Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
wuszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2013, 21:51

Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: wuszy »

Witam
Jakiś czas temu założyłem gwint tuning art , niestety stwierdzam że jest za twardo jak na auto do jazdy na co dzień. Gwint będę więc sprzedawał a założyć chce 4 gazowo-olejowe amortyzatory Sachs plus komplet obniżających sprężyn. Problem polega na tym ze nie wiem jakie obniżenie wybrać ?? Chciałbym uzyskać takie obniżenie jak mam teraz, nic nie obciera i fajnie wygląda, z pomiarów wynika że jest to -45 od tego jak stał przed zmianą, ale zestawy obniżające podają chyba obniżenie od wartości fabrycznej ? Więc ile ? -60 ?? :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Obrazek

No i jaka marka sprężyn ? Jamex? Eibach ? MTS ? Eibach ? Apex? No nie wiem , jest tego trochę.
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: lehu »

Podobny poziom obniżenia uzysakasz na Sparco niebieskich, jest trochę twardo, ale przy takim obniżeniu nie ma co liczyć na komfort. Atoss mi je sprzedał prawie nowe bo były za miękkie :P, więc nie jest tak źle. Ja mam w tej chwili zestaw ta-technix+spręzyny sparco i autko fajnie się trzyma, trwałość również mają całkiem przyzwoitą mimo, że z chin, zbierają z reguły pozytywne opinie i ludzie chwalą połączenia tych amorków ze sprężynami innych marek, nawet bardziej niż kity od technixa.

Moja na takim zestawie wygląda tak
Obrazek
Obrazek
z tym, że tył można opuścić jeszcze o 2 cm i powinno być równo.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
wuszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2013, 21:51

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: wuszy »

Nie do końca rozumiem co masz na myśli ?
Piszesz że masz gwint ta technix i założone do tego sprężyny sparco niebieskie? ale jak to tak ??? Właściciel sklepu ad tuning z wrocławia powiedział że te sprężyny które są w gwincie są najbardziej miękkie, można założyć inne ale tylko twardsze.

Mi bardziej niż na tak sporym obniżeniu zależy jednak na komforcie bo to jest daily driver, do zapierdalania mam fiata 127 na tor ( i tam zawieszenie jest beton a jeździ się bardziej konfortowo :P )
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: lehu »

Mam w tej chwili amorki technix( nie gwint) + sprężyny sparco, jeśli chodzi o obniżenie i komfort, to niestety im bliżej ziemi tym gorszy komfort.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
wuszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2013, 21:51

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: wuszy »

nie wiedziałem że można kupić normalne amorki ta technix, to są normalne wkłady do scirocco ? Są gazowo olejowe ? jakie jest obniżenie tch sprężyn które masz?
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: Mowad »

na sprezynach ta-tehnix -40mm wyglada to tak (zaraz po zalozeniu, wiec nie ubite, mozliwe ze cos tam minimalnie jeszcze siadly):
Obrazek

wiec u Ciebie -60 to chyba minimum jak chcesz miec tak jak na zdjeciu.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: lehu »

Są to gazówki, dedykowane do sportowych sprężyn, tył ma możliwość regulacji wysokością talerza, mają dwa lata gwarancji bez limitu km i zbierają z reguły dobre opinie ;), niektórzy określają je jako "bilstein dla ubogich", poczytaj sobie o nich.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: Ruszowy »

uuuaaaa, i znalazł się właściciel sroki z wrocławia. Przypadkowo zobaczyłem twoją scalę przez płot.
Co do zawieszenia, może: http://www.lowride.pl/index.php?p54,vw- ... e-sprezyny ale lepiej dopytać.
PanieSzymonie
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:20

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: PanieSzymonie »

może to pomoże?
http://www.vw-oldschool.pl/kit-gwint-cz ... umowka-je/

jeśłi chcesz kit, to chyba -60/40 TA. zazwyczaj trochę zaniżają wyniki, wiec pewnie będzie -50/40

ja mam w mk1 cabrio -80/60 i jest względnie komfortowo. zdecydowanie wygodniej niz gwint
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: Majkel »

