Sci Mk1 Cabrio Bieber

Pochwal się swoim Scirocco.
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Siemacie!
Przyszedł czas na przedstawienie mojego wozidła :D Jest to Sci Mk1 77 rocznik przerobione oryginalnie na cabrio przez firmę Bieber. W Polsce jest już od dobrych 16 lat. Ja je odkupiłem jakieś 5 lat temu za przysłowiowe grosze. Stan blacharki był straszny, ponieważ samochód miał remont generalny w 96, wszystko było idealnie na glanc robione, pojeździł rok i został wstawiony do garażu z zawilgoconym kanałem więc wiadomo co się stało. Brak progów, połowy podłogi kierowcy i pasażera, zjedzone błotinki i pas przedni z tylnym. Przez te 5 lat posiadania jego przeze mnie niewiele się zmieniło. Na początku nie robiłem dużo bo gdy odkupiłem to (tata pomógł) miałem 14 lat :D Samochód stał przez 2 lata prawie nie ruszany, udało mi się jedynie odpalić silnik, no i porobić tam elektrykę i jakieś duperele. W końcu z tatą zajęliśmy się blacharką. Przy okazji postanowiliśmy że ori 1.6 wymienimy na 1.8 EX, bo kumpel oddawał swoje Mk2 (które chciałem uratować, ale było już niestety w stanie agonalnym) na złom i silnik po taniości oddał. Niestety silniczek przez dobrych 7 lat nie widział ani kropelki benzyny tylko sam gaz, no i były problemy z gaźnikiem i resztą układu paliwowego ale dałem sobie radę. Obecnie zostało mi tylko podłączyć elektrykę do gaźnika i lekka regulacja. No ale wracając do samochodu, 2 lata temu oddałem go do zakładu blacharsko-lakierniczego. Blacha została elegancko zrobiona (okazało się że było dużo więcej rudej niż przypuszczałem) i lakierek położony. Sci postało tam dobre pół roku i wróciło do mnie. Niestety była to zima i nie bardzo miałem ochotę by coś robić. W między czasie miałem drugie Mk1 w zwykłej budzie, które kupiłem na teile i udało mi się wyrwać gwincik i parę innych rarytasów. Obecnie samochód powoli się składa, ostatnio zrobione całe nowe tylne hamulce, odmalowana belka, bębny i tarcze kotwiczne. Zostało mi jeszcze dużo do zrobienia bo niestety elektryka ma swoje fochy i nie pozwala ogarnąć przednich świateł. Co do wnętrza to były fotele z ori czerwoną kratą, a teraz czekają u tapicera i będzie krata ori GTI. Felgi czekają na polerkę i oponki, mam nadzieję, że 14 jakoś siądą w nadkolach. Dobra kończę moją historię bo was zanudzę :D niestety fot za dużo nie mam z okresu remontu :(
Czas na fotki:
Przed remontem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kiery tej co na foto już nie ma bo podczas remontu przepychali mi Sci pchając za kierę i pękła i teraz stoi jako ozdoba półki, a jej miejsce zajęła kierka od GTI
Obrazek
Tu już na gwinciku :3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tutaj już po remoncie i powolne składanie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aktuali na razie dużo nie będzie, bo za 2 miesiące maturka i wiecie czasowo nie jestem za bardzo :/ Obecnie jest już założony dach, szyby wrzucone, w środku położony dywan, pozakładane boczki i jakieś tam duperele porobione. Jak się zrobi pogoda to cyknę coś fotek :D
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Sołtys »

Witam i na tym forum ;)
Ciekawe to Twoje Cabrio i historia jego też skoro od tylu lat w PL już jest - a jak wiadomo to niezły rarytas
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Jeśli by kogoś interesowało to mam też zdjęcia z tego remontu z przed 16 lat, to mogę poskanować i wrzucić :)
Sari
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:45

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Sari »

Te wzmocnienia przy progach są od Biebera?
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Tak wszystko ori Biebiera bo to prawdziwy Bieber jest :)
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: vega »

Komor pisze:Jeśli by kogoś interesowało to mam też zdjęcia z tego remontu z przed 16 lat, to mogę poskanować i wrzucić :)
Koniecznie wrzuć te zdjęcia :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Na weekendzie poskanuję i wrzucę :)
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: vega »

To scirocco jest niezwykle, niespotykane wręcz... :shock: :) Były produkowane Cabrio MK1...?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 20:06 przez vega, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: scirorider »

vega nie zalamuj mnie...

tyle wiesz o autach a zwlaszca o sciro mk1 i nie wiesz ze bieber robil mk1 w cabrio? jest ich rzeczywiscie bardzo malo i nie mialem pojecia ze jest jeszcze jeden w Polsce, ale to super i to potwierdza moja teze ze jeszcze jest wiele rarytasow w polskich szopach ktore sie pojawia kiedys na forach... trzymam kciuki za odbudowe...

oprocz biebera byla jeszcze firma ostermann ktora robila przerobke, ale bieber zdecydowanie ladniejszy. mk1 cabrio jest na ta chwile kilka moze kilkanascie sztuk wiec dbaj o niego

pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: vega »

No wstyd się przyznać, ale nie wiedziałam... Myślałam,że to są przeróbki, a nie oryginały... Straszny wstyd... :(
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: scirorider »

wybaczam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KrzaquG60
Początkujący
Początkujący
Posty: 169
Rejestracja: 01 kwie 2013, 10:04
Lokalizacja: NBA

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: KrzaquG60 »

Ja bym się tym bał na ulicę wyjechać... każdy się martwi o swoje normalne sroczki, corry, a to to chyba bym wolał do muzeum postawić, rarytas!

Powodzenia ;)
Obrazek
MK1 G60 in progress :D
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

scirorider pisze:vega nie zalamuj mnie...

tyle wiesz o autach a zwlaszca o sciro mk1 i nie wiesz ze bieber robil mk1 w cabrio? jest ich rzeczywiscie bardzo malo i nie mialem pojecia ze jest jeszcze jeden w Polsce, ale to super i to potwierdza moja teze ze jeszcze jest wiele rarytasow w polskich szopach ktore sie pojawia kiedys na forach... trzymam kciuki za odbudowe...

oprocz biebera byla jeszcze firma ostermann ktora robila przerobke, ale bieber zdecydowanie ladniejszy. mk1 cabrio jest na ta chwile kilka moze kilkanascie sztuk wiec dbaj o niego

pozdro
To w Polsce poza moim Mk1 Bieber jest jeszcze jedno?
KrzaquG60 pisze:Ja bym się tym bał na ulicę wyjechać... każdy się martwi o swoje normalne sroczki, corry, a to to chyba bym wolał do muzeum postawić, rarytas!

Powodzenia ;)
No niby strach jest, ale wiesz robię je po to żeby tym śmigać na zloty i od czasu do czasu na jakieś przejażdzki w słoneczne letnie dni :D Okres zimowy i deszcze w garażu będzie stało :)
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: scirorider »

Komor pisze:
To w Polsce poza moim Mk1 Bieber jest jeszcze jedno?
no tak jakoś ;)
Obrazek
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Czyżbyś Ty je posiadał? :D
ODPOWIEDZ