Biała sroka 1982r.

Pochwal się swoim Scirocco.
Brylok
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Brylok »

Fiat masakra, dla mnie typowy wieś tuning. A co do Scirocco to jestem ciekawy co z tego wyjdzie i jak to bedzie wygladac z bateria sloneczna na dachu i pod maska patent na wode. Moim zdaniem to nie jest samochod to eksperymentow z takimi reczami.
Piko34
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:30

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Piko34 »

Hm co do klasyka fiacika:) To tak, wioski było w nim co nieco , nawet san Ted w operacji tuning (chyba 8 edycja) nabijał się z tych lusterek, ale jak sam przyznał samochód miał jakiegoś pazura. Tyle że twierdził że jest to jakiś dotuningowany golf I ;( Nie ukrywam że gdybym zobaczył w rzeczywistości fiata 128 3p albo coupe to większego wrażenia by na mnie nie zrobił! Samochód kupiony za parę ładnych tys , wrzucone kolejne tyle, sprzedane za niecałą połowę! Cały przód z laminatu, klatka bezpieczeństwa itd!

-- czwartek, 7 lut 2013, 18:14 --

Co do wodoru i innych bomb atomowych! To łatwiej byłoby mi powiedzieć Wam że to nie działa i nie ma sensu bo po co się narażać czy co tam!Bo w sumie to się nie znamy a wariatów niemało dookoła! Nie będę Was drażnił moimi planami , po prostu przysiadam i realizuje a co z tego wyjdzie zobaczymy, mam czas tylko do końca tego miesiąca jak na razie:(muszę podgonić robotę!!! Dziś udało mi się doprowadzić elektrykę gazu do porządku , pali od pierwszego ( źle podłączony elektrozawór i odlutowany jeden przewód:() Zakupiłem jak na razie kilka części!

-- czwartek, 7 lut 2013, 18:19 --

A Fiacik tak wyglądał- nie wypowiadam się, każdy ma swoje gusta !!!

-- czwartek, 7 lut 2013, 18:20 --

Załączniki
S7300927.jpg
S7300927.jpg (125.48 KiB) Przejrzano 6706 razy
S7300922a.jpg
(381.92 KiB) Nie pobierany
07022013894.jpg
(229.53 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Kamil »

za tego fiata to bym pasy darl a potem solil :) zarowno z pomyslodawcy, jak rowniez wykonawcy, jesli byly to dwie rozne osoby :).
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: obar »

Odważny jesteś. Ja wiem co Ty tam za bombę trzymasz pod maską :twisted: .
Na temat fiata się powstrzymam... ale powiedz, bo mam kilka pytań:
Jakim amperażem obciążasz elektrolizer?
Pojemnik jest własnej konstrukcji czy wykonałeś go sam?
Jaki jest stosunek wodoru do paliwa? Bo rozumiem, że nie jeździsz na samym wodorze? Musiałbyś go wytworzyć sporo, a tym samym mocno obciążyć silnik.
Jaki masz pojemnik na wodę i na ile wystarcza?
Spalasz wodór w czasie rzeczywistym czy go magazynujesz dodatkowo? Raczej spalasz, bo chyba nie ryzykowałbyś wysadzenia siebie i aut dookoła :wink: .
Sam się zastanawiałem nad taką instalacja. Z tego co wiem to nawet do diesla można z powodzeniem założyć.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Piko34
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:30

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Piko34 »

