Kody wyposażenia / VIN

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
BlowJob
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2013, 23:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 10006765
Lokalizacja: Rzgów (łódzkie)

Kody wyposażenia / VIN

Post autor: BlowJob »

Hej
Ostatnio wpadłem na pomysł rozszyfrowania kodów wyposażenia w moim Sciro, na początku wydawało się to dość proste znaleźć dekoder, albo tablicę z kodami i po problemie jednak okazało się to nieco trudniejsze, każdy dekoder jaki znalazłem potrafił odkodować tylko kody które zawierają cyfry i litery a u mnie kody wyposażenia składa się tylko z cyfr. Szukałem na pomocy u wujka google, niestety bezskutecznie, wszystkie linki do niby działających dekoderów wygasły i d***. Więc jeśli ktoś z was miałby jakiś sensowny działający dekoder podzielcie się linkiem :)
ObrazekObrazek
Jest:
Audi 80 2.6 v6 1994
Scirocco CL 1,5 1982
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: lehu »

VW nabijał kody wyposarzenia do VIN wogóle w srokach? Nigdzie się takiego checkera się nie doszukałem.
A poza tym zgodnie z dekoderem to powinieneś mieć na 100% litery na początku WVWZZZ53 i kolejne litery rocznika i miejsca produkcji i nr egzemplarza, który może być całkiem wysoki bo liczony razem z MK1. No chyba że masz krótki VIN - 10-cyfrowy...
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: herbiasty »

lehu pisze:VW nabijał kody wyposarzenia do VIN wogóle w srokach? Nigdzie się takiego checkera się nie doszukałem.
A poza tym zgodnie z dekoderem to powinieneś mieć na 100% litery na początku WVWZZZ53 i kolejne litery rocznika i miejsca produkcji i nr egzemplarza, który może być całkiem wysoki bo liczony razem z MK1. No chyba że masz krótki VIN - 10-cyfrowy...
Na naklejce w książce serwisowej i tej na pylnym pasie lub wnęce koła jest drukowana lista kodów wyposażenia.
Gdzieś ją miałem bo sobie rozkodowywałem, ale nie jestem pewnien czy nie było to w Golfie III.
Awatar użytkownika
BlowJob
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2013, 23:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 10006765
Lokalizacja: Rzgów (łódzkie)

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: BlowJob »

VIN mam normalny na 17 znaków a chodzi mi o bardziej o dekoder do kodów wyposażenia , są w nim same cyfry na jakims forum jetty przeczytałem że do 1984 były z samymi cyframi i dopiero potem wprowadzili te kody z literami.
Naklejka w bagażniku wygląda tak
Obrazek

-- sobota, 25 sty 2014, 02:55 --

Dziś w nocy Majkel znalazł kilka przydatnych linków do odkodowania wyposażenia
Moim zdaniem najczytelniejszy
http://www.vw-scirocco.com/4816/15255.html
pozostałe linki
http://www.busman.be/pagina50.html
http://www.t3-infos.de/t3-infos_j.html
http://www.vwtyp17.de/Berichte/acodes.htm
http://www.volksforum.com/forum/archive ... 48568.html
http://www.volksforum.com/forum/archive ... 51804.html
wszystko po niemiecku więc jak ktoś podobnie jak ja po niemiecku nie bardzo guglowy tłumacz daje radę :)

I tu pojawia się moje kolejne pytanie, jeśli moje Scirocco nie ma w kodach wyposażenia wzmianki o lusterku od strony pasażera oznacza to że powinno ono mieć tylko jedno lusterko zewnętrzne ?
ObrazekObrazek
Jest:
Audi 80 2.6 v6 1994
Scirocco CL 1,5 1982
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: L.W!z »

Z tego co kojarze (ale nie wiem czy w sciro też) to kiedyś lusterko zewnętrzne od strony pasażera było niewymagane, potem zmieniły się przepisy. Tak jak wycieraczka na tylnej szybie.
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: Majkel »

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dn 1/02/1993, z późniejszymi zmianami,
Rozdział 2
paragraf 10.1
Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:
pkt. 4
w lusterka
a) co najmniej jedno lusterko zewnętrzne po lewej stronie pojazdu- w odniesieniu do samochodów osobowych i motocykli
b) co najmniej dwa lusterka zewnętrzne w jedno po lewej i jedno po prawej stronie pojazdu w odniesieniu do pozostałych pojadów oraz do samochodów osobowych ciągnących przyczepę.
c) wewnętrzne w odniesieniu do samochodów osobowych i autobusów
Lusterka powinny zapewniać kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa ruchu widoczność.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: L.W!z »

