Scirocco VR6 by Brylok

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: lehu »

Z tym, że ciężki, to chodzi bardziej o rozkład masy w sroce, oryginalnie ma jeśli się nie mylę 60/40.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: vorph666 »

chodzi dokładnie o to co napisał Lehu, a nie o wagę całego auta..mój mercedes waży prawie 2t, ma zaledwie 241 KM a i tak przyśpiesza błyskawicznie (7-8 sek do 100 km/h). Także na prostej scirocco vr6 będzie rządzić, a to jak się będzie prowadzić na zakrętach to może być zupełnie inna sprawa - cięższy przód na 100% spowoduje inne prowadzenie (np różnica w prowadzeniu głupiej astry z lekką benzyną i ciężkim dizlem jest dość zauważalna - nie mówię tu o skręcaniu z prędkością 5km/h, poza tym producenci nie bez powodu dążą do zachowania pewnych proporcji), więc w pyjur możesz się strzelić kolego Drops sam przed lustrem, bo te stwierdzenia nie są bezpodstawne. Co można powiedzieć - na 100% auto da się opanować gdyż nie jest to mega potwór, który pali kapcie na 4 biegu.
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
drops
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 mar 2013, 02:23
Model: Scirocco II

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: drops »

ale ty się wkopujesz w szczegóły, proporcje duperele... inni mają to gdzieś i wsadzają te silniki i się cieszą...masz przykłady chłopie jak kolega brylok! Wejdź sobie na genowefa garage zobacz co oni tam robią....

http://www.youtube.com/watch?v=nrx3gZ-HMmo
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: kostrzyk »

latałem corem ( cięższe od soki) po torze z vr pod maską oraz corem seria szesnastką, tylko już nie po torze :P i powiem szczerze czuje się ciężar vra pod maska, lżejszy silnik lepiej wchodzi w zakręty, vr zawsze ucieka w zakrętach.
Obrazek
Brylok
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: Brylok »

Powiem tak, że co do prowadzenia Sciro to nie widzę różnicy miedzy każdym innym autem, jak narazie to moge stwierdzić iż to Czytałem o Scirocco z VR6 , żę zle się prowadzi i wgl to myślałem ze tak będzie a ja odnosze troszeczke inne wrażenie niż to co niektórzy opisuja. Narazie jeszcze nie moge sie za bardzo wypowiadac na ten temat bo nie za duzo kilometrow nim zrobilem bo jak narazie 2 krótki traski po 100km w jedna strone i troche po Warszawie się pokręciłem. Napewno muszę troche uważać na koleiny, ale moim zdaniem czym by się nie jechało to koliny są na tyle zdradliwe, że uważać trzeba wszyskim. Narazie tyle co moge powiedziec na ten temat.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: obar »

drops pisze:ale ty się wkopujesz w szczegóły, proporcje duperele... inni mają to gdzieś i wsadzają te silniki i się cieszą...masz przykłady chłopie jak kolega brylok! Wejdź sobie na genowefa garage zobacz co oni tam robią....

http://www.youtube.com/watch?v=nrx3gZ-HMmo
Chłopie, Ty nie widzisz jak na tym filmiku przód się ugina na boki a dupa się podnosi?
Pooglądaj sobie filmiki z KJSów, gdzie ludzie mają lekkie wyżyłowane silniki to zobaczysz jak powinno się zachowywać auto w zakrętach... W ZAKRĘTACH a nie takie trzy lekkie łuki jak na filmiku.
To po pierwsze. Po drugie najpierw nabierz praktyki i potestuj różne silniki w tych samych autach, pooglądaj filmiki z różnymi srokami i różnymi silnikami. Obserwuj jak się auto zachowuje. Poczytaj jak duże znaczenie ma różna geometria lub niesymetryczne (na korzyść) ustawienie gwintu itp. (temat Liona Rapida)
Jeszcze raz: VR jest ciężki i zaburza rozkład mas, a zbyt lekki tył to nie jest dobre rozwiązanie. Jazda po prostej fajna, ale ja wolę zakręty.
Jeśli R32 jest w pełni alu to myślę, że jest o wiele lepszym rozwiązaniem.
Brylok pisze:Powiem tak, że co do prowadzenia Sciro to nie widzę różnicy miedzy każdym innym autem, jak narazie to moge stwierdzić iż to Czytałem o Scirocco z VR6 , żę zle się prowadzi i wgl to myślałem ze tak będzie a ja odnosze troszeczke inne wrażenie niż to co niektórzy opisuja.
Ale pamiętaj, że test powinien być robiony pomiędzy dwoma takimi samymi autami na takich samych oponach a z różnymi silnikami. Wtedy jest wiarygodny.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: spirit »

drops pisze:
Wejdź sobie na genowefa garage zobacz co oni tam robią....

