Zardzewiałek i Złomek

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: vega »

Zostaw to auto w oryginale i nie kombinuj z Riegerem. Piękno tego klasyka uzależnione jest właśnie od tej prostoty, bez udziwnień. Powodzenia w pracach.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
ppprzemas
Początkujący
Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 10 gru 2012, 18:58
Model: Scirocco II

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: ppprzemas »

atosss007 pisze:Nie wiem czy widzieliście kiedyś na necie, ale był artykuł o naprawach lakieru na takim scirocco z pakietem riegera.
A masz może link do tego artykułu? Chętnie bym rzucił okiem, bo może się przydać.
obar pisze:Trzeba też pamiętać, że Rieger jest dedykowany do corrado (no chyba, że o jakimś pakiecie nie wiem) i z tego co pamiętam to przedni zderzak lub przód w aucie trzeba też modyfikować, żeby to pasowało.
Z tego co mi wiadomo Rieger wypuszczał pakiet GTO do Scirocco I i II, Corrado i do Kadeta. Przedni zderzak robiony na zamówienie jak i reszta pakietu, który mam, jest pod Scirocco II, więc nie będzie potrzeby robić żadnych modyfikacji pakietu ani samochodu, żeby wszystko pasowało.

A wracając do tematu to pragnę wszystkich uspokoić: pakietem Riegera potraktuje drugi egzemplarz, nazywany pieszczotliwie przez mojego syna i córkę Złomkiem, o którym napisze potem. Teraz skupię się jeszcze trochę na GTI, czyli na Zardzewiałku.

W samochodzie została ogarnięta elektryka, co by wszystko działało jak należy. Scirocco dostało nowe felgi ATS 15' i amortyzatory i prezentowało się tak:
Lubelskie Klasyki Nocą 30.05.2013.jpg
(87.28 KiB) Nie pobierany
A potem bestialsko zdarłem z niego lakier i potraktowałem wodą z sola:
Lubelski Klasyki Nocą 31.10.2013.jpg
(49.71 KiB) Nie pobierany
Lubelski Klasyki Nocą 31.10.2013_2.jpg
(61.27 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: spirit »

Z tą rdzą kiepski pomysł, o wiele lepiej doprowadzić go do pełnej kultury niż go niszczyć w ten sposób.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: Kamil »

Nie wiem jak podłoga i progi w tym egzemplarzu, ale nadkola, drzwi, maska itd. wyglądają na nieprzerdzewiałe, w sensie, że nie ma dziur... Szkoda go było na rosta...

Poza tym, rost wygląda spoko, ale jak jest na dobrej glebie, ma szerokie koło (stal albo coś innego) i jakieś sensowne dodatki. Ten... z zawiasem typu koza i kołem, które kupuje się po cenie złomu, z zababranym czarnym matem tyłem, moim zdaniem wygląda jak... no nie wygląda w ogóle...
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: obar »

:roll:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: vorph666 »

O kur#$%34 Ale żeś piź#$@$% uszy doprawił.... naprawdę słabo to wygląda

i teraz pytanie z innej beczki... zabezpieczyłeś chociaż jakoś tą rdzę??? Ekspertem nie jestem, ale jak się konserwuje oryginalną rdzę, tak aby samochód miał patynę lat i wyglądał tak jak w momencie gdy wyjmowali go ze stodoły, to raczej rdzy się nie zostawia tak po prostu, tylko się jakieś dziwne zabiegi robi, aby wyglądało jak rdza a potem kładzie się chyba bezbarwny albo jakies dziwne środki, dzięki którym auto dalej nie rdzewieje
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: kostrzyk »

toż to tragicznie wygląda.

nie lubię rdzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: vega »

Nie popieram tego pomysłu, tym bardziej na całe auto. Rosta robi się najczęściej na elementy wymienne, aby można je było łatwo zmienić, jak korozja będzie już bardzo postępować, albo jak się znudzi. W tym przypadku, takiej możliwości już nie będzie... Szkoda auta, zwłaszcza,ze nie było tragedii z budą... :roll:


Kolega miał tak zrobionego golfa i niektóre elementy karoserii rdzewiały mu szybciej, inne wolniej. Po 2-3 latach powstały dziury w nadkolach i błotnikach, maska w miarę się jeszcze trzymała. Po jakimś czasie auto jednak trafiło na złom...
vorph666 pisze:O kur#$%34 Ale żeś piź#$@$% uszy doprawił.... naprawdę słabo to wygląda

i teraz pytanie z innej beczki... zabezpieczyłeś chociaż jakoś tą rdzę??? Ekspertem nie jestem, ale jak się konserwuje oryginalną rdzę, tak aby samochód miał patynę lat i wyglądał tak jak w momencie gdy wyjmowali go ze stodoły, to raczej rdzy się nie zostawia tak po prostu, tylko się jakieś dziwne zabiegi robi, aby wyglądało jak rdza a potem kładzie się chyba bezbarwny albo jakies dziwne środki, dzięki którym auto dalej nie rdzewieje
Co do zabezpieczenia tego, aby korozja nie postępowała, to raczej nie ma takiego środka, a lakier bezbarwny jedynie pogorszy efekt wizualny, bo powierzchnia nie będzie już matowa, a o to w tym wszystkim chodzi....