Ktoś w końcu musi to robić aby podenerwować lobby paliwowe;) Odpowiem Ci tak; z generatorami rozpocząłem zabawę z 4 lata temu ( z małymi przerwami na inne cuda). Pierwszy gener.- 1 litr wodoru z tlenem przy 25 A 13V wyprodukowałem w 3 min 46 sek :( Natomiast już na drugim przy tym samym poborze prądu w 45 sek;) Generator jest mojej konstrukcji , tylko obudowa zrobiona u chłopaków którzy bawią się od lat kwasówką. Docelowo jeszcze będzie mniejszy;) Podaje 25 A i mam te 2,2-25 litra na min wodoru!Generator przetestowany ciśnieniowo ,powyżej 6 bar rozwala plekse ( Jest to złe rozwiązanie, zastąpię je membrana na sprężynie) . Oczywiście nie magazynuje, spalanie na bieżąco;) Pojemność 1,5 l wody - z używalność hehe nigdy mi H20 nie zabrakło , a te półtora litra starczyłoby na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów :) Niestety wady- woda po 200 km staje się mętniejsza w wyniku wydzielającego się metalu i innych,zaczyna wtedy rosnąć apetyt na amperki których brak już;( Dlatego min ten panel;) Wiec co 200 spuszczam sobie kranikiem:) Zima ujemne temperatury:(-tankuje Ad blue na stacji;) Ten mój generator chodzi na czystej wodzie bez żadnych dosypek żrącego wodorotlenku potasu( KoH- innymi słowy-kreta do rur) Zapodaje link kumpla który był w Polsce chyba z Chomalkiem prekursorem tego http://www.youtube.com/watch?v=F-CBMocn ... ture=share Jednak powtórzę sie nie jest tak różowo z tym , trzeba czasem sie pobawić z kompem sterowaniem i ta lambda:( sciro ma w miarę prosty silnik 1,8 hm 30-35 litrów i spoko zapali ;) ja chcę zrobić też ta parę ;) link http://www.youtube.com/watch?v=64gtRWUpk5U Co do bezpieczeństwa i łamania prawa! Dobrze zrobiona instalacja i kilka wybuchowych bezpieczników to podstawa;! Kiedyś też wszyscy gadali jak to butla lpg w bagażniku!!! Miałem jeden niekontrolowany wybuch :( a i w sylwestra fajnie pompuje się tym balony:);) Prawo , raz panowie policjanci zatrzymali mnie pierwszą bryką H za zapomnienie świetlne:( A co to za przewodziki w kabinie? To tylko samochód na wodę :) Hahah zawołął drugiego z wykształcenia chemika i tak pół godziny pośmialiśmy sie i pożegnaliśmy!! Nastepna akcja Koleżanka z służ celnych Terespol- Tomek wiesz ostatnio przekraczał granice taki jak twój samochód na wodę ;) I co? No nic nie zrobiliśmy bo puki co nie ma na to przepisów i puściliśmy:) Więc puki p. Tusk nie opodatkuje wody można latać :);) Zdjęcia niebawem skasuje !! Pozdrawiam ps. Nie chciałbym się narażać przecież to forum sciro a nie elektroda!
Załączniki
17012012319.jpg
(289.93 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Ruszowy »

że tak zapytam, te osiągi ze zdjęciami spod maski to przy jeździe na dziadka, 50km/h?
Jak wielbisz niskie spalanie to sprzedam ci firmowe combo króre bez żadnych przeróbek, pomimo 350tys km pali 5l/100 w trasie.
Rozumiem że na forum VW wklejasz ulepa z fiata a'la mustang z jakimś porządnym silnikiem, czy z instalacją z garkiem do elektrolizy?
W sumie to zawsze mnie ciekawiło uzasadnianie bilansu energetycznego we wszystkich programach tv takich wynalazków jak hybryda czy samochód na parę, że to skomplikowane i nie bedą się wgłębiać.
Auto pójdzie na każdej palnej mieszance, ale trzeba włożyć energię aby ją potem wykorzystać do napędu. Ciekaw jestem ile kWh w warunkach w aucie trzeba zużyć do wytworzenia mieszanki na 100km.
Awatar użytkownika
amel83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: BiałystO.K.

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: amel83 »

obar pisze:...Z tego co wiem to nawet do diesla można z powodzeniem założyć.
Do diesla można też założyć LPG.
Tylko trzeba duuużo km robić żeby się opłacało bo auto spala ok. 60~70% ON i 40~30LPG.
No i podobno nieznacznie moc i moment wzrasta w takim setupie.
są:
1991 LZ3T 80 B3 quattro PM
2002 LZ9W S3 AMK
2006 A22 BMW 120d

były:
1981 L97A Scirocco GT JB
1984 L90E Scirocco GT EW
1986 LB7V Scirocco GT 16V KR :cry:
1990 LA5U Scirocco GT2 JH
1995 pomarańczowy Żuk A11B współwłaściciel :)
2001 LC9Z Golf GTi AUM
2002 3L5 Corolla 2.0 D-4D
2005 A22 BMW 118d
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: obar »

