Sroka Mk2 by Dąbek

Pochwal się swoim Scirocco.
dabek88
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2013, 21:54

Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: dabek88 »

Witam wszystkich . Od niedawna stałem się posiadaczem sroki mk2 a teraz postaram się w skrócie opisać jej historie .
Wszystko zaczęło się od tegorocznej Dynóvwki gdzie pojechałem Audi a4b5 które można powiedzieć wśród innych aut było nijakie . Zabawa była przednia więc stwierdziłem że to doskonały moment aby zacząć rozmowę z moją kobietą odnośnie jakiegoś klasyka . Po krótkich przemyśleniach zgodziła się a ja już miałem w planach zrobienie jakiegoś golfa mk2 lub coś tego typu bo wiedziałem że to jest dość dostępne i powinienem wyrobić finansowo . Po powrocie wziąłem się ostro za szukanie golfika , jednak w głowie strasznie siedziało mi scirocco które na dynówce widziałem po raz pierwszy . Po około tygodniu szukania trafiło się sciro w super kasie ale i tak nie miałem w danej chwili ani złotówki . Postanowiłem pojechać je oglądnąć gdyż nie było zdjęć . Zabrałem ze sobą swojego dobrego kolegę (mechanika a zarazem pasjonata vw) po przyjechaniu na miejsce nie uwierzylismy w tak zdrową budę za tak małą kasę , już wtedy się w nim zakochałem . Po otwarciu maski ukazał nam się silnik ABF z golfa gti jednak nie mogłem się przejechać gdyż z hamulców zleciał płyn , mogłem jedynie odpalić . Po odpaleniu usłyszałem szybkie słowa z ust kolegi JAK TY GO NIE WEŹMIESZ TO JA GO BIORĘ , już wtedy wiedziałem że musi być mój. Udało załatwić się fundusz i już dnia następnego byłem po niego z lawetą .
http://imageshack.com/i/0yvxdij
Po kupnie od razu wziąłem się za plany i działania .
Pierw zacząłem nad zbieraniem a co za tym idzie nad kupnem swapu Hamulców
Przód : Zwrotnice toledo Gt jarzma + zaciski audi 80 2.0 280mm na wentylu
Tył : Toledo GT 226mm
oczywiście po kupnie piaskowanie oraz malowanie
http://imageshack.com/i/17ahl2j
Następnie zakupiłem felgi . Na tą chwile mam dwa komplety do mojej sroki jedne to BBS RM a drugie to Zendery :)
http://imageshack.com/i/nfwmlej

A teraz przez chwilkę brak fotorelacji :) gdyż wziąłem się za składowanie rzeczy do sroki i nie wszystkiego mam zdjęcia np rm-ów . Auto dawało mi mase frajdy jednak nie chciałem gotowca , chciałem coś swojego i irytowało mnie to że mam już tam abf-a więc stwierdziłem że go uturbię .
Zostało zakupione Turbo , Icek , Komp+wiązka G60 , kolektor itp
cały czas żyłem w przekonaniu że będzie uturbiony do wiosny przyszłego roku jednak pewnego wieczoru zacząłem się obawiać że jest to wsadzanie kasy bez sensu i że mogę to utopić bo motor się rozleci . Wtedy zapadła decyzja o sprzedaży silnika . Motor był bardzo zdrowy więc i szybko znalazł się kupiec (Kolega Piotrek ze Staszowa) więc można powiedzieć że został w rodzinie :)
http://imageshack.com/i/n91a86j
http://imageshack.com/i/5bh1xuj

No i autko zostało bez silnika więc padła decyzja na 1.8T o oznaczeniu AUQ o mocy 180km
jednak obawiałem się wielu przeróbek i tego że później czegoś mi braknie więc kupiłem całego anglika :D
http://imageshack.com/i/1fydgxj

Jak narazie mało zdjęć bo przepadły . Ale postaram się jeszcze coś napisać
na chwilę obecną auto stoi bez silnika tak więc stwierdziłem że wydzieram resztę i odmaluje na nowo budę póki jest w dobrej kondycji . Odbędzie się również zmiana koloru na Brąz z palety BMW
Zakupiony został również Gwint firmy Supersport

