Mechaniczny wtrysk

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
jerzy72
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 10 lut 2013, 20:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: jerzy72 »

Zmieniłem ten czujnik temp. wody o numerze 035919369D ( koszt 35 zł), faktycznie jest on od sterowania kompa .Auto dużo lepiej się rozpędza doszło do 170 km/h. Ale dalej coś jest jeszcze nie tak bo czuć że przerywa, słychać jak coś bzyczy w rozdzielaczu paliwa. Teraz mam ochotę dołożyć podkładkę w celu zwiększenia ciśnienia w układzie paliwa, może się polepszy. A jeszcze coś, odłączyłem sondę lambda, bo też czytałem że wtedy komp sam się ustawia na parametry fabryczne, ale auto już się nie rozpędziło do 170 km ledwie było 130 i okrutnie szarpało.

-- czwartek, 18 kwi 2013, 21:22 --

Problem z moim autem rozwiązany. Zdemontowałem wtryskiwacze, odchyliłem i podparłem klapę. Wtryski wsadziłem do butelek i kręciłem rozrusznikiem . Jeden wtryskiwacz słabo rozpylał ( mnij niż inne), kupiłem na szrocie inny i go podmieniłem. Problem zniknął od razu. Maszyna znowu ładnie przyspiesza , nie szarpie no i dzisiaj przekroczyłem 185 km/h od bardzo dawna. Pozdrawiam .

-- piątek, 5 lip 2013, 11:23 --

Wrócę do tematu.
Silnik chodzi równi i ładnie, ale zrobiło się ciepło i silnik gaśnie i nie może zapalić jak jest ciepły.
Po ok. 15-20 minutach odpali jak gdyby nigdy nic i jedzie dalej .
Objaw ten występuje w korkach w mieście jak samochód ledwo co się porusza.
Wentylator chodzi, termostat już wymieniłem na wszelki wypadek na nowy i dalej to samo. zaznaczę , że silnik się nie przegrzewa. Tylko jak stoi w korkach to gaśnie i kaplica przez 20 minut.
Cewkę zmieniłem, kable, palec, kopułka, 2 pompy paliwa, filtry itp .
Cholera wie co jeszcze może być nie tak.
Odłączyłem przewody paliwowe i przedmuchałem kompresorem (ustawiłem niskie ciśnienie mniejsze niż daje pompa) , paliwo ładnie przepływa nie ma zatorów.
Planuje teraz podłączyć pompę na ostro bez przekaźnika kablem w gnieździe i pojeżdżę parę dni - zobaczę co się będzie działo.
Mam takie wrażenie że ten system , który jest odpowiedzialny za odcięcie paliwa w czasie hamowania silnikiem coś miesza i paliwo odcina w tedy co nie trzeba.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: Mowad »

Za odciecie paliwa jest w zasadzie odpowiedzialny przekaznik pompy, wiec podlaczenie na krotko powinno pomoc, ale to chyba nie bedzie zbyt zdrowe rozwiazanie na dluzsza mete.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Misza
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 460
Rejestracja: 28 maja 2009, 14:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 6395104
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: Misza »

ja miałem podobny objaw jak kupiłem swoją sroke.
U mnie problem leżał w rozdzielacvzu paliwa - brak tego cykającego zaworka. Do tego dawka paliwa była za duża.
Jak wracałem po zakupie sroki, to w korkach na trasie 10 minut jazdy, gasła i 10 minut postoju zanim znowu odpaliła i jechała.
Obrazek

Kto sprzedaje syf ten kutas i niech spie*dala - po dwakroć
Awatar użytkownika
jerzy72
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 10 lut 2013, 20:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: jerzy72 »

