Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Forum dyskusyjne STP.
Anavel
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 31 mar 2011, 21:30
Model: Scirocco I
Numer GG: 2486578
Lokalizacja: Częstochowa / Austevoll Norway

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Anavel »

L.W!z pisze:
Ja tylko zaznaczę (nie gniewaj się Atosss) że sam zdjęcia nie dałeś :) A mogłeś przecież podnieść poziom kalendarza.
A ja uważam, że nie mogliśmy podnieść poziomu kalendarza, bo nie dysponowaliśmy odpowiednią fotką, która by się do tego celu nadawała. Fakt było dużo czasu, żeby się do tego przygotować, ale coż .... A nie mieliśmy zamiaru wrzucać byle czego tak aby było , jak co poniektórzy .
Może gdyby ludzie przyłożyli się do tego tematu i robili zdjęcia z myślą o kalendarzu w przemyślanej scenerii a nie wrzucali co maja na dysku , tylko aby zgłosić swoją kandydaturę , było by większe zainteresowanie kalendarzem :) Tyle ode mnie .
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

Anavel pisze:
L.W!z pisze:
Ja tylko zaznaczę (nie gniewaj się Atosss) że sam zdjęcia nie dałeś :) A mogłeś przecież podnieść poziom kalendarza.
A ja uważam, że nie mogliśmy podnieść poziomu kalendarza, bo nie dysponowaliśmy odpowiednią fotką, która by się do tego celu nadawała. Fakt było dużo czasu, żeby się do tego przygotować, ale coż .... A nie mieliśmy zamiaru wrzucać byle czego tak aby było , jak co poniektórzy .
Może gdyby ludzie przyłożyli się do tego tematu i robili zdjęcia z myślą o kalendarzu w przemyślanej scenerii a nie wrzucali co maja na dysku , tylko aby zgłosić swoją kandydaturę , było by większe zainteresowanie kalendarzem :) Tyle ode mnie .
Mnie chodziło o to że krytykuje się słaby poziom a samemu nie robi nic by go poprawić. Sami jesteśmy odpowiedzialni (winni) tego na jakim poziomie będzie kalendarz. Bo nie oszukujmy się ale jest to dla NAS a nie dla obcych z zewnątrz. Akcja z kalendarzem jest od kilku lat powielana i jakby nie patrzeć jest 365dni w roku na cyknięcie foty. Przecież nikt nie każe jeździć specjalnie i cykać fot w listopadzie bo zaraz głosowanie będzie. Myśle że część ludzi dysponująca naprawdę fajnymi zdjeciami robi je o wiele wcześniej ( dla samego siebie) a nie dziń przed terminem wklejania ich na forum. Co do poziomu jeszcze to tak jak pisal poprzednik...Gdyby nas - forumowiczów, których interesuje ten temat byłoby 10000 to zdjęć nie byłoby 25 a 250...albo i pińcet! Ale jesteśmy (nie oszukujmy się) małą społecznością i mamy taki wybór na jaki zasłużyliśmy :) Ja osobiście nie narzekam, po to jest głosowanie by wybrać swoim zdaniem najfajniejse foty. Może nie powalają (z wyjątkiem 3-4) ale reszta nie jest brzydka! Lepsza sroka na ścianie niż gołąb na dachu...czy jakoś tak :)

A co do głosowania to chyba nie trzeba głosować na 12 zdjęć jeśli sie uważa że tylko kilka jest fajnych?
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: vega »

L.W!z pisze: A co do głosowania to chyba nie trzeba głosować na 12 zdjęć jeśli sie uważa że tylko kilka jest fajnych?
Owszem, można by tak zrobić, ale może na koniec głosowania okazać się,że zabraknie zdjęć do zdobienia kalendarza na 12 miesięcy i co wtedy ? :wink:
Zawsze głosowanie przebiegało w taki sam sposób i jakoś nie było z tym problemu.
Teraz to już chyba za późno zmieniać zasady ... Fakt, nie można kogoś zmusić na głosowanie,na 12 zdjęć, jak z 25 podoba się np tylko sześć, no ale co zrobić ?
Chyba,że macie na to jakiś złoty środek,bo ja nie mam pomysłu...
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: atosss007 »

