Auto alarm - najskuteczniej ...

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: spirit »

atosss007 pisze:
Bo może niektóre działy nie powinny być widoczne dla nie zalogowanych :roll:
Michał co za problem założyć sobie konto na forum ?.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: obar »

Proponować rodzaj zabezpieczenia to jedno, a chwalić się gdzie to ukrywacie w aucie i jak podłączacie to inna sprawa.

Ja jestem jak najbardziej za takim ustrojstwem, ale mam pytanie do Ciebie Michał, bo ja mam już dobrą centralkę z alarmem i przydałby się taki pizdryk, ale bez alarmu, czyli sam GPS. Jest coś takiego dostępne? Zapewne cena też była by inna.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
sparki83
Pisarz
Pisarz
Posty: 1266
Rejestracja: 01 gru 2007, 14:49
Numer GG: 10144102
Lokalizacja: NOWA SÓL [FNW]

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: sparki83 »

SCIROCCO GTX 1.8 mit LPG :( bylo
PASSAT B3 COMBI 2.8 VR6 mit LPG :( bylo
BMW 525 TDS :bylo
GOLF IV 1.9 TDI :D
Awatar użytkownika
mlodzieniec
Początkujący
Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Gliwice

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: mlodzieniec »

ja miałem w polonezie kombinacje dotykania ukrytych sróbek gdzie człowiek robił jako przewodnik, a potem trza było wcisnac magiczny guziczek i nacisnać stop, dopiero włączał się zapłon
Jest : Polonez 16V
Był : VW SCIROCCO 1.8 8V ALPINWEISS 91'
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswa ... cco/139506
był : FSO POLONEZ ATU [1.4 GTI 16V] 42U 99'
http://polskajazda.pl/Samochody/FSO/Pol ... 45/1066095
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: Rezi »

A to ustrojstwo posiada zabezpiecznie przeciwprzepięciowe?
Złodzieje stosują teraz taki paten że napierdalają paralizatorem po karoserii i myśle że szlak by to trafił.
Co do sygnału GSM i GPS to zwykły blaszak wystarczy żeby nie było zasięgu, działa podobnie jak klatka faradaya.

tomivwsc: nie wygodne. Zusisz zawsze podnosić machę i bawić się w luzowanie
A co myślicie o snap-off i kierownica ze sobą :)? Wtedy tylko laweta, ale to wtedy żadne zabezpieczenie nie pomoże.
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: vorph666 »

Rezi pisze:A to ustrojstwo posiada zabezpiecznie przeciwprzepięciowe?
Złodzieje stosują teraz taki paten że napierdalają paralizatorem po karoserii i myśle że szlak by to trafił.
Co do sygnału GSM i GPS to zwykły blaszak wystarczy żeby nie było zasięgu, działa podobnie jak klatka faradaya.

tomivwsc: nie wygodne. Zusisz zawsze podnosić machę i bawić się w luzowanie
A co myślicie o snap-off i kierownica ze sobą :)? Wtedy tylko laweta, ale to wtedy żadne zabezpieczenie nie pomoże.

kierownica ze sobą to nie jest też sposób... już dawno złodzieje rozkminili co i jak - jak mają ochotę na konkretną furę kierownice przynoszą ze sobą (u mnie kiedyś były takie przypadki... były też kiedyś takie blokady na kierownice - zdarzyło się że kierownica z blokadą leżała w miejscu auta)

natomiast ja mam jedno, zabytkowe zabezpieczenie - tylko strasznie niewygodne w użyciu - radziecką blokadę na pedały - zrobiona z grubego zajebiście mocnego odlewu - żeby ją zdjąć jak się zgubi kluczyk trzeba chyba pedały poucinać
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: atosss007 »

Rezi pisze: Złodzieje stosują teraz taki paten że napierdalają paralizatorem po karoserii i myśle że szlak by to trafił.
Wydaje mi się Rafał że masz rację. Jest to całkiem możliwe że jakiś woltaż mógłby to uszkodzić. Kwestia tylko montażu. Sądzę że jeśli nie będzie urządzenie przykręcone bezpośrednio do metalowych części to nic nie powinno się stać. Jeśli auto ma dodatkowo uziemienie to raczej marne szanse że to uszkodzi :wink: Jednak myślę też że żaden ceniący się złodziej nie ruszyłby auto typu scirocco 53b. Z drugiej znów strony patrząc ktoś jednak te auta kradnie. Zastanawiałem się jaki sens ma kradzież takiego samochodu. Na sprzedaż w całości szanse raczej marne. Chyba że nie u nas w PL. Na części ... też nie łatwo. Osobiście stawiałbym na chęć przejechania się naszym wehikułem. Zwłaszcza że odpalenie tego auta bez kluczyków to nie jest jakaś wielka sztuka. Ja potrzebuję na to max minutę :lol: a nigdy nie buchnąłem żadnego auta ( nie licząc tatowych aut za młodu )
Wydaje mi się że Konrada auto też się znajdzie, tak jak znalazło się auto kolegi skradzione chwile wcześniej. Także Perkinz nic się nie martw, będzie dobrze.

