Michałowe Gt2

Pochwal się swoim Scirocco.
Mihau
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:32

Michałowe Gt2

Post autor: Mihau »

Witam, chyba najwyższy czas przedstawić moje Sciro. Na scirocco zacząłem chorować jeszcze jako dzieciak, ponieważ mój tata był szczęśliwym posiadaczem gtxa z 86 roku, nawet po zrobieniu prawka chciałem odnaleźć ten egzemplarz, ale okazało się, że wrócił do huty. Po przygodzie z Clio i Golfem II rozpocząłem poszukiwania sroki. Uciułałem 5 tysięcy i po kilku próbach kupiłem wymarzony dyliżans w Łańcucie. Facet bez targowania opuścił 300zł, ale byłem tak napalony, że nie zwróciłem na to uwagi. Wszystko ładnie, pięknie, więc postanowiłem odwiedzić rodzinę, którą mam niedaleko (ja mieszkam w Bielsku-B.). Właśnie wtedy pojawił się Zonk, po 10 kilometrach silnik zaczął przerywać, w miarę normalnie chodził tylko powyżej 5 tys obrotów. Wszyscy okoliczni fachowcy twierdzili, że "jest coś z prądem", ale nie wiedzieli co, ostatecznie auto odstawiłem do faceta, który miał opinie świetnego speca, a ja wróciłem pociągiem do pracy. Po kilku dniach dostałem telefon, że auto gotowe, a problemem były zaśniedziałe kable od masy :) Od tego czasu gablota sprawuje się bez zarzutu, poza wymianami eksploatacyjnymi. Oczywiście sciro nie jest wolne od wad: szyberdach się nie otwiera, tylna wycieraczka nie działa, przewody paliwowe i hamulcowe kwalifikują się do wymiany, bak jest nieszczelny, jest jakiś luz w układzie kierowniczym. Srokę chciałbym utrzymać w stanie oryginalnym, bez żadnych przeróbek, a w stanie mechanicznym i wizualnym wzorowym. Mam nadzieję, że wystarczy mi funduszy.
Dane techniczne: Model: gt2, Silnik: JH, Rok prod.: 1992, Przebieg: 180tys.

Narazie tylko tyle zdjęć, jak wyjdzie słońce to pstrykne więcej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Michałowe Gt2

Post autor: czarodziejka »

wygląda ładnie , ale jeżeli chcesz oryginał to lampy przód na pierwszy ogień :wink:
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartezz
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:13
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Michałowe Gt2

Post autor: Bartezz »

w eleganckim stanie ta sroczka :P dopracować tylko to co trzeba i śmigać, cieszy mnie fakt, że coraz więcej tych pięknych samochodów pojawia się w BB :D mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy gdzieś na drodze :)
Obecnie jest:
Scirocco GT 1987
Golf 1
Mihau
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:32

Re: Michałowe Gt2

Post autor: Mihau »

czarodziejka pisze:wygląda ładnie , ale jeżeli chcesz oryginał to lampy przód na pierwszy ogień :wink:
Zaraz po kupnie chciałem je wymienić, ale mi sie spodobały i jeżeli znajdę ramki pod lampy to zostaną US :)
Awatar użytkownika
amel83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: BiałystO.K.

Re: Michałowe Gt2

Post autor: amel83 »

Wytrwałości w utrzymaniu auta w oryginale :wink:
Jeśli całe jest jak na fotkach to na prawdę warto go pielęgnować,
oby sprawiał jak najwięcej radości z jazdy

Koniecznie wrzuć dokładniejsze zdjęcia i pokaż środek
są:
1991 LZ3T 80 B3 quattro PM
2002 LZ9W S3 AMK
2006 A22 BMW 120d

były:
1981 L97A Scirocco GT JB
1984 L90E Scirocco GT EW
1986 LB7V Scirocco GT 16V KR :cry:
1990 LA5U Scirocco GT2 JH
1995 pomarańczowy Żuk A11B współwłaściciel :)
2001 LC9Z Golf GTi AUM
2002 3L5 Corolla 2.0 D-4D
2005 A22 BMW 118d
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Michałowe Gt2

