Biała sroka 1982r.

Pochwal się swoim Scirocco.
Piko34
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:30

Biała sroka 1982r.

Post autor: Piko34 »

Witam! Mam na imię Tomek i jestem nowy na forum:)Od miesiąca posiadaczem vw scirocco mk II ;
-rocznik 1982r wersja skala, Alpin White chyba?.
-silnik zapewne JH 95 KM+ LPG legitymującym się na zegarach przebiegiem 265 tys>:P
-kompresja 11,5/12/12/12 , więc chyba dobrze:)
-"golas" totalny co mnie niezmiernie cieszy (mała masa w dowodzie niby 820 kg:))

Co mnie skłoniło do kupna ? Szczerze powiedziawszy chyba nigdy go nie widziałem na oczy , tylko słyszałem o legendzie, trwałości itd tego modelu! Szukałem po prostu jakiegoś starej bryki do zimowych dłubań, poza tym jestem chyba "psełdo wynalazcą" i mam co do niego kilka planów na które może krzywo będziecie spoglądać( ale to zaraz).
Po sprzedaży mojego jedynego w Polsce Fiata 128 3sp z 1972r.(Zdjęcie kiedyś zapodam) Długo szukałem, najpierw miała być honda, potem nissan a któregoś wieczorku pojawiła się biała scala w Chełmie. Jako że miałem tylko 100 km pojechałem i szczerze powiedziawszy stan lekko mnie zasmucił:(Chciał gościu 2900zł, ciągle mi trolił że tych wozów już nie ma i będą niebawem w cenie (wiedziałem że ma racje) Oznajmiłem mu że to złom i dam trochu mniej ale nie poskutkowało , więc odjechałem;( W między czasie ktoś 15 min wcześniej uprzedził mnie z kupnem gtII pod wawką:( potem była pod Koninem niebieska na gaźniku webera, umówiłem się ale spad śnieg i nici:( A te ogłoszenie mnie rozwaliło - Na tablicy jest biała sroka za 1799zł - Puławy. Zadzwoniłem powiedział co i jak 1,5 tyś uzgodniliśmy plus laweta! Jadę 200 km w jedną stronę, gościu od razu mówi mi że zapomniał powiedzieć że szyba czołowa pęknięta!!Ja go zobaczyłem to wyszedłem z siebie!!!, bryka stoi bez kół od dwóch lat, maska sama rdza, brak aku. kopułki innych, plus dwa gniazda po szczurach chyba;(, bity- spawana prawa podłużnica!! Drzwi otwieram, klamka została mi w dłoniach, jednym słowem ruina kompletna! Jedną rzeczą godną uwagi są tylne światła. Oferta końcowa Pana 800 zł.plus 600zł laweta, oczywiście odmówiłem i wróciłem do domku (dobrze że mam hybrydę -samochód na wodę). Suma sumarum wróciłem do Chełma i przepłacając Pan przywiózł mi go do domu;)Zapewniał że chodzi tylko na gazie! Po zatankowaniu nie palił, troszku psełdo mechaników się podpytałem (demontaż elektrozaworu i odpalenie na krótko, załapał:) Oczywiście przysiadłem i przeczytałem Wasze prawie całe forum, aż mnie oczęta bolą, żeby nie zadawać zbędnych pytań np. pompa nie chodzi itd, oczywiście nowy przekażnik 62, pompa bak oki, zewnętrzna jutro będzie;)Zdaje sobie sprawę że ten wtrysk mechaniczny to masakra! Nie planuje żadnych swapów na inne modele! Pomimo tego że kupiłem kota w worku cieszę się że buda okazała się dosyć oki, zn po oględzinach nie był bity:) prawy próg lekko rdzawka zaatakowała a także dwie dziury w tylnim prawym nadkolu- wiadomo rura wlewu paliwa!

I to co najważniejsze PLANY: Zachowanie jako tako oryginału:)
Układ hamulcowy - pozostaje tył seria (zamówione bębny, szczęki , cylinderki , przewody miedziane!
Zawieszenie - to tylko sprężyny niższe plus 16 koła:)- poszukuję?
Układ wydechowy- strumienica w kat. 2 cale kwasówka i końcowy od GTI !

Innowacje, z racji że jak napomniałem testuje różne rzeczy to:
- Para wodna z kolektora wydechowego (Jan Gulak)
- Instalacja HHO
- Panel słoneczny na dachu

To tak w skrócie chaotycznie, sorki dziś przejechanych 500 km:( Pozdrawiam ps. Fotosy zapodam jak się nauczę je wklejać!!
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: spirit »

Wersja, silnik i rocznik do siebie nijak nie pasują, a twoje opowiadanie szkoda komentować.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Majkel »

O ile jeszcze przełknąłbym Twój niedorzeczny pomysł zrobienia Sciro na wodę to szpecenia go 'panelem słonecznym' nie mogę pojąć. Czy auto na wodę jest aż tak mało wydajne że nie da rady za pomocą standardowego alternatora naładować akumulatora i zasilić instalacji? :D
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: vwbounty »

cieszę się że buda okazała się dosyć oki, zn po oględzinach nie był bity
Ja go nie widziałem jeszcze a wiem że był
(][__][_]===W===[_][__][)
Smyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:18
Lokalizacja: Chełm

