moderator - kto to taki?

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2829
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

moderator - kto to taki?

Post autor: Kamil »

uwaga, dla nieuswiadomionych, ktorych jak widac po ostatnich zdarzeniach jest calkiem sporo, wklejam link do definicji pojecia moderator na wikipedii (dla zlosliwych, nie pisalem jej sam):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_%28internet%29
na wypadek jednak, gdyby z jakichs powodow definicja zniknela lub sie zmienila, ponizej przeklejam jej tresc, wytluszczajac co wazniejsze fragmenty:

"Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym."

wyjasniam rowniez, ze a contrario, osoby niebedace moderatorami uprawnien takich na konkretnym forum nie posiadaja.

bardzo prosze o zapoznanie sie z definicja i wbicie sobie jej do glowy, pozwoli to uniknac wielu niepotrzebnych konfliktow.

z uprzejmymi pozdrowieniami :)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Zablokowany