładki zderzaka, i pewnie lepiej z otwartym dachem :side: .
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: vega »

Bez dokładki będzie lepiej. Bo z dokładką, to tak jakoś ciężko wygląda. Ale oczywiście to Ty zadecydujesz. Powodzenia w pracach :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: kostrzyk »

Dokladka zjebista, tylko przydała by się reszta pakietu
Obrazek
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Z dokładką zobaczy się jak to będzie, muszę ją jeszcze pospawać, zaślepić miejsce na hak holowniczy i pomalować :) A co do reszty pakietu to jedynie jeśli bym znalazł od Golfa Mk1 bo do Sci nie szły i nie wiem czy to by się spasowało w ogóle :(
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Sławek »

Gdzie mozna dostac takie kable zapłonowe?
Obrazek
Awatar użytkownika
madzians
Początkujący
Początkujący
Posty: 190
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 3948723

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: madzians »

piękny egzemplarz, nie sądziłem że takie istnieją w PL. Proszę tylko - nie zakładaj nigdy dachu bo traci cały swój urok
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Sławek pisze:Gdzie mozna dostac takie kable zapłonowe?
Wiesz co kable to Championy, które kupiłem jakieś 5 miesięcy temu na allegro w naprawdę dobrych pieniądzach.
madzians pisze:piękny egzemplarz, nie sądziłem że takie istnieją w PL. Proszę tylko - nie zakładaj nigdy dachu bo traci cały swój urok
Hahahah wiem wiem, tylko czasem jeśli trzeba będzie to będę zakładać :D
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: obar »

Mam mieszane uczucia co do tej dokładki... może jakby to było w kolorze i spasowane, bo w sumie jakoś źle nie wygląda. No ale poczekam z werdyktem na końcowy efekt :wink: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Mowad »

Z dokladka bedzie dobrze wygadac... ale tylko od przodu. Patrzac na samochod z boku bedzie wygladalo ze brakuje progow, przod nisko nad ziemia a progi o kilka/nascie cm wyzej :/
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Spas będzie lepszy, bo pousuwam te miejsca na sierpy i ładnie spasuję z karoserią no i w kolor dam i zobaczymy :) jak nie podejdzie ładnie to albo hokej od GTI wleci albo nic :)

-- czwartek, 29 maja 2014, 14:46 --

Żeby nie było, że nic się nie dzieje to wrzucam aktuala :) Maturki napisane to mogę działać już coś.
Zmiany:
-czarne metalowe prowadnice szyb zamiast chromowanych (wolałem chromy ale ze względu na brak ramki szyby na górze nie dały się spasować za nic, a czarne są już tak podgięte że pasują)
-wieszaki wydechu
-żarówki do przednich lamp
-odmalowane stelaże przednich foteli
-odmalowane mocowania lamp i koszyczki
-zmycie prawie 2 letniego kurzu :D
W najbliższych dniach będę miał już uszytą tapicerkę (miała być już dawno ale tak wyszło z lakierowaniem stelaży :/) bo dzisiaj zawożę stelaże. Obecnie będę toczył walkę z przednimi światłami, ponieważ żyją swoim zyciem. Przed zmianą lamp miałem obydwa postoje i kierunki i tyle. Jak założyłem zregenerowane lampy to mam jedno mijania, jeden postój i jeden kierunek... Sprawdzałem już włącznik, kable, porobiłem masy itd, no ale bez skutku jak na razie.
Teraz czas na fotki (robione telefonem bo tata mi zakosił aparat na konferencję):
Obrazek
Puzzle :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: herbiasty »

No fajnie sie zapowiada :)
Czy z dokładka czy bez, to jeszcze jest czas, jak by był cały pakiet yo było by grubo :)
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Chciałbym cały pakiet, ale do Sci nie było dedyków, były tylko do Golfa Mk1 i ten spoiler co mam to właśnie od Golfa i sporo rzeźby jest przy nim i nie wiem jak by było z resztą pakietu, też pewnie sporo roboty :(

-- poniedziałek, 21 lip 2014, 01:39 --

Miał być jakiś konkretniejszy postęp prac, a mało co się ruszyło. Nie jest to na szczęście spowodowane brakiem zapału do pracy, tylko niestety tym że idę na studia i miałem sporo badań lekarskich i egzaminów.. Ale ostatnio już coś się ruszyło. Miały być już dawno temu fotele, ale byłem wczoraj u tapicera i okazało się że on dopiero wykraja materiał, a fotele u niego od października zeszłego roku leżą..
No a teraz co się zmieniło:
-ogarnięty cały wydech, złożony jak trzeba i powieszony na nowych gumach (na dniach postaram się wrzucić coś jak to chodzi)
-ogarnięte przednie światła, po wielkiej walce z okablowaniem, kostkami, włącznikami, przekaźnikami, skrzynką bezpieczników i stacyjką okazało się że po prostu w lampach przewody są odwrotnie podłączone...
-wypiaskowane przednie wahacze i stabilizator od GTI, na dniach pomaluję i wpadnie do Sci
-wypiaskowane piasty, odmalowane i zregenerowane zaciski
W tym tygodniu wrzucę fotki wszystkiego, jak wszystko już odmaluję i ogarnę to porobię i pokażę co i jak. Już coraz bliżej końca prac !
I takie pytanko jeszcze, zna się tu ktoś może na doborze amorków do gwintu? Bo muszę zmienić na tyle, a w mojej mieścinie nigdzie mi dobrać nie mogą..
Sroczki KRK
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 05 lip 2011, 09:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Sroczki KRK »

Świetny egzemplarz, cieszy Twoja walka z nim, trzymam kciuki.

co do dokładki, to odpuść sobie ,bo klejenie tego i dopasowywanie od golfa da efekt co najmniej denny;

ale to moje zdanie. Tylko dedykowane i bardzo dobrze złożone i spasowane zagra .....a takiego nimaa.

Dobrze ogarnij i zakonserwuj wzmocnienia fabryczne, jak trzeba to wzmocnij, czasem to konieczne ;szczególnie po tylu latach istnienia.
Weż tu pod uwagę że Bieber dawał gwarancję ( TUV ) na bodajże 8 lat tej przeróbki ; jeśli dobrze pamiętam ze swojego wozidła.

Dobrze robi też montaż rozpórek ; przód x 2, plus tył - mocno wzmacnia konstrukcję.

Co do gwintu-hmmm Twój wybór( w przypadku takiego egzemplarza stawiałbym na czysty oryginał...tu jestem wręcz zboczony.

Zadbaj by koła były z epoki ( oby nie BBs :shock: :shock: tylko).

Wzmocnij też mocowanie dachu do ramy przedniej - to jest newralgiczny punkt tej przeróbki w scirocco.
Trzymam kciuki.
pozdr :) i jak najszybciej łap wiatr we włosy.).
ODPOWIEDZ