Sci Mk1 Cabrio Bieber

Pochwal się swoim Scirocco.
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

SroczkiKRK dzięki za dobre słowo :) Co do gwintu to po prostu lubię jak samochód leży, a takie małe odstępstwo od oryginału doda smaczku trochę. Koła mam już z epoki, jeszcze tylko polerka i oponki i wlecą na wózek. Co do wzmocnień to ogarnięte wszystko, rozpórki kupię. Masz jakąś koncepcję na wzmocnienie mocowanie dachu do ramki przedniej szyby? Bo niestety przez to że ramka została sama bez dachu to wystarczy się oprzeć trochę i już widać jak się ugina :( Miałeś może Biebera? :)
Sroczki KRK
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 05 lip 2011, 09:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Sroczki KRK »

Hej, skoro górna część ramy szyby przedniej Ci się ugina( a tak wnioskuję z Twoich słów; to nawet nie myśl o zakończeniu remontu. Bo wiatr Ci zerwie dach podczas jazdy..i będzie dupalcew... Musisz bardzo mocno rozgrzebać z góry i z dołu punkty mocowania - te powiedzmy rurki wpuszczone w substancję= w które trafiają haki z zapięć konstrukcji dachu płóciennego. Tam trzeba wspawać na nowo gniazda i dobrze, dobrym zbrojonym płótnem i żywicą zalać to i wyprowadzić do powierzchni dachu-tak to nazwijmy. Plus wyrażnie musisz wzmocnić ramę szyby, w jakiś sposób-może dodatkowa konstrukcja wewnątrz ??? Lub na miejscu gdzie słupki A wchodzą-przechodzą w konstrukcję auta. mk I kocha i kochało rdzę i to bardzo podstępnie...nie ufaj temu co wygląda ok...sprawdż.lub niech to sprawdzi rzetelny blacharz.

Jakie koła masz z epoki-zdradż lub pokaż = daj pożywkę oceniającym hehhe.

Co do gwintu- Twój wybór..ale ja uważam że tej Mk I to nie pasuje- acz Twoja wizja jest najważniejsza.

Wreszcie...jeżdże Bieberem prawie już bodajże 6 czy 7 rok , tyle że Mk II ,zatem coś tam trochę wiem; a że mi się zapomniało hasła..wrrrrr ( amnezja wiekiem podszyta - to piszę z konta mojej Pani i tyle) zreszta sądzę ze spora cześć forumowiczów jest tego swiadoma...

poZdrawiam
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Kurde to w Mk2 masz chyba jakoś inaczej, bo ja mam mocowanie dachu w postaci listwy na całą szerokość ramki i pod nią wsuwa się taki plastik znajdujący się w dachu, jak chcesz to fotki wrzucę. Co do blacharki i rdzy, Sci było rozłożone na części pierwsze i całe sprawdzone i każdy nawet lekko ruszony rdzą element był wycięty z zapasem i wstawiony nowy więc o rdzy u mnie nie ma mowy:) Obecnie mam jeszcze jeden problem, dziś odkręcałem wahacz i tylne mocowanie jest na nakrętkach i zerwało mi jedną śrubę, będzie dużo kombinowania..
Fotka felgi:
Obrazek
Jest to OZ MSW, rozmiar 14 w 6 calach. Dzisiaj właśnie zakupiłem oponki Michelin 155/55 i na dniach wpadną na felgi i zobaczy się jak to wygląda :)
Sroczki KRK
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 05 lip 2011, 09:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Sroczki KRK »

Faktycznie musisz mieć inny patent;trudno takie życie.Ale miej świadomość że na dach działają naprawdę duże siły, ja wolę czasem jechać szybko bez dachu- bo z dachem wrażenie ewentualnego odlotu tego elementu narasta :lol:

Koła ok- pochwalić należy, będą pasować.

Spytaj Sciroridera o mocowanie dachu-On to aktualnie przerabia w swoim Mk I cabrio - zatem będzie bardziej na topie.

Co do miękkości ramy szyby. przednie to dziwne nieco bo to z gruntu dość sztywny element. Cóż -to są niespodzianki starych aut, ale ta sztywność jest wręcz konieczna w tym akurat elemencie.