L.W!z pisze: Ja tylko zaznaczę (nie gniewaj się Atosss) że sam zdjęcia nie dałeś :) A mogłeś przecież podnieść poziom kalendarza.
Nie wrzuciłem żadnych zdjęć z kilku powodów. Po pierwsze; nie dysponuję żadnym zdjęciem, które tak na prawdę sam chciałbym widzieć w kalendarzu. Wrzucanie zdjęcia na odczepne właśnie skrytykowałem. Po drugie; nie będę wrzucał zdjęcia auta, którego jeszcze nie skończyłem. Chociaż w tamtym roku pamiętam była dyskusja, że może i wrzucanie zdjęć z trwających projektów, mogłoby być ciekawe, to jednak nie po to utajniłem swój projekt, aby teraz przed jego zakończeniem, oficjalnie pokazywać coś więcej ponad to, co już pokazałem. Po trzecie; nasza druga sroka już nie długo nie będzie nasza. Po czwarte; nasza trzecia sroka, forum jeszcze nie widziała i szybko nie zobaczy.
A w ogóle nie widzę powodu dla którego miałbym się na kogoś pogniewać. Wyraziłeś swoją opinię a ja się do tego odniosłem :wink:
L.W!z pisze:Przecież nikt nie każe jeździć specjalnie i cykać fot w listopadzie bo zaraz głosowanie będzie.
I tu dochodzimy do meritum sprawy. Jest cały rok na to żeby jednak się wybrać " specjalnie " i takie fotki porobić. Proszę bardzo ... Herbiasty mógł, Oleg też mógł, dlaczego więc reszta forumowiczów nie może ? Ja nie jestem lepszy :oops: Nie będę się tłumaczył dlaczego tak a nie inaczej. Jednak właśnie dlatego, że nie przygotowałem się do tematu, to uważam że nie zasłużyłem na to, aby moje auto było w tym kalendarzu. I uważam to za karę dla siebie, bo bardzo bym chciał w nim być. Jednak żeby nie zabierać możliwości dostania się do kalendarza komuś, kto ma z czym wyjść do ludzi, to nie wrzucam zdjęć mojego auta w krzakach. Kalendarz powinien być czymś prestiżowym. Czymś co każdy z nas powinien pożądać, jak kobieta podwójnego orgazmu. Niestety wrzucając takie zdjęcia jak niektórzy z nas, powodujemy sami, że zainteresowanie nim z roku na rok spada. Z tego miejsca mogę wszystkim obiecać, że w przyszłym roku osobiście przyłożę się do tego, aby poziom kalendarza był wyższy. Ba ... będę jak Oleg i pokażę dwa nowe auta :twisted: Ale jak na mnie nie zagłosujecie to walę focha i się zbanuję :lol:

vega8 pisze:
Owszem, można by tak zrobić, ale może na koniec głosowania okazać się,że zabraknie zdjęć do zdobienia kalendarza na 12 miesięcy i co wtedy ?
Wtedy drukujemy od stycznia do września ze zdjęciami scirocco a na październik, listopad i grudzień z gołymi babami. No chyba że, tak pożądane zdjęcia forumowiczek w bikini :lol:
vega8 pisze: Chyba,że macie na to jakiś złoty środek,bo ja nie mam pomysłu...
Ja to mam taki pomysł, że jak by tak wszyscy brali czynny udział w akcji " kalendarz " to można by dla dwunastu osób, których samochody się w tym kalendarzu ukażą, zrobić kalendarz free. Wtedy Ci, co się nie dostali, pokrywają do spółki koszt 12 kalendarzy dla autorów najlepszych zdjęć. Każdy miałby motywację, aby zrobić te pieprzone zdjęcia porządnie i do tego kalendarza się dostać. Po pierwsze bo nie chciałby płacić za kalendarz a po drugie, bo sam chciałby dostać for free. No ale jak znam życie, zaraz znajdą się tacy, co stwierdzą że pomysł do dupy a pomysłodawcę zlinczować 8)
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

atosss007 pisze:
vega8 pisze: Chyba,że macie na to jakiś złoty środek,bo ja nie mam pomysłu...
Ja to mam taki pomysł, że jak by tak wszyscy brali czynny udział w akcji " kalendarz " to można by dla dwunastu osób, których samochody się w tym kalendarzu ukażą, zrobić kalendarz free. Wtedy Ci, co się nie dostali, pokrywają do spółki koszt 12 kalendarzy dla autorów najlepszych zdjęć. Każdy miałby motywację, aby zrobić te pieprzone zdjęcia porządnie i do tego kalendarza się dostać. Po pierwsze bo nie chciałby płacić za kalendarz a po drugie, bo sam chciałby dostać for free. No ale jak znam życie, zaraz znajdą się tacy, co stwierdzą że pomysł do dupy a pomysłodawcę zlinczować 8)
Pomysł zajebisty jak dla mnie:) Ale mam dziwne przeczucie iż frekwencja zdecydowanie by spadła. Ludzie tu sapią jak słyszą że kalendarz będzie kosztował 50zł...a co dopiero gdyby mieli te pieniądze komuś (jakby nie patrzeć) oddać. Myśle że jest to temat na osobną dyskusję. Jakby co jestem na TAK :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Mowad »