Majkel pisze:ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dn 1/02/1993, z późniejszymi zmianami,
Rozdział 2
paragraf 10.1
Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:
pkt. 4
w lusterka
a) co najmniej jedno lusterko zewnętrzne po lewej stronie pojazdu- w odniesieniu do samochodów osobowych i motocykli
b) co najmniej dwa lusterka zewnętrzne w jedno po lewej i jedno po prawej stronie pojazdu w odniesieniu do pozostałych pojadów oraz do samochodów osobowych ciągnących przyczepę.
c) wewnętrzne w odniesieniu do samochodów osobowych i autobusów
Lusterka powinny zapewniać kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa ruchu widoczność.
No tak....tyle że w różnych krajach różne przepiyą są inne. Np marka TATO nie musi mieć lusterek zewnętrznych wogle w kraju pochodzenia. A u nas jest to OPCJA do wyboru przy zakupię. Aczkolwiek nie możemy kupić tych aut w polsce bez lusterek;]
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: vwbounty »

Jakaś wersja Scirocco mk2 miała jedno lusterko

Edit: GLS: http://website.lineone.net/~dr.dub/gls.htm
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
BlowJob
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2013, 23:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 10006765
Lokalizacja: Rzgów (łódzkie)

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: BlowJob »

no tak Majkel ale teraz jest kwestia jak się mają przepisy do tego jeśli np. moje Sciro przyjechało z Niemiec z jednym lusterkiem < i tak było wyprodukowane > to powinno normalnie przechodzić przegląd i nikt się tego nie powinien czepiać tak jak w przypadku samochodów z Japonii gdzie jest ruch lewostronny i np sprowadziłeś sobie jakąś wersję / model nissana czy innego ichniego wymysłu który był dostępny tylko na ich rynku mogłeś taki samochód zarejestrować u nas i normalnie się nim poruszać.
ObrazekObrazek
Jest:
Audi 80 2.6 v6 1994
Scirocco CL 1,5 1982
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: vwbounty »

Musi spełniać normy w danym roku sprowadzenia, czyli teraz musi mieć np z tyłu zagłowki itp. Teoretycznie, a praktyczie to już chyba nie ma przeglądów zerowych? Chyba jak ma w DE to w PL jest ważny, ale moge sie mylić.

Jak już masz zarejestrowany to nikt ci sie nie ma prawa przyczepić, chyba że byś chciał przyczepe ciągnąć ;)
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
BlowJob
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2013, 23:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 10006765
Lokalizacja: Rzgów (łódzkie)

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: BlowJob »

no moje przyjechało w 2004 do PL a co do ciągania przyczep to raczej odpuszczę sobie montaż haka :P
ObrazekObrazek
Jest:
Audi 80 2.6 v6 1994
Scirocco CL 1,5 1982
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: Mowad »

vwbounty pisze:Musi spełniać normy w danym roku sprowadzenia, czyli teraz musi mieć np z tyłu zagłowki itp. Teoretycznie, a praktyczie to już chyba nie ma przeglądów zerowych? Chyba jak ma w DE to w PL jest ważny, ale moge sie mylić.

Jak już masz zarejestrowany to nikt ci sie nie ma prawa przyczepić, chyba że byś chciał przyczepe ciągnąć ;)

A nie normy z roku produkcji?

A z ta rejestracja samochodow z kiera po prawej to tez w kazdym urzedzie inaczej, ba, nawet idac od jednego do drugiego urzednika w tym samym urzedzie mozna dwie rozne wersje uslyszec, bo sami czesto nie wiedza jak to do konca jest.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
BlowJob
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2013, 23:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 10006765
Lokalizacja: Rzgów (łódzkie)

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: BlowJob »

no właśnie to tez dużo zależy od urzędnika ale bardziej mnie ciekawi policja i jej reakcja.
ObrazekObrazek
Jest:
Audi 80 2.6 v6 1994
Scirocco CL 1,5 1982
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: vwbounty »

Nie bo o zagłówki to zawsze sie mnie czepiali i tak samo lpg żeby zalegalizować musiał miec wydruk spalin zgodny z rokiem pierwszej rej. w PL (1999) chociaż ja mam w dowodzie wogole wbite pierwsza rej. 1999 :lol:
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Kody wyposażenia / VIN

Post autor: Majkel »

Z tego co ja wiem nie można zarejestrować w PL auta z kierownicą po prawej. Wyjątkiem jest jakieś auto zabytkowe czy pojazd specjalny np te jeżdżące odkurzacze żeby kierowca widział krawężnik :D
ODPOWIEDZ