Turbo Experyment by Anavel & Atos

Pochwal się swoim Scirocco.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

No cóż ... Basia do lamusa 8)
wymieniłem wreszcie chłodnicę. Coś co dawno powinno być zrobione. Przyszła lekko używana ale za to z odnowioną obudową wentylatora. Nowe gumy płynu chłodniczego.

Obrazek

Kilka fotek z prac :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poskładałem front do kupy na starej masce. Tymczasowo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następny będzie środek. Ale to już po świętach
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Sołtys »

Szkoda że niema niższych kierunków aby się zgrało z dolną liną reflektorów ... ale i tak jest super 8)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Jar_eck »

Uwielbiam takie update'y, jest miód!! Tylko z kolorem ramek lamp błądzicie...
Szef kuchni poleca przepis:

na czarno je, do tego grill i brewka Kamei

i jest ogień :) MEGA OGIEŃ ;)
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

Nie błądzimy. Tak jak napisałem to jest luk tymczasowy. Nie będzie bry a będzie właśnie brewka. Jeszcze nie doszła od Leszka. Jednak w tej chwili maska jest pordzewiała i do zdjęć nie prezentuje się wcale. Chyba że na rasti stajl :lol: Grill kamei zostaje do czarnucha.
Następny w planie środek i felgi. Jeszcze nie wiem które, ale coś tam dobiorę. Kolejna w planie jest belka. Przyjdą poliuretanowe tuleje, zakupione kiedyś tam od Paulusa. Z wymian planuję jeszcze lampy tylne, na czarny pasek. W połowie przyszłego miesiąca będzie pasowanie maski z laminatu. Ciekaw jestem jak będzie leżała. Do tego późniejsze lakierowanie drzwi bo były przełożone, a także wspomnianej wcześniej maski. Mam 300 lakieru i musi starczyć. Będzie czary-mary :side:
Co do reflektorów ... hm ... przy czarnych kierunkach to by to nie raziło. Ramki Będą docelowo albo w chromie, albo w czarnym macie. Może tak to nie będzie się rzucało w oczy.

BTW ... Emil są takie kierunki. Mam nawet komplet, ale to atrapy i nie świecą. Trzeba by porobić w nich otwory na żarówki. No i są pomarańczowe niestety
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Majkel »

atosss007 pisze:BTW ... Emil są takie kierunki. Mam nawet komplet, ale to atrapy i nie świecą. Trzeba by porobić w nich otwory na żarówki. No i są pomarańczowe niestety

pokaż mi ten staf ;)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Sołtys »

Też chcę zobaczyć bom nie widział takowego gadżetu ... pokazuj :twisted:
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

No to proszę :wink:

Tak jak pisałem są to atrapki. Jest miejsce na żarówkę, ale trzeba by coś rzeźbić bo nie ma otworów
Są do nich inne uchwyty przy ramkach US.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reflektor nie jest przykręcony. Trzymałem go w dłoni, ale generalnie zwykłe ramki pod US front
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: obar »

Kurcze ale bajer.
A jak to pasuje do błotnika na aucie?
I czy ori uszczelka pasuje czy powinna być jakaś inna?
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

obar pisze:Kurcze ale bajer.
A jak to pasuje do błotnika na aucie?
I czy ori uszczelka pasuje czy powinna być jakaś inna?
Uszczelka inna by musiała być. oryginalnie było bzz :wink:

Po krótkich spięciach z elektrykiem zakończyliśmy światła w etapie A. Po wspomnianym spięciu będzie robił jutro. Szczęść Boże na robotę :roll:
Podłączone są już światła xenonowe H1 i halogeny H1. Etap Z jest taki, że dojdą jeszcze moje "Helcie"
które miałem w czarnuchu. Są co prawda owalne, ale będą w czerni więc tak się w oczy nie będzie rzucało. Będą również na xenonie H1. Są to dalekosięgi, a więc coś dla mnie :twisted:

Postojowe :

Obrazek

Light ON :

Obrazek

Kierunek :

Obrazek

Do istniejących już zegarów ... :

Obrazek

postanowiłem jeszcze wsadzić dodatkowy. Takim sposobem są teraz cztery :

Obrazek

Wiązka została ułożona w puszkach hermetycznych z kabla 1,5 kwadrat. Na każdym włóknie jest bezpiecznik oraz przekaźnik. :

Obrazek

Środek już jest złożony. Moim zdaniem wygląda przyzwoicie :

Obrazek

Obrazek

Z chusteczką w dłoni pożegnałem basię. Licznik wsadziłem od 16V . Nie chciało mi sie zerować
Została również wymieniona kierownica. Nie wiem tylko czy docelowa :lol:

Obrazek

Chciałem już sobie wymienić tylne lampy, ale okazało się że przed wsadzeniem nowych z czarnymi paskami, do lakierowania kwalifikuje się pas tylny :roll: No cóz ...trzeba będzie prysnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem jeszcze czy finalnie nie trafi ta kierownica ...

