Turbo Experyment by Anavel & Atos

Pochwal się swoim Scirocco.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

Nie wiem juz czy śmiać sie czy płakać, ale nie źle sie narobilem żeby usunąć napis rally.
Nie chcesz wiedzieć ile i czego na Tobie powiesilem. Co do wydechu to nie będę sie już wypowiadał bo zdjęcia mówią same za siebie, ale jeśli chodzi o środek to przyzwoity na prawdę. No może nie licząc tego czegoś pod duże głośniki w drzwiach i tego że sprzątania to chyba grzesiek nie wyssal z mlekiem matki :lol:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Anavel
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 31 mar 2011, 21:30
Model: Scirocco I
Numer GG: 2486578
Lokalizacja: Częstochowa / Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Anavel »

DiamondDany pisze:
a za napisami "RALLY" i "I LOVE OPEL" oraz felgami pomalowanymi sprayem stoję JA!! :D
był jeszcze jeden "malunek" na klapce ale został zamalowany tuz przed odbiorem :)
a możesz mi wyjaśnić po co tak szpecić auto ?

a co do środka, to się nie zgodze,ktoś miał dobre zamiary, ale niestety z wykonaniem było już gorzej, a o tym czymś co miało być nagłośnieniem nie wspomnę bo to paskudztwo śni mi się po nocach. Poza tym samochód w środku był bardzo ale to bardzo zaniedbany, godzinę szorowałam wszystko i jako tako zaczął wyglądać :side:
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Kamil »

ja tam tez chyba palucha przylozylem do tych napisow :D przynajmniej bylem po czesci inspiratorem tychze :D
samochod wg koncepcji poprzedniego wlasciciela mial byc caly pomalowany w czarny mat, wiec stwierdzilismy, ze mozemy sie wyzyc artystycznie. a potem zabraklo grzesiowi zapalu, kupil drugi samochod i "i love opel" zostalo ;)
wnetrze bylo ladnie zrobione, tylko ze z eko skory i chyba sie nieco zuzylo przed sprzedaza, boczki pozostawiam bez komentarza :D, zegary i zderzak to wynik dzialalnosci poprzedniego wlasciciela, ktorego z kolei dobrze zna AgaZaKa. wydech... tez bez komentarza ;)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

Kamil co do foteli to złego słowa nie powiem. Lekko zakurzone były, ale po wyczyszczeniu jest w porządku. Lekko odbarwiły się tylko elementy nie skórzane. Ten zamsz czy tam welur. A właściwie tylko na fotelu pasażera. Chyba od słońca. Całą resztę zostawię bez komentarza. Jest już o niebo lepiej, ale te boczki to muszę wymienić bo już z nich nic nie będzie. Są po prostu zniszczone. Jednak tym się nie martwię bo jakieś boczki mam na stanie więc wymienię. Powoli doprowadzę to auto do takiego stanu aby Ania mogła nim śmigać i się nie wstydzić. Co do foteli jeszcze to będę je oddawał do ponownego obszycia. To co nie jest w eko skórze zostanie obszyte na odpowiedni kolor i fotele powędrują do czarnucha. Tutaj wstawię albo fotele z czarnucha, albo kupię fotele również od corrado które znalazł mi spiryt. Czas pokaże. Na razie będę walczył a silnikiem i mam nadzieję że szybko dojdę o co kaman :lol:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
DiamondDany
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 264
Rejestracja: 20 lip 2008, 22:41
Model: Scirocco II
Numer GG: 9714334

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: DiamondDany »

właśnie bo mnie o to chodziło ze fotele fajnie wyglądały bo boczki to hmm....
nie mnie oceniać taka twórczość :P
a napisy faktycznie Kamilu powstały jako wynik naszej twórczej grupy "Szydercy Artystom"
były uwolnieniem emocji związanymi z brakiem miłości Grześka do tego pojazdu :)

bezawaryjności życzę

pozdraVWiam i spal laka!!!
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: obar »

To jak Michał prawie nie mógł usunąć tych napisów to chcę takie, tylko czarny mat na słupki jak będę kolor w swoim zmieniać :mrgreen: .

Będę chyba musiał wpaść z miernikiem na grilla do Was do Częstochowy. Trzeba co nieco pomierzyć. Będzie albo czujnik albo jakaś pierdoła. Nic strasznego. :) .