A teraz plany

w pierwszej kolejności trzeba wyspawać komorę silnika wraz z mocowaniami pod nowy motor i go jakoś ułożyć
Później można zabrać się za malowanie
jak buda będzie gotowa ponowne włożenie silnika , zawiasu, hamulców , felg i całej reszty
następnie mody nowej motorni. Wirus wtryski turbo
docelowo chciał bym aby sroka wypluła 250km .

z rzeczy których nie posiadam a nad którymi myślę to
Anti Rollbar
oraz pełne kubły
niestety po zmianie motoru konieczny będzie przeszczep liczników z leona tak więc deska będzie przerobiona i wyflokowana .
Jak narazie to tyle co mi w głowie siedzi z czasem będe opisywał co i jak . Pozdrawiam Dąbek

Jeszcze dopiszę że wszystko co wypisałem stało się przez ok 3 miesiące bo tyle czasu go posiadam .

-- piątek, 22 lis 2013, 21:35 --

nie wiem co jest na forum z rozdzielczością ale na innych forach wyświetlają się mniejsze
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 15:14 przez dabek88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrekMk2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:55
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łowicz

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: PiotrekMk2 »

Wstaw miniaturki zdjęć z fotosika albo cos podobnego :) A wracając fajny projekt oby starczyło ci zapału do końca :) Powodzenia w dalszych modach
Żeby życie było spoko musisz jeździć Scirocco
Obrazek
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: Rezi »

Wiecej zdjec! i powodzenia w pracach. :-)
co do licznikow tojest ich wyrzucac, mozna zostawic ori. immo off jedt niezbedne. na jakich lapach wieszasz silnik? i jakie turbo wpadnie, bo na k03s nie bedzie 250 km ;-)
dabek88
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2013, 21:54

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: dabek88 »

łapy od leona . a turbo mam na garazu k26 ale to jeszcze nie wiadomo jakie będzie
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: obar »

Dobrze zacząłeś i oby Ci się faktycznie zapał nie skończył, bo dobrze się zapowiada.
Powodzenia w pracach. :)
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: spirit »

Plany zacne, ale nie prościej kupić gotowe łapy silnika pod 1.8T ?.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
dabek88
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2013, 21:54

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: dabek88 »

skoro mam całego leona 1.8t to przecież z niego moge wziąć idealne do niego łapy i uspawać :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: obar »

No jak masz takie możliwości i umiejętności to opcja chyba najlepsza i najtańsza.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
dabek88
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2013, 21:54

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: dabek88 »

Dawno mnie nie było ale chociaż troszkę uaktualnię . Scirocco nadal w moich rękach i nadal robimy na chwile obecną plany się zmieniły .
Motor został już usadowiony jednak stwierdziłem że będziemy celować w ciut większą moc niż początkowo było to planowane .
Głowica została zmieniona na szeroki kanał , turbo jednak siadło GT2871r tak więc jest apetyt na ok 400hp .
zostało zrobione masę różnych pierdół typu uspawanie łap adaptacja pedałów itp itd co opisze w wolnej chwili gdyż uważam to za mało ciekawe :)
Na chwile obecną w poszukiwaniu dawcy podłogi i napędu SYNCRO :) i na tym narazie się skupiam.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: atosss007 »

Jeśli celujesz w okolice 400hp to nie jestem przekonany, że syncro temu podoła. Raczej pomyśl o haldex.
Flokowanie deski też sobie odpuść. Zły pomysł. Przerabiałem.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sroka Mk2 by Dąbek

Post autor: Rezi »

Jeśli auq, to szeroki kanał nie jest najlepsza opcja do strojenia, nawet na td05 są problemy na ME7.5
w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej
Co do 4x4 to może Ciebie zaciekawić: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... om-Belarus
dużo o 1.8t zobaczysz tutaj: http://www.funksoulkitty.org/
1.8t+02j ale na standalone w sciro mk1
ODPOWIEDZ