Ruszowy pisze:ak wielbisz niskie spalanie to sprzedam ci firmowe combo króre bez żadnych przeróbek, pomimo 350tys km pali 5l/100 w trasie.
Mój avant pali 4,5L w trasie. Przebieg 342tyś. Przy spokojnej jeździe w trybie mieszanym na dokładnie 5 litrach przejechałem 120km. Nie przebijesz :wink: i mówię tu o silnikach podobnej pojemności.
Piko34 pisze:Ktoś w końcu musi to robić aby podenerwować lobby paliwowe;) Odpowiem Ci tak; z generatorami rozpocząłem zabawę z 4 lata temu ( z małymi przerwami na inne cuda). Pierwszy gener.- 1 litr wodoru z tlenem przy 25 A 13V wyprodukowałem w 3 min 46 sek :( Natomiast już na drugim przy tym samym poborze prądu w 45 sek;) Generator jest mojej konstrukcji , tylko obudowa zrobiona u chłopaków którzy bawią się od lat kwasówką. Docelowo jeszcze będzie mniejszy;) Podaje 25 A i mam te 2,2-25 litra na min wodoru!Generator przetestowany ciśnieniowo ,powyżej 6 bar rozwala plekse ( Jest to złe rozwiązanie, zastąpię je membrana na sprężynie) . Oczywiście nie magazynuje, spalanie na bieżąco;) Pojemność 1,5 l wody - z używalność hehe nigdy mi H20 nie zabrakło , a te półtora litra starczyłoby na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów :) Niestety wady- woda po 200 km staje się mętniejsza w wyniku wydzielającego się metalu i innych,zaczyna wtedy rosnąć apetyt na amperki których brak już;( Dlatego min ten panel;) Wiec co 200 spuszczam sobie kranikiem:) Zima ujemne temperatury:(-tankuje Ad blue na stacji;) Ten mój generator chodzi na czystej wodzie bez żadnych dosypek żrącego wodorotlenku potasu( KoH- innymi słowy-kreta do rur)
Przez takich jak Ty baniak wody będzie kosztował niedługo 10zł :wink: . Tak żartuję, ale od czasu, gdy z półek biedronek zaczął hektolitrami schodzić olej, bo ludzie z podobnymi silnikami jak mój lali do baku, to teraz już się nie opłaca. Zadbali o to.
Oby auto na wodę jak najdłużej jeździło bez jakichkolwiek regulacji póki co.

Kurde Nie dodajesz KoH, i to jeszcze takie rezultaty uzyskałeś przy 25A to ładnie.
Słuchaj, a może zamiast paneli, które raczej musiały by być ogromne, żeby dały konkretniejszy prąd to wymieniłbyś alternator? Seria ma 55 lub 65A. Ja miałem u siebie założony bez zamoty altek od diesla 90A, a można też i 110A.

Czyli rozumiem, ze jeździsz w 100% na wodorze? Nie dodajesz wodoru jako dodatku zmniejszającego zużycie podstawowego paliwa?
Ruszowy pisze:trzeba włożyć energię aby ją potem wykorzystać do napędu. Ciekaw jestem ile kWh w warunkach w aucie trzeba zużyć do wytworzenia mieszanki na 100km.
Na pewno trochę mocy pójdzie na generator, ale biorąc pod uwagę, że oddajemy moc, a jedziemy na wodzie, czyli czymś można by powiedzieć darmowym to efekt i tak jest bardzo zadowalający.

Chciałbym kiedyś zobaczyć tę srokę na żywo jak już będzie uruchomiona na tip top od strony technicznej :) .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: vwbounty »

Piko34 pisze: Nastepna akcja Koleżanka z służ celnych Terespol- Tomek wiesz ostatnio przekraczał granice taki jak twój samochód na wodę ;) I co? No nic nie zrobiliśmy bo puki co nie ma na to przepisów i puściliśmy:) Więc puki p. Tusk nie opodatkuje wody można latać :);) Zdjęcia niebawem skasuje !! Pozdrawiam ps. Nie chciałbym się narażać przecież to forum sciro a nie elektroda!
No nie do końca z tym opodatkowaniem, a przepisy są, opał też jest opodatkowany i jak cie złapią to za oszukanie skarbu państwa masz sprawe a nie że jezdzisz na opale, jeżdząc na wodzie też oszukujesz skarb państwa ;)Poprostu to jeszcze tak nagłośnione nie jest a predzej czy póżniej wprowadzą zakaz czegoś takiego albo bedą wlepiać kary. Chore no ale co zrobisz.