http://www.youtube.com/watch?v=nrx3gZ-HMmo
Reklamujesz warsztat w PL a wrzuciłeś link do filmu z Scirocco VR6 które nie jest z PL, kto był na zeszłorocznym zlocie na pewno rozpoznał auto z filmu.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
drops
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 mar 2013, 02:23
Model: Scirocco II

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: drops »

@Obar

http://www.youtube.com/watch?v=GDIAVxtfWro


Dobrze, to powiedz mi czy oni brali pod uwagę to co ty mi tutaj wypisujesz? ;) i co mi gadasz o KJSach... chcesz startować to sobie przecież możesz dać lekki silnik ... ;) ja mówię cały czas o normalnej jeździe samochodem nie wyścigach... a jak chcesz się ścigać to tak jak Ci napisałem wcześniej... coś lekkiego ;)

-- piątek, 12 kwi 2013, 01:37 --
Brylok pisze:Powiem tak, że co do prowadzenia Sciro to nie widzę różnicy miedzy każdym innym autem, jak narazie to moge stwierdzić iż to Czytałem o Scirocco z VR6 , żę zle się prowadzi i wgl to myślałem ze tak będzie a ja odnosze troszeczke inne wrażenie niż to co niektórzy opisuja. Narazie jeszcze nie moge sie za bardzo wypowiadac na ten temat bo nie za duzo kilometrow nim zrobilem bo jak narazie 2 krótki traski po 100km w jedna strone i troche po Warszawie się pokręciłem. Napewno muszę troche uważać na koleiny, ale moim zdaniem czym by się nie jechało to koliny są na tyle zdradliwe, że uważać trzeba wszyskim. Narazie tyle co moge powiedziec na ten temat.
No właśnie, słuchać trzeba kogoś kto to ma i wie jak się to zachowuje w praktyce.
Brylok
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: Brylok »

Aktualnie moje Scirocco wygląda tak i takim będe na zlocie reszta zabawy jak wróce, bo jeszcze duzo przede mna. :side:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: Mowad »

o a ta deske oflokowales bo byla peknieta i nie ma po tym sladu czy poflokowales dobra? bo ja musze cos ze swoja zrobic ktora popekala i myslalem o floku, ale nie wiem czy i tak nie bedzie tego widac.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Brylok
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: Brylok »

Deska została oflokowana po wstawieniu innego licznika, przed bylo z nia wszystko ok.

-- niedziela, 26 maja 2013, 13:19 --

Jak zawsze musi być wszystko pod górkę, wczoraj odstawiłem samochód do elektryka, żeby to wszystko ogarnał to jam jest jakiś meksyk z ta elektryka. Tam gdzie prąd powinien być to go nie ma i odwrotnie, a oprócz tego jak na złość jadąć go odstawić zaczalo mi leciec paliwo :/ nie wiem wogóle co jest grane ale jak tak dalej pojdzie to w tym sezonie wiele nie pojeżdżę. :(

-- sobota, 9 lis 2013, 19:35 --

Siema. Dawno nie odwiedzalem forum i nie aktualizowalem tematu. Jakis czas temu mialem mysli zeby sprzedac Scirocco ale jednak pojechalo do znajomego na zimowanie i przez zime cos pewnie bedzie dlubane i na wiosne mam nadzieje bez przygod normalnie wyjezdzam. Oczywiscie nie moge sie doczekac nastepnej miedzynarodowki :-)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: atosss007 »

Cieszę się młody że rozum Ci wrócił i nie sprzedałeś białasa :wink: Żałowałbyś na bank :lol:
Jak tam ? Ogarnąłeś elektrykę już na cacy ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Brylok
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: Brylok »

Tak elektryka jest ogarnięta, mam nadzieje, że nie bedzie z nią nowych problemów. Przez zimę zamierzam powalczyć trochę z układem paliwowym i zawieszeniem oraz wypolerować koła. A i po nowym roku zapewne sie odezwe do Ciebie o blendy pod lampy bo słyszałem, że powinieneś coś znaleźć u siebie. A po nowym roku dlatego, że teraz troche innych wydatków jest :P
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: atosss007 »

No coś tam mam, ale nie będę ukrywał, że raczej wszystkie są do lamp które posiadam. Raczej nie planuję rozsprzedawania zasobów :wink: Raczej chętnie bym jeszcze jakieś dokupił, także się nie gniewaj, ale nie uda Ci się mnie namówić na sprzedaż.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
marian601
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2007, 10:41
Model: Scirocco II
Numer GG: 645300
Kontakt:

Re: Scirocco VR6 by Brylok

Post autor: marian601 »

Brylok pisze:Zapomniałem napisać, że ważyłe Srokę dla ciekowosci narazie. I w satnie takim jak jest teraz waży 1060kg :D
moja GTII z VR6 ważyła (przed uturbianiem) 1045 kg
pedal_to_metal
ODPOWIEDZ