Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: solarhh »

Tak pomyślałem żeby założyć taki wątek ;) Będzie można zobaczyć mniej więcej ile mogą być warte Sroczki.

Model: Scirocco MK2 GTII
Silnik: 1.8 JH
Rocznik: `91
Cena: 4000 zł plus opłaty razem jakieś 6000 zł
Stan: BDB
Przebieg: 282 kkm
Lakier: LC6V

Autko kupione w 2009 roku w Niemczech w okolicach Frankfurtu od pana radnego jakiejś tam gminy. Auto w stanie blacharskim igiełka (wymieniane były w ASO drzwi prawe i maska). Ostatnia pieczątka w książce serwisowej w 2004 r przy przebiegu 262 kkm. Nic nie zgnite, obite itp. Wyposażenie standart GTII jednak bez wspomagania od nowości (właściciel nie chciał ;) ). Dodatkowo gwint z regulacją twardości KONI, wydech BOSI, alusy BBS 15` i kierownica RAID. Środek igiełka, wszystko całe, nie połamane, siedzenia nie poprzecierane, nie bujały się za bardzo. Jedyny problem to był silnik, auto stało w garażu od 2006 r podejrzewam że nie odpalane, w związku z czym silnik przerywał, kichał i prychał. W końcu doszedłem z tym do ładu. Ogólnie tanio nie było ale moim zdaniem jak najbardziej warto, bo wszystko w eleganckim stanie, ASO zrobiło robotę ;)
Pozdr
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
Rodman
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 19 cze 2008, 21:21
Model: Scirocco II
Numer GG: 6856594

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: Rodman »

za swoja dałem 2 tysiące była malowana cała na nowo 5 lat wcześniej ni grama rdzy tylko nie chciała chodzić tak jak powinna na gazie ani benzynie. benzynę ogarnąłem natomiast gazu nie dałem rady ani ja ani "fachowcy". wsadziłem diesla z racji łatwego dostępu paliwa i przekalkulowaniu różnicy 100km gaz/ 100 km diesel, łączna kwota swapu i doprowadzenia do użytku wyniosła mnie z zakupem jakieś 4.5 koła. i jestem zadowolony z decyzji.
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: kalina »

ja swoją kupiłem za 2200 zł rok temu, ze zmęczonym lakierem, zgnitym jednym progiem i reperaturką do roboty. Poza tym nigdy nie uderzone auto w wersji scala białej. Odmalowałem, założyłem gwint, zrobiłem gaźnik bo były z nim problemy. Sprzedałem za 5400 ma stalówkach
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: Yaro »

17 lat temu za 22 tys zł. Stan IDEALNY :)
Obrazek
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: cinekban87 »

w 2010 we Włocławku od forumowicza toudik86 za 2200, rocznik 1988 wersja scala bez wypasów, JH na pokładzie, bez audio, z cieknacym silnikiem, zgrzytajaca trojka, brudno w srodku, na gazie powyzej 3500 tysia nie jechala, mikser polepiony, ale za to pogłoga super stan, reszsta blachy ori lakier bez rdzy i szpachlu poza lewymi drzwiami i błotnikem.
Od tamtej pory załozylem gwint, lpg na blosie,audio, wiadomo ze kolka letnie i zimowe sa inne i fajne, mechanicznie w silnku wiele reczy, hable, łozyska i sporo innych rzeczy ale teraz od dwóch lat nic ne wymieniam poza olejem.
Teraz szykuje sie do malowania autka, mam lewe prawe drzwi oraz błotnik lewy brakuje mi tylko prawego i autko bedzie laleczka, tylko nie wiem czy dam rade w tym roku. Takze moj srolek moze nie ma super wygladu ale jest bardzo zadbany i wystarczy pomalowac kilka elemenow dac w polerke reszte lakieru i bedzie naprawde sztosik fura :roll:
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 21:45 przez cinekban87, łącznie zmieniany 1 raz.
Jagiel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 290
Rejestracja: 08 gru 2007, 13:21
Model: Scirocco II
Numer GG: 5854598

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: Jagiel »

Temat ruszył :side:

Cena 3900
Scirocco GT2 1992r

Silnik: 1.8 DX na osprzęcie JH z chłodniczką oleju
Stan:Karoseria-idealny, silnik zmęczony,sprzęgło zajechane pzez kobietę.
Brak foto i tematu w "nasze auta" zawsze brak czasu i teraz żałuje bo fotki wsiąkły.