Atoss - problem w tym ze nie kazdy ma umiejetnosci i odpowiedni sprzet do robienia zdjec takich jak robi Herbiasty czy Oleg. Ja mam tylko gowniany kompakt i zerowe pojecie o fotografii, zdalem sie wiec na znajomego ktory prowadzi sobie hobbystycznie blog fotograficzny, wybral scenerie taka a nie inna i biorac pod uwage ze "sesja" byla darmowa, a sam przez caly rok i tak nie bylbym w stanie lepszego zrobic ze swoim sprzetem i umiejetnosciami to zdjecia wyszly takie i dalem moim zdaniem najlepsze jakie mialem. Podejrzewam ze inni tez dali co mieli najlepszego (no dobra, niektore sa faktycznie beznadziejne, ale jakis tam procent beznadziejnych zawsze bedzie i po to jest glosowanie zeby je wykluczyc).
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: voo »

nie miałem problemu żeby wybrać 12 zdjęć do kalendarza. wg mnie nie ma pozycji, na którą trzeba głosować na siłę żeby zapełnić wszystkie jego strony. jak komuś się nie podoba to kalendarza nie kupi.. chyba, że jest masochistą :)
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

Mowad pisze:Atoss - problem w tym ze nie kazdy ma umiejetnosci i odpowiedni sprzet do robienia zdjec takich jak robi Herbiasty czy Oleg. Ja mam tylko gowniany kompakt i zerowe pojecie o fotografii.

A ja cykałem telefonem :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: cinekban87 »

Mowad pisze:Atoss - problem w tym ze nie kazdy ma umiejetnosci i odpowiedni sprzet do robienia zdjec takich jak robi Herbiasty czy Oleg. Ja mam tylko gowniany kompakt i zerowe pojecie o fotografii, zdalem sie wiec na znajomego ktory prowadzi sobie hobbystycznie blog fotograficzny, wybral scenerie taka a nie inna i biorac pod uwage ze "sesja" byla darmowa, a sam przez caly rok i tak nie bylbym w stanie lepszego zrobic ze swoim sprzetem i umiejetnosciami to zdjecia wyszly takie i dalem moim zdaniem najlepsze jakie mialem. Podejrzewam ze inni tez dali co mieli najlepszego (no dobra, niektore sa faktycznie beznadziejne, ale jakis tam procent beznadziejnych zawsze bedzie i po to jest glosowanie zeby je wykluczyc).
i ja jestem w podobnej sytuacji, ktoś mi cyknął fote na WOŚP'ie i lepszej nie mam a, że nie ma uznania wśród sciromaniaków to inna sprawa :wink:
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: atosss007 »

Faktycznie, nie każdy ma super sprzęt, jestem w stanie się z tym zgodzić. Jednak co do umiejętności to Mowad wybacz, ale nie mogę. Każdy z nas ma chyba wyczucie dobrego smaku i potrafi dokonać samokrytyki prawda ? Jeśli robię zdjęcie i później je oglądam, to widzę czy złapałem w kadrze cały samochód czy uciąłem kawałek zderzaka, czy auto jest w centralnym punkcie zdjęcia, czy znad dachu nie wystaje coś co psuje zdjęcie, czy ostrość jest dobra itd. Nie trzeba skończyć szkoły, żeby zrobić dobre zdjęcie. No proszę Cię :roll:
Wiadomo ... jeśli mam w planie sesję swojego ukochanego samochodu, to przygotowuję się do tego. Planuję miejsce, organizuję sprzęt jeśli nie posiadam własnego, lub umawiam się z kolegą, który mi aparatu nie pożyczy ( bo kosztuje 7000 złotych ) ale zgodzi się pstryknąć kilka fotek. Czekam na dobrą pogodę, myję samochód i przystępuję do wykonania zdjęć do kalendarza. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc może coś pominąłem.
Ja nie odnoszę się tutaj bezpośrednio do niczyjego zdjęcia, ale skoro sami zaczynacie się tłumaczyć ze swoich, to chyba zadziałała wspomniana wcześniej samokrytyka. Panowie ... nie szukajcie tłumaczenia dla swoich zdjęć i swojego nie przygotowania do tematu kalendarza. Nie o to tutaj chodzi. Ja uważam, że nasze samochody są na prawdę wyjątkowe i zasługują na to, aby ich właściciele, chcąc dostać się do kalendarza, wysilili się chociaż trochę. Patrząc po nadesłanych zdjęciach wysiłku nie widać, poza kilkoma fotkami. Uważam że każdy, kto oczywiście chociaż trochę by chciał, byłby w stanie podnieść poziom tego kalendarza, który to moim zdaniem jest w tej chwili na poziomie gazety wyborczej. Jeśli chcecie, to mam kilka ciekawych propozycji do przyszłorocznego kalendarza. To co napisałem w poście poprzednim, to tylko jedna z nich. No ale niestety ... to wymagałoby od uczestników forum jakiegoś zaangażowania. Jeśli większość nadal uważa że zdjęcia do kalendarza są zajebiaszcze i jest w czym wybierać, tak jak na przykład Voo, to mnie tu nie było, nie udzielałem się w tym temacie a moje posty możecie uważać za niebyłe :wink:
No i oczywiście pisss ... nikogo swoją wypowiedzią nie zamierzałem urazić. Po prostu napisałem to, co o tym myślę 8)
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Rezi »