Jakiś czas temu oglądałem program o firmach tworzących zabezpieczenia dla samochodów z górnej pułki. Jakaś tam firma wyprodukowała zabezpieczenie, które reklamowała jako nie dające się złamać. Krótko mówiąc best of the best. Na testy zaprosili najlepszych " specjalistów " od odjeżdżania spod bloku cudzymi autami. Z Niemiec, Rosji, Bangladeszu i Syberii. Nikt nie był w stanie odpalić tego passata ( testowego ) puki nie przyszedł kto ? No wiadomo ... pan Kowalski. Kowalskiemu otwarcie i odpalenie auta zajęło standardowo 20 sekund. Jaki z tego wniosek ? Na Polaka nie ma zabezpieczeń nie do złamania. Polak potrafi :lol:
Szkoda że jesteśmy mistrzami takiego fachu, a nie na przykład gospodarki aktywami.
Wracając do tego zabezpieczenia i tego co zostało napisane odnośnie zagłuszenia sygnału :
Chyba tylko test takiego urządzenia byłby w stanie odpowiedzieć na nasze pytania. Zasadniczym założeniem przy montażu takiego, czy innego urządzenia jest to, że prawdziwy złodziej samochodowy i tak ukradnie nasze auto jeśli będzie tego chciał. Zabezpieczenie które montujemy w naszym aucie ma tylko odstraszać tych którzy będą chcieli się naszym autem karnąć za free. Nie sądzę aby taki iksiński z drugiej klasy szkoły elektronicznej był w stanie podołać naszym zabezpieczeniom w ramach testów swoich umiejętności. No chyba że nie doceniam dzisiejszej młodzieży :roll:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: obar »

No to dobrze wiedzieć :) . Oblukam jak to jest z podłączeniem i systemem, czy warto się tym zainteresować.
Rezi pisze:A to ustrojstwo posiada zabezpiecznie przeciwprzepięciowe?
Złodzieje stosują teraz taki paten że napierdalają paralizatorem po karoserii i myśle że szlak by to trafił.
Co do sygnału GSM i GPS to zwykły blaszak wystarczy żeby nie było zasięgu, działa podobnie jak klatka faradaya.
Właśnie najlepiej podłączyć do niezależnej baterii i tyle. Żaden cwaniak tego nie spali.
Tylko większe konstrukcje są w stanie na tyle wytłumić sygnał gps, żeby nie było zasięgu. Sam blaszak nie wystarczy, a klatka faradaya to troszkę inna konstrukcja :wink: .


Alarm z odcięciami elektryki lub paliwa i autoryzacją to moim zdaniem niezbędne minimum. Nikt po nie odpali takiego auta. No i jestem jak najbardziej, za ogłuszającym sygnałem wewnątrz.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Nex@pl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 589
Rejestracja: 12 wrz 2011, 00:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1417863
Lokalizacja: Szczecin

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: Nex@pl »

Najprostsze zabezpieczenie to ubezpieczenie. Pytanie tylko czy któryś ubezpieczeyciel jeszcze obejmuje tak stare auta?
Black Monster ;-)
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: Majkel »

Nex@pl pisze:Najprostsze zabezpieczenie to ubezpieczenie. Pytanie tylko czy któryś ubezpieczeyciel jeszcze obejmuje tak stare auta?

Niektórzy ubezpieczą np PZU ma coś takiego jak mini AC chyba i sam ustalasz wartość auta i płacisz procentowo składkę ale były tam jakieś wyłączenia.

A co do zabezpieczeń to jeszcze jedno mam - na międzynarodówce Wind o tym wspomniał. Montujesz sobie tuningowy komputer typu megaskłirt itd i zabierasz bo zawsze do domu :P - duże to nie jest a bez tego nikt nie odpali bo nie wiadomo jak on został zaprogramowany.
Awatar użytkownika
Bachama
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 331
Rejestracja: 25 maja 2008, 15:07
Model: Scirocco II
Numer GG: 1187721

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: Bachama »

Witam,
Akurat pracuje w firmie gdzie zakładamy takie lokalizatory i mieliśmy już dziesiątki przypadków ze skradzione auta się znalazły bo złodzieje raczej nie szukają takich rzeczy na miejscu kradzieży tylko w bezpiecznym miejscy a wtedy na 99% już jest za późno bo taki lokalizator nawet jak się odepnie aku to wskazuje jeszcze położenie pojazdu ok 24-48h zależy od modelu.
Scirocco II 1985 Jest :)
Scirocco GTII 1993-Było
Corrado G60 mit LPG 1991-Dupowóz
Corrado G60 1991-Było(Na Graty)
Scirocco mk II ????-Było...
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: atosss007 »

No to wygląda na to że urządzenie ma jednak sens. Patrząc po cenach montażu autoalarmu to wydaje się ciekawą opcją.
obar pisze:No i jestem jak najbardziej, za ogłuszającym sygnałem wewnątrz.
Obrazek

Trzeba tylko mały zbiornik na sprężone powietrze, ale 175 decybeli po otwarciu drzwi każdego zniechęci :lol:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Auto alarm - najskuteczniej ...

Post autor: Rezi »

Może takie coś: http://www.youtube.com/watch?v=icnRMW6P9nc :D

Ale bardzo spy byłaby nokia 6310i (17dni czas czuwania), podłączona łądowarka do skrzynki bezp na ładowarce +12v, ukryta gdzieś pod wykładziną albo za deską rozdzielczą :)
ODPOWIEDZ