Samochodzik kupiony w Lublinie w 2006 roku a sprowadzony w 2005 z Germani a gosciu za niego oddał firmowego busa, żeby żona miała czym jeździć. :)

Do tej pory autko przeszło wiele. Nawet kilka małych stłuczek i konkretne wypadnięcie z zakrętu przez co prawa strona cała robiona a koszt naprawy 2000zł!!! Musiałem odmówić sobie pół roku baletów na uczelni żeby kaseę nazbierać i jezdiłem takim rozbitym ulepkiem (no troszkę go wyklepałem żeby policja mnie nie trzepała) i tak jak ktoś mowił studnia bez dna.
1.5 roku temu trafiła się 16-nastka :evil: ale w Belgi uszczelkę mi wydmuchało i panewkę ob kręciło, więc kolejny duży wydatek ale teraz po bandzie i koszt przewyższył dwukrotnie wartość auta czyli 4000zł za remoncik 16-nastki.
Myślę, że pewnie bym już jeździł Scirocco MK3 jak bym zbierał kasę a tak do póki buda nie padnie nie rozstanę się pomimo wielu wrogów jakie ma to auto w mojej rodzinie ha ha ha :P
Ale syn mi się za tydzień może już urodzi więc musi się kajtnąć Scirocco
Pozdro
Trabant 601 75'-RIP
Wartburg 353W' Biegi przy kierownicy-RIP
Wartburg 353W Biegi w podłodze(wypas, ha ha ha )-RIP
Vw Passat B2 1.6 B+G 82'-RIP
Vw Passat B2 1.6 B+G 88'-RIP
Vw Scirocco GT2 1.8 18 lat JH 92' a teraz pełnoletni KR
Awatar użytkownika
amel83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: BiałystO.K.

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: amel83 »

Model: Scirocco MK2 GTII
Silnik: 1.8 JH
Rocznik: `90
Cena: 2800 plus droga w obie strony 400,
plus opłaty i części razem ok. 4800PLN
Stan: DB
Przebieg: 238 kkm
Lakier: LA5U

Autko kupione w ostatni dzień lipca 2011 roku ze Świdwina
(w sierpniu 2010 sprowadzone do Polski z Niemiec).
Stanie blacharski bardzo dobry/mierny (mierny bo prawe drzwi do wymiany, lewe pomalowane pod listwą pędzlem, wymieniony lewy błotnik i lewe drzwi). Po za tym jak na swój wiek stan blacharki bardzo dobry. Przegląd z Dekry z marca 2010 przy przebiegu 226kkm. Nic nie zgnite. Wyposażenie standard GTII jedynie bez elektrycznej regulacji świateł. Dodatkowo obniżony na sprężynach. Środek igiełka (wystarczyło wyczyścić), wszystko całe, nie połamane, siedzenia nie poprzecierane, nie bujały się w ogóle, lekko się regulują. Jedyny problem to był silnik, auto jechało jak by miło 40KM, ale trasę 600km pokonało bez problemu a do naprawy wystarczyła wiedza fachowca i klucz 13 - źle ustawiony zapłon :D.

Sprzedane za 3250PLN (blacharki nie poprawiłem, ale dorzuciłem całe drzwi w gratisie) :wink:
Wiedziałem, że ten kto pierwszy po nie przyjedzie, kupi je.
W takim stanie są,
ale za naszą zachodnią granicą i niestety za trochę większe pieniądze.

Pozdrawiam
są:
1991 LZ3T 80 B3 quattro PM
2002 LZ9W S3 AMK
2006 A22 BMW 120d

były:
1981 L97A Scirocco GT JB
1984 L90E Scirocco GT EW
1986 LB7V Scirocco GT 16V KR :cry:
1990 LA5U Scirocco GT2 JH
1995 pomarańczowy Żuk A11B współwłaściciel :)
2001 LC9Z Golf GTi AUM
2002 3L5 Corolla 2.0 D-4D
2005 A22 BMW 118d
Brylok
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: 29 maja 2011, 20:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: Brylok »

Ja swoja kupiłem przeszło rok temu za całe 800pln. Scirocco mk2 rocznik 1980 1,8EX. Stan: lakier do poprawki ale buda bez zadnych dziur, wnetrze w stanie nie za specjalnym, gaźnik rozlegulowany już chyba bardziej nie mogłbyć. ALe ogólnie jestem naprawde zadowolony. Nie bawem napisze projekt swojego Scirocco w ktorym siedzi aktualnie VR6. Dobiero bede zaczynal nim jeździć :)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: kostrzyk »

twórz ten projekt bo ciekawy jestem coś tam wymodził :D
Obrazek
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: vorph666 »

Brylok pisze:Ja swoja kupiłem przeszło rok temu za całe 800pln. Scirocco mk2 rocznik 1980 1,8EX. Stan: lakier do poprawki ale buda bez zadnych dziur, wnetrze w stanie nie za specjalnym, gaźnik rozlegulowany już chyba bardziej nie mogłbyć. ALe ogólnie jestem naprawde zadowolony. Nie bawem napisze projekt swojego Scirocco w ktorym siedzi aktualnie VR6. Dobiero bede zaczynal nim jeździć :)

nie chciałbym się czepiać ale jesteś pewien, że to nie szczep.... 1980 budzi podejrzenia!
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: obar »

biała SCALA
rok 1987
Kupiona w 2001r za 3900 plus "opłaty".
Stan idealny, bez jakiejkolwiek rdzy, silnik suchy (niecałe 200tyś na liczniku), po lekkich modyfikacjach- tylne sprężyny progresy, hamulce przód ori od 16v, łożyska sferyczne amortyzatorów przednich, zmieniona głowica i pokrywa zaworów.
Lekko puknięty w tył, ale bez rewelacji, żadnych poważnych zniekształceń.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
tomivwsc
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 633
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:34
Model: Scirocco II
Numer GG: 2051791
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Dalachów