Proszę bardzo ... Herbiasty mógł, Oleg też mógł, dlaczego więc reszta forumowiczów nie może ?
Jest jeszcze kilka osób które mają całkiem spoko fotki np. Siwy, albo Maniusss.
Ale zgodzę się z tym, że zdjęcia są raczej słabej jakości. Telefonem to można co najwyżej wrzucić zdjęcie w tym temacie: http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=13526

Pomysł z darmowym kalendarzem super :-) będę miał większą motywację zrobić ciekawe foto ;-)
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

atosss007 pisze: Jeśli większość nadal uważa że zdjęcia do kalendarza są zajebiaszcze i jest w czym wybierać, tak jak na przykład Voo, to mnie tu nie było
Czyli że mamy wogle nie głosować bo zdjęcia nie są na poziome profesjonalnej gazety?!?!?

-- niedziela, 17 lis 2013, 23:49 --
Rezi pisze:Ale zgodzę się z tym, że zdjęcia są raczej słabej jakości. Telefonem to można co najwyżej wrzucić zdjęcie w tym temacie
Jeśli uważasz że zdjęcie 2600x1700 robione telefonem to mało to może faktycznie zacznijmy wynajmować profesjonalistów do robienia fot nazym autom a nie bawimy sie w amatorszczyzne jak bachory w piaskownicy łopatkami...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: atosss007 »

Rafał masz oczywiście rację. Są oczywiście inne fotki o których nie wspomniałem. O focie Rafała i Olega napisałem jako przykład, bo dla mnie one są najmniej przypadkowe i najfajniejsze. Każdy może mieć oczywiście inne zdanie. Co do pomysłu darmowych kalendarzy, to sądzę że takich zmotywowanych osób mogłoby być więcej :wink: No chyba że tylko ja lubię się bawić i ponosić ryzyko utraty 10 czy 20 złotych, na korzyść kogoś, kto wykazał większą inicjatywę, czy zwyczajnie jego auto podoba się na forum bardziej. No ale zaraz znajdą się tacy, co powiedzą że 20 złotych to majątek, czy że oni dostają kieszonkowego od rodziców 25 i nie wyobrażają sobie utraty :lol:
L.W!z pisze:
atosss007 pisze: Jeśli większość nadal uważa że zdjęcia do kalendarza są zajebiaszcze i jest w czym wybierać, tak jak na przykład Voo, to mnie tu nie było
Czyli że mamy wogle nie głosować bo zdjęcia nie są na poziome profesjonalnej gazety?!?!?

:roll: OMG
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Rezi »

Jeśli uważasz że zdjęcie 2600x1700 robione telefonem to mało to może faktycznie zacznijmy wynajmować profesjonalistów do robienia fot nazym autom a nie bawimy sie w amatorszczyzne jak bachory w piaskownicy łopatkami...
2600x1700 to 4mpix więc z czym do ludzi?:P moja w zeszłym roku kupiona, używana z 2006r lustrzanka ma 8mpix i zrobię nią 100razy lepsze zdjęcie, mimo że nie jestem profi-fotografem. Nawet w trybie 'auto' z lampą będzie to lepiej wyglądać niż kom, w rozdzielczości 3504 x 2336 format raw który daje potem milion razy większe możliwości obróbki niż jpg z telefonu.
Jak ktoś nie dysponuje sprzętem to niech bawi się photoshopem ;-)
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: voo »

przekręcasz to co napisałem. zdjęć wybieramy 12ście. w mojej opinii połowa z zaproponowanych zdjęć jest słaba. ale to w mojej opinii. zdjęciu, które ja uważam za słabe i nie biorę go pod uwagę, ktoś inny przyznaje 12ptk. mimo tego, że nie jest zrobione profi sprzętem za 7k, komuś podoba się auto i komuś spodobał się pomysł na jego sfotografowanie. i o to chodzi. zdjęcia spełniają postawione wymogi więc nie rozumiem dlaczego się ciskasz jak węgorz w piasku. pozdrawiam :)
365 dni obsesyjnie.
ODPOWIEDZ