Obrazek

Musze się z tym przespać. W każdym razie elektryka jutro będzie skończona. Od poniedziałku biorę się za poprawki blacharsko - lakiernicze. Maska będzie z laminatu od Leszka. Mam nadzieje że uda się jej nie zgubić :lol: najpierw jednak trzeba ją po pasować. Drzwi od kierowcy, które zostały wymienione na takie w stanie extra, zostaną podobnie jak podszybie oraz tylny pas wylakierowane. Kolejna w kolejce jest belka i wymiana mocowań. W połowie przyszłego tygodnia będą do odbioru wy flokowane boczki na drzwi. Nie mam jeszcze pomysłu na środki, ale to jeszcze się zobaczy. Myślę że jeszcze ze 2 tygodnie i będzie finał prac przewidzianych na jakiś czas. Potem zostanie przebudowany środek. Komplet foteli z corrado będą do sprzedania razem z kanapą. W sumie dla tych foteli kupiłem to auto. Fotele są już od dwóch miesięcy u mnie. Wcześniej dłuuugo leżały, zaraz po obszyciu. Nie były zamontowane nawet na mocowania. Jak juz znajdę odpowiednie mocowania to wylądują w środku. Na razie tyle. Jutro niedziela, trzeba się wyspać
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Anavel
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 31 mar 2011, 21:30
Model: Scirocco I
Numer GG: 2486578
Lokalizacja: Częstochowa / Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Anavel »

atosss007 pisze:
Z chusteczką w dłoni pożegnałem basię. Licznik wsadziłem od 16V .
Tja jasne już Ci uwierzę . Nigdy nie lubiłeś Barbary , a mi się bardzo podobał ten licznik buuu :( nie podoba mi się ta zmiana :twisted:
O tyle dobrze, że trafił w dobre ręce :)
Środek faktycznie wygląda dużo lepiej niż w pierwotnej wersji, ale czemu został jeszcze jeden czerwony element? Myślałam, że znika wszystko, tak jak ustaliliśmy ? Aha i brakuje jeszcze jednej rzeczy na desce :D You know what I mean :D
A co to za nowa kierownica ? nie kojarzę jej hmm .... temat do obgadania bo I don't like :twisted: wolę tą po Czarnuchu :D
Reasumując, muszę przyznać drogi mężu ,że pod moją nieobecność dużo udziałałeś :) muszę chyba częściej Cię zostawiać samego : :wink:
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: obar »

Fajnie te kierunki wyglądają i ten flok też, choć coś mi się zdaje, że będziesz jeździł z odkurzaczem w dłuższe trasy? :wink:

A ta kiera to nie jest Karmann? Brachol miał takiego Karmanna w pasztecie. Obszył tylko obręcz w dwóch kolorach skóry, a potem płakał, że poszła z passatem, zamiast ją zostawić :lol: . Świetnie wyglądała.
A czy do sroki będzie dobrze pasować? Trochę kwestia do przymiarek, trochę gustu, ale moim zdaniem lepiej niż ta co jest teraz, bo z matowym środkiem to trochę element nie z tej bajki taka srebrna.
Może pomyśl nad obszyciem tamtej, tylko środka nie ruszaj. :wink:

Ania, mamy wprawę już w licznikach, więc jak chcesz, to napis możemy zrobić taki jak był wcześniej :wink: :lol:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Anavel
Początkujący
Początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 31 mar 2011, 21:30
Model: Scirocco I
Numer GG: 2486578
Lokalizacja: Częstochowa / Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Anavel »

obar pisze:
Ania, mamy wprawę już w licznikach, więc jak chcesz, to napis możemy zrobić taki jak był wcześniej :wink: :lol:
obar mi się ten licznik podobał nie ze względu na napis :P

A co do kierownicy, kwestia gustu, każdemu podoba mi się co innego.
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Sławek »

Z ta kierownica nawet bym sie nie zastanawiał. Była oryginalnie montowana w 220 sztukach Audi Sport Quattro.
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: atosss007 »

Żono samo podświetlenie może i tragiczne nie było. Jednak co mi po oświetleniu jak nie widzę w ciemności stanu licznika ? Wiesz że czasem obliczam według niego zjazdy z autostrady. Jeśli go nie będę widział zaczniemy po Niemczech nadkładać trasy. Jak się pomylisz ze zjazdem to sama wiesz ... od 50 km w plecy wzwyż. Ten licznik jest oryginalny i w 100% sprawny, poza spaloną jedna żarówką.Jak bardzo będziesz się upierać to kolor podświetlenia zrobię Ci taki jak będziesz chciała :wink:
Kierownica była również montowana do innych aut z grupy vw. Za dopłatą oczywiście. Niektórzy mają hopla na punkcie znaczków vw motosport, ale ja się do nich nie zaliczam. Dla mnie ta kierownica ma jeden wielki minus : jest po prostu duża. Ta ze srebrnym malowaniem ma 300mm średnicy a ta skórzana 320 a może i więcej. Generalnie jest do sprzedania. Właściciel chce za nią 250 złotych do małych targów. Ja się chyba nie zdecyduję. Przy kierownicy powyżej 300 mm średnicy ciężko mi się wsiada do auta. Teraz jak mam mniejszą wsiadam bez problemów. Jak ktoś chce może ja przytulić.
Sławek spryski dotarły. Dzięki :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Experyment by Anavel & Atosss

Post autor: Sławek »

Co do tej kiery to mi sie nie podoba (mimo ze mam taka sama :side: ale to chwilowe) troche ja podrzezbiłem :)
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