Odgrzebię kotleta. Chcę kupić już na dniach coś zamiast gwintu. Są dwie opcje albo kompletny KIT MTSa albo obniżone sprężyny do seryjnych amortyzatorów. Zastanawiam się nad obniżeniem jakie wybrać. 40/40, 60/40 albo 60/60 ma ktoś może zdjęcia sciro na takich obniżeniach? Koło mam 195/50r15 8/8,5"
Nie chcę żeby mi nic obcierało no i żeby nie było twarde jak skała bo mieszkam w takiej okolicy gdzie drogi są tragiczne i już mam dosyć planowania każdego wyjazdu i toczenia się 1km/h i słuchania jak obciera mi wszystko o glebę :D
Podnoszenie gwintu odpada bo próbowałem różnych ustawień i zawsze coś jest nie tak natomiast jechałem kiedyś autem z KITem i z obniżonymi sprężynami na seryjnym amortyzatorze i było sztywno ale całkiem spoko.
Doradźcie coś bo chcę zamawiać graty już :P
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: lehu »

Seryjne amortyzatory nie lubią sportowych sprężyn , długo nie polatają bo będą dobijać. Ja mam sprężyny sparco i amortyzatory Ta-technix, i żywotność amorów jest OK, ale auto lepiej by się prowadziło na lepszych amortyzatorach. Co prawda muszę też zbieżność ustawić, bo w tej chwili jet do dupy :/, ale to już inna sprawa.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: Majkel »

No na moim aktualnym ustawieniu gwintu auto nie prowadzi się wcale bo leży na odbojach o ile nie zostały jeszcze zmiażdżone i amortyzacji nie ma wcale więc co chwile koło jest w powietrzu, fajnie jest tylko na idealnie równej drodze a takich w mieście meneli jest mało :D
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: scirorider »

lehu pisze:Seryjne amortyzatory nie lubią sportowych sprężyn , długo nie polatają bo będą dobijać. Ja mam sprężyny sparco i amortyzatory Ta-technix, i żywotność amorów jest OK, ale auto lepiej by się prowadziło na lepszych amortyzatorach. Co prawda muszę też zbieżność ustawić, bo w tej chwili jet do dupy :/, ale to już inna sprawa.
Nie zgodzę się z tym, to wszystko zależy jakie sprężyny założysz... ja mam u siebie seryjne amory, na fioletowych sprężynach Vogtlanda -40 mm i jeździ się naprawdę super, auto jest sztywne w zakrętach a jednocześnie komfortowe na dziurach, oczywiście są lepsze sportowe zawieszenia ale kosztują majątek. Natomiast amory mają się dobrze i nie dobijają...

no ale wiadomo każdy ma swoje zdanie i najlepiej przejechać się na zlocie kilkoma opcjami aby wybrać tą najbardziej odpowiednią dla siebie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Arka1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 297
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: Arka1 »

Mam takie teleskopy. Jest na nich tylko " 6200060H000 " napisane. Podobno to " Monoblock system " AL - KO firmy Bilstein.
Mają od dołu w teleskopie śrubkę M6 skontrowaną nakrętką. Co to i jak działa?
Załączniki
DSC07680.JPG
DSC07680.JPG (112.71 KiB) Przejrzano 6278 razy
DSC07679.JPG
DSC07679.JPG (115.18 KiB) Przejrzano 6278 razy
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Jakie sprężyny zamiast gwintu ??

Post autor: voo »

Majkel zabierasz się do tematu jakbyś miał pierwszy raz włożyć dziewczynie rękę w majtki. Pisałem Ci, że u mnie przy 60/40 i feldze 4 x 7J et 12 i oponie 195/45 przód czasami ugryzło przy dużej nierówności, tył częściej ale opuszczony na ostatnią spinkę. Więc do k.. nędzy odpowiedź brzmi 40/40 ;)
365 dni obsesyjnie.
ODPOWIEDZ