Post autor: cinekban87 »

o ładne, więcej fotek :twisted:
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Michałowe Gt2

Post autor: atosss007 »

Przyzwoity dyliżans. Trochę serca i będzie służył. Co do US frontu ... jak byś nie znalazł ramek to mogę się z Tobą wymienić na komplet, kompletnie odrestaurowanych lamp EU. Jak chcesz zobaczyć jak wyglądają daj znać 8)

Powodzenia :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Mihau
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:32

Re: Michałowe Gt2

Post autor: Mihau »

atosss007 pisze:Przyzwoity dyliżans. Trochę serca i będzie służył. Co do US frontu ... jak byś nie znalazł ramek to mogę się z Tobą wymienić na komplet, kompletnie odrestaurowanych lamp EU. Jak chcesz zobaczyć jak wyglądają daj znać 8)

Powodzenia :wink:
Narazie poszukam ramek, ale fotki możesz podesłać może się skusze 8) mklyz2101@gmail.com

Parę fotek dyliżansu, przy okazji odkryłem trochę rudej :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Re: Michałowe Gt2

Post autor: szczepek3er »

Bardzo fajne scirocco, tylko front też bym zmienil. Gdzie ją znalazles;)? Ja szukam ale za bardzo nie mogę nic znalezc;(
Życzę bezawaryjnej jazdy i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Michałowe Gt2

Post autor: obar »

Pfff, ale też dużo rudy znalazłeś :P . Oszlifować i zabezpieczyć póki co, żeby dalej to nie postępowało.

Egzemplarz fajny i na fotkach wygląda na dosyć zadbany. Ja też bym to widział z frontem EU.

A co z szyberdachem nie tak? Może wystarczy przesmarować.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Mihau
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:32

Re: Michałowe Gt2

Post autor: Mihau »

obar pisze: A co z szyberdachem nie tak? Może wystarczy przesmarować.
Jeszcze nie rozbierałem, ale przy odsuwaniu jedna strona ciągnie, a druga ani drgnie
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: Michałowe Gt2

Post autor: szon85 »

Hejka, ogladałem ta sroke. Zerknij na rudą pod zderzakiem na pasie przednim;)
pozdro
Mihau
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:32

Re: Michałowe Gt2

Post autor: Mihau »

Witam po długiej mej nieobecności w tym wątku ;) Wraz ze sroką przeżyliśmy trochę upadków i wzlotów... Dość poważna awaria motoru rozpoczeła serię żmudnych napraw. Gdy okazało się że slilnik pasowałoby wyremontować zapadła decyzja, że jak już czeka go przymusowy postój to zajmę się poprawkami blacharskimi, które ostatecznie okazały się malowaniem całej budy;) Może napisze po kolei co zostało wykonane:
Remont silnika- kompletny remont głowicy, lekkie honowanie, nowe pierścienie, nowe panewki oraz nowe uszczelnienia
Blacharka- zlikwidowanie całej rdzy z karoserii i malowanie całej fury no i polerka
Zawieszenie- wymiana 4 amortyzatorów
Dodatkowo po wielu perypetiach udało się ogarnąć z pomocą Szona, a właściwie to On ogarnął tematy które prześladowały mnie przez cały okres posiadania auta, czyli szyberdach oraz problemy podczas upałów (winna była zbyt uboga mieszanka) i tutaj należą się oficjalne słowa podziękowania dla właśnie Szymona, któremu zawracałem gitarę najprostszymi problemami, a on cierpliwie i łopatologicznie mi wszystko tłumaczył ;) I tutaj kilka fotek z prac:
https://picasaweb.google.com/1076127095 ... 8/Scirocco

Opis nie jest zbyt szczegółowy, bo większość prac miała miejsce prawie rok temu ;) Niestety scirocco jest do sprzedania, jeżeli ktoś jest zainteresowany to priv lub tel. 500 030 021
ODPOWIEDZ