Michał, kto spawał ten kolektor od mondeo?
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

obar pisze:To jak Michał prawie nie mógł usunąć tych napisów to chcę takie, tylko czarny mat na słupki jak będę kolor w swoim zmieniać :mrgreen: .

Będę chyba musiał wpaść z miernikiem na grilla do Was do Częstochowy. Trzeba co nieco pomierzyć. Będzie albo czujnik albo jakaś pierdoła. Nic strasznego. :) .

Michał, kto spawał ten kolektor od mondeo?
No powiem szczerze że papierem 800 szło jak krew z nosa.
Co do kolektora to spawałem w Davkacie. Oni robili cały wydech. Jak by ktoś potrzebował to mam jeszcze flansze pod ten kolektor od mondeo 1.8
Facet jak obejrzał mój kolektor który chciałem przerobić to ocenił go na 10 lat bezproblemowego użytkowania. Kolektor kosztował 35 złotych a flansza ze wspawaniem i zrobieniem płaszczyzny później 130 złotych. w sumie wyszło 165 złotych i mogę zapomnieć że taka część jak kolektor u mnie występuje. Polecam tą modyfikację bo na prawdę się opłaca. Obar mosz chopie łep :wink:

Na koniec wrzucam kilka nie publikowanych jeszcze zdjęć samochodu, samochodów i właścicielki :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- sobota, 7 lip 2012, 08:23 --

Po dłuższych perypetiach w końcu udało nam sie dojść do porozumienia z KR-em. Na początek sprawdziłem wtryskiwacze. Okazało sie że są w porządku. Wymieniłem również filtr paliwa oraz regulatora ciśnienia paliwa. Po odpaleniu niestety nie było lepiej, a właściwie nawet gorzej. Przejechalem kilka kilometrów ale nic sie nie zmieniło. Wróciłem do warsztatu i postanowiłem wymienić świece na stare NGK z trzema elektrodami. Coś mi nie pasowało jak samochód chodził na wolnych obrotach. Po wymianie scirocco przebudzilo sie do życia. Silnik zaczął równo pracować i płynnie wchodzić na obroty. Na reszcie mogłem usłyszeć mój wydech pracujący na wysokich obrotach. Nie omieszkalem zakłócić popołudnie sąsiadów i sprawdzic jak będzie sie zachowywał przy 160 km/h. Piękny dźwięk. Teraz muszę pomyśleć nad dłuższym springami bo opona 15 cali ociera mi czasem o plastik co nie potrzebnie niszczy ją. W owej sytuacji rozważamy wyjazd na pyrke. Może Ruszowy nie będziesz sam :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: vega »

No patrz,głupie świece... ja miałam dokładnie to samo. Po wymianie starych świec na nowe, auto zachowywało się podobnie. Odpalało i jechało normalnie kilkanaście kilometrów,ale jak chciałam przyspieszyć, to zaczynało przerywać tak jakby brakowało prądu,wrażenie było takie,że zaraz zgaśnie. To była właśnie wina tych świec... :roll:
Nie pisałam o tym, bo myślałam,że to sprawdziłeś, no i nie chciałam tu wyjść na idiotkę, gdyby się okazało,że to nie to. Ale następnym razem to będę pisać o wszystkim, bo jakbym napisała to Wasz problem już dawno byłby rozwiązany... :wink:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

Wiesz Magda ... Z tymi świecami to było tak, że ja je wymieniłem wcześniej na jedno elektrodowe. Wyrzucilem NGK trzy elektrodowe a wsadzilem BOSCH-a. Wydawało mi sie że nic sie nie zmieniło, więc szukałem problemu dalej. Na początku wszystko było w porządku. Pojezdzilem troche z nimi a między czasem robiliśmy coś innego. Samochód ciężko odpalal. Potem udało sie rozwiązać kwestie rozruchu a świece już zostały te ktore wsadzilem. Gdy świece rozgrzaly sie kilkukrotnie zmieniła sie delikatnie przerwa na nich i przestały iskrzyć. Gdy je wykrecilem były czarne. Widać było że nie spalało całej mieszanki. :roll: wkrecilem więc świece NGK które wcześniej wywalilem szukając problemu rozruchu silnika i silnik zaczął pracę w normalny sposób. Tak więc wniosek na przyszłość jest taki ... Jeśli wymieniana część nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, jeśli nie to jest problemem, wsadz z powrotem stary. Gdybym to uczynił, pewnie bez problemu dojechalibysmy do Norwegi. Na szczęście wszystko już działa i mogę skupić sie na czymś zupełnie innym :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: vega »