Zaworek mi cyka. Ale cały czas myślę o podłączeniu na stałe tych pomp paliwa. Włączam stacyjka paliwo zaczyna krążyć i jest dobrze. Nie ma zwłoki z nabiciem ciśnienia i tym kondensatorem paliwa. Mam tylko obawy czy stałe ciśnienie nie rozwali rurek itp.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: obar »

jerzy72 pisze:Mam tylko obawy czy stałe ciśnienie nie rozwali rurek itp.
Tylko, jeśli masz gdzieś zator w powrocie to tak. W innym przypadku nie powinno być problemu.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Misza
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 460
Rejestracja: 28 maja 2009, 14:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 6395104
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: Misza »

a dawke paliwa masz 100% dobrą, ustawiana na analizatorze?
Podobne problemy kiedyś miał Voo, jemu przegrzewała się pompa wysokiego ciśnienia (nie ta w baku).
Obrazek

Kto sprzedaje syf ten kutas i niech spie*dala - po dwakroć
Awatar użytkownika
jerzy72
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 10 lut 2013, 20:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: jerzy72 »

Właśnie kupiłem przekaźnik i podłączyłem zamiast tego nr 62.
Podobny do nr 17 , a właściwie taki sam.
Faktycznie po przekręceniu kluczyka pompy zaczęły podawać paliwo .
Po odpaleniu zaworek zaczął cykać.
Niestety po krótkiej przejażdżce auto dalej gaśnie, dodatkowo zaczął przerywać
tzn. jak zmieniałem biegi to samochód przez chwile nie ciągną , dopiero po chwili dostawał buta.
Generalnie próba nic nowego nie dała.
Wróciłem do starych ustawień i przekaźników.
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: Sławek »

Miałem podobny problem wina lezała w swiecach i tak samo jak ty wymieniłem je na samym poczatku... dlatego odrzucałem podejrzenia zwiazane własnie z nimi. "nowe" po rozgrzaniu tak samo jak stare dostawały przebicia. Przy okazji przy kupnie drugiego kompletu wziałem jedno elektrodowe zamiast 3.

Silnik zaczał ładnie pracowac tylko szkoda ze do tego czasu rozbrałem jego wieksza czesc w poszukiwaniu winowajcy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
jerzy72
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 10 lut 2013, 20:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: jerzy72 »

Wrócę do tematu.
Zdiagnozowałem problem z gaśnięciem mojego auta. Okazało się, że nowa pompa paliwa ta w zbiorniku, jak dostała trochę temperatury to zacinała się, aż w końcu się spaliła. Jak ją wymieniłem tym razem już na 3-cią (i znacznie droższa) to auto zaczęło wreszcie chodzić.
Przy okazji założyłem też wcześniej kupioną za 50 zł na szrocie pompę wysokiego ciśnienia chyba od audi 2,2l , ma większy otwór wlotowy jest znacznie cięższa poza tym wszystko takie samo . Samochód zaczął chodzić jak marzenie. :side:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: Son_Goku »

Mam pęknięty przewód paliwowy gdzieś w okolicach zbiornika i nie jeżdżę na pb od prawie roku. Czy jeżdżąc tylko i wyłącznie na lpg można śmiało odpiąć wtyczkę od zaworka taktującego (chyba dobrze napisałem) znajdującego się przy rozdzielaczu? Myślałem też o wykręceniu talerzyka żeby ten przepływomierz w ogóle się nie podnosił. Naprawa przewodu najprędzej na jesieni. Grozi to jakimś uszkodzeniem rozdzielacza?
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: spirit »

Najbezpieczniej zdemontować klapę spiętrzającą w rozdzielaczu.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: Son_Goku »

Szczerze to już to zrobiłem jakiś czas temu. A co z tym cykającym zaworkiem? Można odpiąć?
Awatar użytkownika
sroczek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 707
Rejestracja: 20 paź 2010, 15:00
Model: Scirocco II
Lokalizacja: annopol lubelskie

Re: Mechaniczny wtrysk

Post autor: sroczek »

Odepnij.
Scirocco czesci ......................... kasuję śmieci na potęge. sory! jak jest ładna to stoi cała.
Ale nadal jest:
Warszawa 223
Peugeot 201 31
Camaro 5,7 h 76
Wartburg coupe
Maluch Bosmal Cabrio
itp
ODPOWIEDZ