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Smyk »

troszkę zedytuje posta, zeby nie było :)

jeśli po tym miesiacu posiadania tego sciro dalej nie doszedłeś do wniosku żeby walić do chełma i oddać "tą legendę" to życzę powodzenia, twardych nerów, noi wytrwałości :)

aha i nie zerkaj zbynio w miejsce gdzie powinny byc numery vin, bedziesz spokojniejszy :)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 21:26 przez Smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Piko34
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:30

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Piko34 »

No cóż Perpetum jeszcze nikt nie wymyślił , alternator nie wytworzy wystarczających amperków aby latać nawet na 40% , dlatego panel dostarczy kilka procent tej energii da! Wiedziałem że to Wam się nie spodoba:( W sumie coraz bardziej to auto mi się podoba i szkoda fakt >>. Chciałbym wkleić foty , szukam i jakoś nie mogę:(
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: vwbounty »

kupiłeś szczepana, trzeba było poczytać forum zanim kupiłeś to sciro, a nie po
Ale przecież pisze że czytał forum aż go oczy bolały ;)
Oczywiście przysiadłem i przeczytałem Wasze prawie całe forum, aż mnie oczęta bolą, żeby nie zadawać zbędnych pytań
Pomysł jak pomysł, każdy ma jakieś pomysły, powodzenia w pracach.

Foty trzeba wkleić z zewnętrznego serwera ;)
(][__][_]===W===[_][__][)
grzybero
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 25 gru 2012, 10:57

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: grzybero »

szkoda tylko twoich późniejszych kłopotów z "prawem" :(
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Majkel »

http://www.sendspace.pl/
zdjęcie tu wrzucisz chyba sobie poradzisz skoro auta na wodę budujesz :)

a co do perpetum to jeśli silnik na wodę nie może naładować aku to jak on rusza? bo jeśli piesi biegną na autobus szybciej niż Ty pocinasz na piątym biegu to.... :D
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: lehu »

Zapodaj foty, szczepów pełno jest niestety, dobrze, że chociarz VIN od MK2 :side: . Świrujecie z tymi szczepami, wiadomo nie wolno dopszczać do tego procederu, ale jak już taki ulep jeździ to już niech sobie będzie...
Majkel chodzi o patent Jana Gułaka, jeżeli to chociarz w połowie się sprawdza to i tak jest genialne w swojej prostocie. Tylko mnie martwi, że jest to zamontowane w pancernym 2.5D mercedesa, a w benzynowcu może być gorzej z trwałością. Wbij w google sobie Majkel.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 21:37 przez lehu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Piko34
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:30

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Piko34 »

Tak to wygląda!
Załączniki
26012013878.jpg
(348.89 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Majkel »

Piko34 pisze:Tak to wygląda!

1982r. :lol:
Piko34
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:30

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Piko34 »

I w tym cały problem, wynalazki jak najbardziej a z komp lipa;*( Grunt że próbuje:) Co do tej energii to nie jest aż tak różowo, ale da się zaoszczędzić kilka literków:) Co do vin tego samochodu zdaje sobie z tego sprawę że jest masakrycznie , ale da się to legalnie załatwić:)

-- środa, 6 lut 2013, 22:46 --

I w tym cały problem, wynalazki jak najbardziej a z komp lipa;*( Grunt że próbuje:) Co do tej energii to nie jest aż tak różowo, ale da się zaoszczędzić kilka literków:) Co do vin tego samochodu zdaje sobie z tego sprawę że jest masakrycznie , ale da się to legalnie załatwić:)

-- środa, 6 lut 2013, 22:49 --

Moja poprzednia fura jw 1972 r.;)(Numery win znalazły się po kilku latach;) budę miała lepszą niż nie jeden sciro:)

-- środa, 6 lut 2013, 22:50 --

Moja poprzednia fura jw 1972 r.;)(Numery win znalazły się po kilku latach;) budę miała lepszą niż nie jeden sciro:)
Załączniki
09062012455.jpg
(337.49 KiB) Nie pobierany
09062012455.jpg
(337.49 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: lehu »

WTF!?!?! Błagam cię nie rób żadnych tuningów optycznych w sroce. Ja miałem stickerbomby na felgach i już mnie chcieli zjeść za to.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: michalfree »

A dajcie chłopakowi spróbować..rzuciliście się na niego aż zęby bolą :) / chce spróbować niech powalczy.Ważne by wytrwał.
Fakt że dla takich fanów jak MY ...heh/ sroczka nie licuje z H2O lub panelem słoneczny, lecz skoro Piko kieruje się ku utrzymaniu stanu chociaż zbliżonego do ori...nie walczy.

mamy na forum auta do których ludziska montują -czepiają wszelakie gadżety zwiazane z vw, bądż dziwnie pojętą kultowością...i nikt nie zauważa 8) // Baa wręcz zachwalają :roll: :roll: hihi ; a tu jeden skromny panel słoneczny i jakie hurrra..

powodzenia -wytrzymaj. :)
ODPOWIEDZ