atosss007 pisze:Wiesz Magda ... Z tymi świecami to było tak, że ja je wymieniłem wcześniej na jedno elektrodowe. Wyrzucilem NGK trzy elektrodowe a wsadzilem BOSCH-a. Wydawało mi sie że nic sie nie zmieniło, więc szukałem problemu dalej.
No dokładnie tak samo jak u mnie... Nawet chyba pisałam o tym w swoim temacie dawno,dawno temu, ale z tego co pamiętam nie opisałam rozwiązania problemu...
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
vw_seba
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2011, 02:47

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: vw_seba »

Z tych wszytkich Srok stojocych na parkingu na tym zdjeciu (ale sie nie obraz) to twoja wyglada najlepiej i takie klasyki lubie nabardziej! zadnych szpachli,siatek,itd... czysty german i juz takiich aut nam brakuje w PL!!!!!!! chociaz i tak duzo scena "tunngowa" ze tak powiem sie zmienia, jeden minus mozesz ja troche opuscic nizej nie mowie a hardcorowej glebie ale tak zeby lezala ze smaczkiem bo jak dla mnie jest troszenkie za wysoko,a i mozesz mi przyblizyc rynek norweski na temat sroczek ciezko jest cos znalesc jesli o Scirocco mk1 w dobrym stanie?
Anavel
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 31 mar 2011, 21:30
Model: Scirocco I
Numer GG: 2486578
Lokalizacja: Częstochowa / Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Anavel »

vw_seba pisze:Z tych wszytkich Srok stojocych na parkingu na tym zdjeciu (ale sie nie obraz) to twoja wyglada najlepiej i takie klasyki lubie nabardziej! zadnych szpachli,siatek,itd... czysty german i juz takiich aut nam brakuje w PL!!!!!!! chociaz i tak duzo scena "tunngowa" ze tak powiem sie zmienia, jeden minus mozesz ja troche opuscic nizej nie mowie a hardcorowej glebie ale tak zeby lezala ze smaczkiem bo jak dla mnie jest troszenkie za wysoko,a i mozesz mi przyblizyc rynek norweski na temat sroczek ciezko jest cos znalesc jesli o Scirocco mk1 w dobrym stanie?
Jeśli masz na myśli zdjęcie spod OBI to ja nie mam się za co obrażać, ewentualnie Lehu i Perkinz mogą się z Tobą nie zgodzić
:)
Co do rynku norweskiego to jest ciężko,Scirocco to tam naprawdę rzadkość. Osobiście nie widziałam żadnej dwójki i jedynki, choć ponoć parę lat temu mąż widział dwójkę w Oslo.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

Zgadza sie. Widziałem jedną na żywo i że 3 w ogłoszeniach. Ale to mowa o Mk2. Jeśli zaś chodzi.o Mk1 to przez 6 lat nie widziałem nawet jednej. Co do obniżenia exa to przyznam sie szczerze że nie widzę tego. Już obciera o nadkola na dziurach, a co by było gdyby było jeszcze niżej :lol: jedyne rozwiązanie to zawias że sruba. W tej chwili jest jakis twardziel TA Technix ale bez regulacji i jeździ sie ciężko. Zobaczymy jak będzie bo to moje drugie sciro i bardziej skupiam sie na pierwszym
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
mlodzieniec
Początkujący
Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Gliwice

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: mlodzieniec »

Jak dobrze mysle to widziałem tą sroke wczoraj gdy odbierałem lampy :side: Robi wrazenie, felga zacna! :mrgreen:
Jest : Polonez 16V
Był : VW SCIROCCO 1.8 8V ALPINWEISS 91'
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswa ... cco/139506
był : FSO POLONEZ ATU [1.4 GTI 16V] 42U 99'
http://polskajazda.pl/Samochody/FSO/Pol ... 45/1066095
Anavel
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 31 mar 2011, 21:30
Model: Scirocco I
Numer GG: 2486578
Lokalizacja: Częstochowa / Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Anavel »

Zapewne to był właśnie nasz Junior , bo aktualnie tylko on stoi na podwórku :)
ODPOWIEDZ