Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Post autor: szczepek3er »

Witam.
Koledzy, dziś pojawił mi się pewien problem. Mianowicie straciłem prędkościomierz, jego podświetlenie oraz licznik przebiegu mi się zatrzymał. Scirocco to GT 2, tak że jest MFA które działa poza wskazaniem godz., nie idzie jej ustawic, ale to już szczegół. Nie jestem specjalnie specem od mechaniki, ale czy to nie wina linki? Miał ktoś może z Was taki przypadek ,że padło to i to niemal jednoczaśnie:( Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KrzaquG60
Początkujący
Początkujący
Posty: 169
Rejestracja: 01 kwie 2013, 10:04
Lokalizacja: NBA

Re: Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Post autor: KrzaquG60 »

Moim zdaniem zepsuty prędkościmierz to wina linki, bo mój tato miał tak samo w swoim aucie i zawsze nawaliła linka, żarówka być może się przepaliła, a z tego co pamiętam, to jak prędkościomierz pada to tak samo "nabijacz kilometrów" ;) Ale to niech ktoś z większym doświadczeniem się wypowie, bo być może nie mam racji, powodzenia :)
Obrazek
MK1 G60 in progress :D
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Post autor: spirit »

Mogło szlag trafić linkę, ślimak w skrzyni. Linki w czasie jazdy nie słychać ?, bo jak by się zepsuł licznik a linka z napędem była sprawna to by było ją słychać.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Re: Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Post autor: szczepek3er »

No to powiem tak ,Spirit słychac linkę (o ile to ona:)) właśnie od czasu tych usterek, szczególnie jak auto przyspiesza. Więc to może już po liczniku tez byc :( Co najwcześniej w sobotę mogę go rozebrac a do tego czasu chciałem posprawdzac co się da i dowiedziec sie wlasnie tak jak Krzaqu piszę czy to jest ze sobą bezpośrednio powiązane ten licznik i przebieg. Pzdr.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Post autor: spirit »

Jeśli linkę słychać to raczej zmieliło licznik, czyli szukaj drugiego. Na pocieszenie powiem że kupiłem niedawno licznik bo poprzedni się wys..ł i też szwunkuje, na razie będę składał hybrydę z prędkościomierzem z kundla 16V i mam nadzieję że ten będzie sprawny.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Re: Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Post autor: szczepek3er »

ok, rozumiem, licznik też brałem pod uwagę i zapoznałem się już z lekturą o jego wymianie w tym dziale:) choć po cichu liczyłem, że to ta linka. Dzięki wielkie za sugestię i trzeba chyba zacząć szukać owego licznika...Pzdr.
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Post autor: Ruszowy »

spirit pisze:Jeśli linkę słychać to raczej zmieliło licznik
Niekoniecznie.
linka na końcu jest zakończona plastikiem który lubi się wyrabiać przy nieumiejętnym zakładaniu linki do licznika. Skoro nie działa podświetlenie, może ktoś z ciekawości chciał wymienić żarówki, ale nie wyjął licznika i siępoddał, niefachowo zakładając linkę.
Sam załatwiłem tak końcówkę swojej linki, wydawało mi się że lekko wcisnę tuleję i będzie git. Pochrobotało i szybkościomierz przestał działać. Winowajcą był starty kwadracik na końcu linki wchodzący do licznika, czyli linka do wymiany.
Następna, marki gówran podziałała 15 km i osłona linki się rozpadła...
Dostałem od włodara jakąś starą z golfa i działa !. Trzeba uważać przy wkładaniu ślimaka linki do skrzyni biegów.
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Re: Licznik przebiegu i prędkościomierz nie działa.

Post autor: szczepek3er »

Dla zakończenia tematu dodam, że winowajcą problemu okazał się ślimak który miał powycierane zęby. Wytarcia na nim są tak wyrazne, że to nie miało prawa działac. Nabyłem linkę od innego scirocco, podmieniłem i jest jak trzeba. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