Co Cię podkusiło,aby tak zrobić ?
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Siemens
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 3698328
Lokalizacja: Łódź

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: Siemens »

Tragedia...

uczcijmy go minuta ciszy.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: vega »

Siemens pisze:Tragedia...

uczcijmy go minuta ciszy.
Dokładnie.... Ja odkąd to zobaczyłam, nie mogę uwierzyć,że tak można zniszczyć z czystą premedytacją scirocco, które było do odratowania. I ten rocznik jeszcze...
Uczcijmy minutą ciszy jak Siemens napisał i szybko zapomnijmy...
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Sari
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:45

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: Sari »

Rób, rób!! Trzymaj się swoich pomysłów, indywidualność nie jest warta przejmowania się czyjąś opinią, tuning to indywidualność, takie samo prawo masz do robienia z autem tego co chcesz jak reszta świata do wyrażania swoich opinii. Oczywiście zaraz wydobędą się głosy że nikt nie tuninguje tylko poprawia fabrykę zakładając inne koła i zawieszenie, ale patrząc na niektóre scirocco cieszę się że niemieccy inżynierowie nie mieli do końca wolnej ręki...
Suma sumarum gratuluje odwagi, a chcącym uczcić to minutą ciszy polecam więcej dystansu do rzeczywistości i zamiast milczeć to lepiej mówić, ale pod jednym warunkeim... nie wszystko co ślina na język przyniesie, bo milczy i krzyczy tylko człowiek słaby...
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: obar »

Sari pisze: takie samo prawo masz do robienia z autem tego co chcesz jak reszta świata do wyrażania swoich opinii.
O właśnie. On niech sobie robi z autem co chce, a ja to skomentuję jak zechcę :P
Sari pisze:Rób, rób!! Trzymaj się swoich pomysłów,
Rób, rób, Wojtek już czeka na Ciebie w dziale sprzedam :mrgreen: . Sory Wojtek, taki dżołk :wink: .
vega pisze:Co do zabezpieczenia tego, aby korozja nie postępowała, to raczej nie ma takiego środka, a lakier bezbarwny jedynie pogorszy efekt wizualny, bo powierzchnia nie będzie już matowa,
Nie tylko zepsuje efekt wizualny, ale też znacznie przyspieszy korozję. Są środki, które wiążą rdzę, ale przez to rdza nabiera koloru brunatnego, prawie czarnego i wizualnie to w ogóle by nie wyglądało. No ale przynajmniej by nie rdzewiało dalej :wink: .
Rust nie przyszedł z kraju, gdzie mają ostre zimy i tony soli na drogach, więc u nas całe auto tak zrobione musiałoby stać w zimie i w brzydsze dni w garażu.
Żeby nie było, że nie popieram całego rusta, bo był fajny opel w Szczecinku i opisywany swego czasu w kilku gazetach (choć już od jakiegoś czasu słuch po nim zaginął), ale mi jest szkoda rzadkiego egzemplarza.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Sari
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 23 mar 2010, 17:45

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: Sari »

Rób, rób, Wojtek już czeka na Ciebie w dziale sprzedam :mrgreen: . Sory Wojtek, taki dżołk :wink: .
dżołk godny, godny moderatora stonowany, a jednak dyskretnie odbiega od tematu, to lubię :lol:

-- sobota, 8 mar 2014, 13:10 --

A bez offtopa, pokaż jak ma wyglądać scirocco z pomysłem :!:
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: Mateusz Jakubowski »

O kurczaki!
Moim zdaniem skrzywdziłeś sroczkę.
Z drugiej strony podziwiam za odwagę i użycia szlifiery. Jakiś gwint by się przydał i coś z tą felgą zrobić :)
Każdy podejdzie indywidualnie do tematu, jednemu się podoba,a innemu nie.
Żadna filozofia.


P.S.
Jak będziesz srokę złomował to przygarnę lampy z przodu :P
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zardzewiałek i Złomek

Post autor: Ruszowy »

Sari pisze: A bez offtopa, pokaż jak ma wyglądać scirocco z pomysłem :!:
pomysłem nazywasz nieudolne skopiowanie rost style?
szlifierką nie zrobisz tuningu, potrzebujesz dobrej gleby, przede wszystkim dobrego koła i wg mnie odnowionego wnętrza z porządnym audio. A tak to wieś tuning.
Pytasz co wyróżnia? hm nowy lakier, dobre koło wystarczająco podkreślają walory ponadczasowego coupe od giugiaro. Jadąc nawet zmęczoną sroką wyróżniam się wśród plastikowych, srebrno-biało brązowych aut na ulicy....
ODPOWIEDZ