Pozdrawiam
(][__][_]===W===[_][__][)
Piko34
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:30

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Piko34 »

Co do sugestii i pytań kolegów jw.. hm na "dziadka" to raczej nie latam:( Po prostu zamiast 100 % paliwa dostarczanego do silnika wykorzystuje w zależności- 90-65 % PB, Lpg ,a resztę stanowi wodór z tlenem z elektrolizera:)Więc jazda jest taka sama;)Dziś dla przykładu przejechałem trasę 420 km ( na obwodnicy Mińska Mazowieckiego postanowiłem przedmuchać silnik na Pb, H na ten czas odłączyłem, chciałem żeby czysta benzynka przesmarowała co nieco miejmy nadzieje po zimie;) Warunki pozwoliły mi na stałą prędkość 165km/h. Koszt przejechania tego dystansu plus bp wyniósł mnie =ok. 50 zł.!
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Manek »

Piko34 a co Ty robiłes na obwodnicy Minska? Jestes gdzies tu z moich okolic?
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Piko34
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:30

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Piko34 »

Co do panelu i alternatora owszem zgadzam się z kolegą zostanie podmieniony na większy, ale co za tym idzie większy- większe obciążenie silnika, więcej spali!Więc ten bilans energetyczny nie jest od tak ! Ale jeszcze może dla przykładu chciałbym napomnieć że mało kto sobie zdaje sprawę że załączając światła dzienne potrzebujemy ok. 16 A,( przednie żarówki 2x55 W i inne)Zastępujemy to ledami o poborze max 2 A i mamy w kieszeni 14 A z których wyprodukowujemy już 1 litr wodoru;)- a tu już jest korzyść:) Bo przez włączenie świateł 16 A silnik spala więcej na 100km ok. 100 ml paliwa !

-- piątek, 8 lut 2013, 21:36 --

Na dzień dzisiejszy Biała Podlaska i okolice:) Miałem sprawkę w wawce;(A te sprawki odciągają mnie od remontu sciro;(;(;(

-- piątek, 8 lut 2013, 21:40 --

Co do podatków ,cóż chyba nigdy nas od nich nie zwolnią :( A póki co Polak potrafi i w każdej sytuacji zakąbinuje aby to ominąć:)Więc do roboty:) o wodorze na razie zapominam skupiam się na parze wodnej bo szczerze powiedziawszy też mnie bardzo interesuje! W przyszłym tygodniu przebuduje układ wydechowy;) pzdr
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Majkel »

Piko34 pisze:Zastępujemy to ledami o poborze max 2 A i mamy w kieszeni 14 A
Tracisz też z tej kieszeni dowód rejestracyjny.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: Kamil »

ze nie wspominam o widocznosci po ciemku...
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
amel83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: BiałystO.K.

Re: Biała sroka 1982r.

Post autor: amel83 »

Majkel pisze:
Piko34 pisze:Zastępujemy to ledami o poborze max 2 A i mamy w kieszeni 14 A
Tracisz też z tej kieszeni dowód rejestracyjny.
Przecież można zamontować LED-y z homologacją jako światła do jazdy dziennej zgodnie z przepisami i nikt dowodu nie będzie zabierał.
są:
1991 LZ3T 80 B3 quattro PM
2002 LZ9W S3 AMK
2006 A22 BMW 120d

były:
1981 L97A Scirocco GT JB
1984 L90E Scirocco GT EW
1986 LB7V Scirocco GT 16V KR :cry:
1990 LA5U Scirocco GT2 JH
1995 pomarańczowy Żuk A11B współwłaściciel :)
2001 LC9Z Golf GTi AUM
2002 3L5 Corolla 2.0 D-4D
2005 A22 BMW 118d
ODPOWIEDZ