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: tomivwsc »

1.
scirocco mk1 gt
silnik 1.6 75km
skrzynia manual 4biegowa
rok 82 ale chyba naprawde był 78-9
sroke kupiłem od wujka było to w 2000r za 1600zł sprzedana po paru latach kumplowi i poszła na złom szkoda mi było jej taka fajna

2.
scirocco mkII scalla
silnik 1.8 JH
rok 89
kupiona z nowej soli za 650zł przeznaczona do kasacji ale ją uratowałem zrobiłem i jeździłem przez pare lat sprzedana stinkiemu z forum nie wiem czy jest jeszcze na forum z silnikiem po kapitalnym remoncie 112km

3.
scirocco mkII chyba scalla
silnik 1.8 JH
rok 91-92
zakup od stinkiego zanim mu sprzedałem białą :mrgreen: zakup nieprzemyślany :mrgreen: za 1200zł bo miała wspome i co z tego jak padaczka i wspoma i sroka blacharka w kiepskim stanie silnik jedynie chodził fajnie sprzedana i trafiła w ostateczności do włodara z forum

4.
Model: Scirocco MK2 GTII
Silnik: 1.8 JH +GAZ +AUTOMAT +WSPOMAGANIE, 290TYS PRZEJECHANE
Rocznik: `92
chyba 1350zł 2009r
Sroczka bita trochę z przodu i z tyłu, ale zrobione było, wszystko w oryginale środek zadbany deska nie popękana, skrzynia sprawna jedynie z silnikiem problem był, auto nie odpalało i mechanik stwierdził ze rozdzielacz paliwa do wymiany koszt 2500zł więc właścicielowi nie opłacało się robić jak ja lubię takich mechaników :mrgreen: sroka stała 3 miesiące aż ją kupiłem przypadkowo będąc u kolegi pod garażem on mi powiedział ze jest do sprzedania ale nie na chodzie. Nie będę się rozpisywał przyczyna ze silnik nie działał to spalony przekaźnik od gazu a że na paliwie nie chodził to przez to ze podczas jazy brakło gazu przełączył na paliwo i z powrotem na gaz i strzelił mocno, klapa spiętrzająca wcisnęło do środka zabezpieczenie spadło i klapa poszła w górę i zalewało ale mechanik wolał rozkopać rozdzielacz i tak go kupiłem auto odpaliło zaraz w ten sam dzień ale tylko na gazie a dopiero po miesiącu zrobiłem ze działa do dzisiaj koszt 15zł przekaźnik i włącznik od gazu 45zł
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MKI-82r 1,6 FR było
MKII-90r 1,8 JH SCALA było
MKII-89r 1,8 JH GT II było
MKII-92r 1,8 JH+DX+turbo GT II jest
silnik 2l 16v ABF + TURBO robi się
MKI-74r 1,6 jest
MK III R - 2011 2L TURBO jest
Awatar użytkownika
mlodzieniec
Początkujący
Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Gliwice

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: mlodzieniec »

To moze i ja :

Sciro GT II - biały ( prawie jak White Cat :mrgreen: )
1991 rok
Wspomaganie, zielone szyby, elektryczna reg swiateł
Kit obniżający 60/40
Kupiony za 3350 na stalówkach , dwa lata bez przeglądu - ale jezdził cały czas
Przebiegu 222 tysiące

Ogolnie zachowany, lakier zapuszczony strasznie, wszystko było ok. Srodek super stan.
Ja wymieniłem silnik bo wyzionął ducha na autostradzie, a jeszcze przed tem klupła mnie vectra w tył.
Auto jezdzi na codzien ;)
Jest : Polonez 16V
Był : VW SCIROCCO 1.8 8V ALPINWEISS 91'
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswa ... cco/139506
był : FSO POLONEZ ATU [1.4 GTI 16V] 42U 99'
http://polskajazda.pl/Samochody/FSO/Pol ... 45/1066095
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: lehu »

niebieska MK 2 GT 1983/81 1.8 ex LPG z
Kupiona za 2700 zł od Engela na stalowych kołach, mechanicznie nie było źle tylko trochę popierdzielona elektryka. Lakier w miarę ładny , ale niestety blacha nie za bogata była, drzwi i błotnik do wymiany, dziury w podłodze, częściowo zjedzone podłużnice z tyłu.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Za ile kupiłem swoje Scirocco i jaki był jego stan

Post autor: vorph666 »

lehu pisze:niebieska MK 2 GT 1983/81 1.8 ex LPG z
Kupiona za 2700 zł od Engela na stalowych kołach, mechanicznie nie było źle tylko trochę popierdzielona elektryka. Lakier w miarę ładny , ale niestety blacha nie za bogata była, drzwi i błotnik do wymiany, dziury w podłodze, częściowo zjedzone podłużnice z tyłu.

o kuwa... ale dojeb@!#@ piź@#$@# uszy, żeby za to coś płacić 2700.... Engel wspominał coś o duużo niżej kwocie, którą dali mu w komisie...
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
ODPOWIEDZ