Śruba na wachaczu-cóż.......mają kilka latek..zatem tam tylko patenty warsztatowe...powodzenia dalej.
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Niestety przez problemy z kompresorem, malowanie części zawieszenia dopiero wczoraj ogarnąłem, czekam jeszcze na zestaw regeneracyjny do zacisków na przód i składam prawą stronę. Potem zostanie lewą ogarnąć i mam temat zawieszenia skończony. Odebrałem też dziś fotele i kanapę, czekałem od października i w końcu się doczekałem :D Jak dla mnie bomba, a wy co uważacie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niestety foty robione telefonem i wyszło jak wyszło :/
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: kostrzyk »

gdzie kupowałeś materiał na fotele?
Obrazek
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Kupowałem ją ponad rok temu w sklepie Wolfsgruppe, ale patrzę że juz nie mają tego. Napisz do squoka@o2.pl on może coś jeszcze mieć.

-- piątek, 31 paź 2014, 14:53 --

Temat jakoś ucichł, a to za sprawą tego że nie mam czasu za bardzo robić. Kupiłem ostatnimi dniami kierunki w prawie ideał stanie (dzięki kolego Kan !), zająłem się też gaźnikiem, wymieniłem uszkodzony zaworek i muszę go teraz jedynie zmontować. Na wiosnę 2k15 planuję w końcu wyjazd z garażu, może nie do końca w takim stanie jak bym chciał ale żeby ogólnie już wyjechać. Na dniach kupiłem też nowy daily car:
Obrazek

-- czwartek, 8 sty 2015, 04:05 --

Wpadło nowe koło:
Obrazek
Koła założone, kilka fotek zrobiłem to pokażę :)
Potwór wyjeżdża z garażu :D
Obrazek
A tu już całość. Jak mówicie, lepiej z dekielkami czy bez?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: kalina »

zdecydowanie z dekielkami
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: scirorider »

piękny ten twój potworek się robi :)


Jak najbardziej popieram Kaline :) dekielki muszą być ! Powodzenia w dalszych pracach i może zdążysz do czerwca i pojawisz się w sulistrowicach ? :)

pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: vega »

Z dekielkami jest o wiele lepiej. Świetnie wygląda bez zderzaków i grilla, taki bandzior :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: kostrzyk »

ładnie ładnie, koła pasują idealnie, składaj to w tym wypadku chyba grill przydało by się dać w czarny mat.
Obrazek
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Grill od poczatku mial być w czarnym macie, w wyniku pomylki lakiernika stalo sie tak ze pomalowali na czerwono :( Kola raczej na pewno tak jak mówicie będą z dekielkami bo tak mi się bardziej podoba, szkoda tylko ze dekielki nie są oryginalne :( Zderzaków pewnie na razie nie bedzie, a co do czerwca to zobaczymy jak się sprawy potoczą :)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: kostrzyk »

nieoryginalne acz pasują, zderzaki jednak by się przydały.
Obrazek
Komor
Początkujący
Początkujący
Posty: 113
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:25

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Komor »

Zderzaki wpadną na pewno, ale to po jakimś czasie, bo leżą na strychu tylko zostały rozlożone i nie wiem obecnie jak je złożyć :/

-- piątek, 1 maja 2015, 16:04 --

No to kolejne kilka kroków do przodu. Zderzaki jednak już teraz wpadły ( nie patrzcie, że nie równo bo jeszcze nie spasowane :D ). Do tylnego niestety muszę kupić ślizgi i wypełnienia boczne, a najlepiej to cały kompletny zderzak (ma ktoś może na zbyciu?). Złożyłem też prawie do końca przednie hamulce, pozostało mi wymienić gumowe i miedziane przewody. W hamulcach zostało wszystko nowe zakupione poza klockami i tarczami, które były jak nowe. Tak to wszystkie gumki, śrubki, cylinderki, linki i okładziny zostaly wymienione. Wypiaskowane też zostały zaciski i bębny i pomalowane na czarno. Cały zawias również odnowiony, nowe gumy i lakier na elementach. Padła mi też niestety pompka paliwa w silniku i muszę zakupić nową. Po kupnie i zmontowaniu pompki i przewodów hamulcowych, Sci jedzie na regulację gaźnika, a następnie ładuję środek i wyjeżdżam wreszcie na ulice :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Sci Mk1 Cabrio Bieber

Post autor: Mowad »

a czemu w zaciskach nie ma tych blaszek po ktorych slizgaja sie klocki?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
ODPOWIEDZ