Scirocco II przecinak by Wesyl

Pochwal się swoim Scirocco.
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: wesyl »

Widze ze zorientowany jesteś w temacie, pewnie jakbym poczytał o tym dokładnie to bym inaczej do tego podszedł, jeśli chodzi o wymianę kolumny to chodzi mi o to iż wymieniając kolumnę może cieknąc Tobie olej z rozłączonego przewodu a z tym coś trzeba zrobić, przy air co najwyżej dostaniesz powietrzem w ryj jeśli odkręcasz przewody pod ciśnieniem. 40mm zawsze cos, ja u siebie mam 80mm na przodzie i z 60-70mm na tyle.

Jeśli chodzi o kompresor to możesz pomyśleć zaadaptować jakaś pompe napędzaną z silnika, np wspomagania co umili efekt koncowy. A ze silnik musiał by być odpalony to nie przeszkadza wierz mi. Jak montowałem air to myślałem czy nie wstawić zdalengo sterowania ale stwierdziłem ze to nie jest murzyńska skakanka i w sumie takie coś troche wieje w dzisiejszych czasach wiochą. Jedyne co to można by z kogos sobie jaja porobić ale trzeba mieć naprawde szybki układ.
Przy air nie wiem jaka prędkość może byc przy regulacji wiem ze przy realnym 190km/h nic sie nie dzieje, raz miałem nierówno w poduszkach i przy 190km/h zaczeło mi dość mocno auto tanczyc. Szybkie ustawienie i ogień dalej :twisted:
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: herbiasty »

atosss007 pisze:
wesyl pisze: Moim zdaniem hydraulika jest cięższym tematem jeśli chodzi o zawias, problem z kompresowe, z ciezarem układu, szczelnością, wymianą na szybko kolumny, niebezpieczeństwo po wycieku, brak amortyzacji
I tu bym Cię zaskoczył. Tak na prawdę żaden z tych problemów nie występuje przy hydraulice. Nie ma kompresora tylko jest agregat, który waży poniżej 10 kg. Co za tym idzie nie ma problemu z rozłożeniem mas. Urządzenie jest stosunkowo małe i można spokojnie znaleźć na nie miejsce, nawet w samochodach cierpiących na brak miejsca pod maską. Co do szczelności też sprawa jest dość prosta. Nie ma tam ekstremalnie wysokiego ciśnienia. Auto podnosi się tylko w zakresie 40 mm więc nie trzeba dużo i szybko pompować. Wymiana na szybko kolumny ? Żaden problem. Do niektórych samochodów są gotowe zestawy, jednak do scirocco trzeba zakładać kit, który współpracuje z istniejącym gwintem plug&play. Niebezpieczeństwa wycieku nie ma, bo wycieki nie istnieją, jeśli wszystko zostanie prawidłowo zamontowane. No i w końcu brak amortyzacji ... przy montażu wymieniasz sprężynę na krótszą. Jest to przymus, bo urządzenie montuje się w dolnej części kolumny pod sprężyną. Można kręcić gwintem w górę i w dół nic nie tracąc. Tak samo niczego nie traci się w przypadku regulacji zakresu utwardzenia. Amortyzator działa w takim samym zakresie. Chcesz twardo, masz twardo. Chcesz turystycznie, to masz turystycznie. No i na koniec fajny bajer ... po zakupieniu opcjonalnego pilota, możesz podnosić i opuszczać nie będąc w ogóle w samochodzie. Oczywiście jest też przycisk w samochodzie. Prędkośc maksymalna przy której mozna bawić się wysokością to 80 km/h według producenta. Agregat prądowy, nie wymaga pracy silnika, do zmiany ustawień.

Kurcze to przeoczyłem z tymi bębnami :oops: :wink:
Sorry za OT, HLSa montujesz? :)


Co do szybkości pracy air to może byc bardzo szybki :)
http://www.youtube.com/watch?v=YrJ_BoC_i2I
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: wesyl »

Masz rację air potrafi dość szybkim (ja starałem się tego uniknąc ponieważ czasem bywa problem z ustawieniem tego):
1.
http://www.youtube.com/watch?v=kR_52QPBIK4
2.
http://www.youtube.com/watch?v=oX0dJabd4uw
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: atosss007 »

No patrzac na te dwa systemy, to faktycznie air bedzie zdecydowanie szybszy. Jedank zupelnie sie zgadzam ze stwierdzeniem, ze to nie moze dzialac zbyt szybko, bo traci wiocha. Na youTube cos takiego widzialem i to taki szpanerski gadzeto-badziew. Przerost formy nad trescia. No ale to zalezy, kto co lubi. Jak dla mnie powolne, majestatyczne podnoszenie robi duzo wieksze wrazenie, niz takie rzucanie buda :wink:
Ok teraz rozumiem co miales na mysli z tym wyciekiem.
Herbi ... tak ... nosze sie z zamiarem montazu HLS w sroce. Pierwszy upadlem na glowe i zalozylem KW, to upadne raz jeszcze i dorzuce do tego HLS. Fajnie bedzie miec taki gadzet jako pierwszy w PL :twisted: Sprawdzalem ostatnio ile tego weszlo na polski rynek i szwaby napisaly ze okragle zero. W sumie troche sie zdziwilem, bo przeciez zapalencow u nas nie brakuje. :roll:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: wesyl »

dlatego mój air był dobrany tak aby wolno chodzilo, choć i tak mala masa auta sprawia ze docelowo mialo być wolniej.

-- wtorek, 8 lip 2014, 19:35 --

pierwsze metry w 2014r. jeszcze parę dni i powinna wyglądać ok.
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: kostrzyk »

ja pierdziele niezła warstwa kurzu, jak stoi w garażu ogrzewanym to ja bym go pod prześcieradło schował :P
Obrazek
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: wesyl »

Glowie to syf ktory sie unosil w garazu podczas czyszczenia podwozia i wnęk kół.
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: voo »

jak mi Miszkolc "członka" paluchem na masce namalował to musiałem ją przelecieć maszyną :) z resztą po umyciu zobaczysz.
365 dni obsesyjnie.
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: wesyl »

Maska i tak w plamie ma pojechać na dniach do lakierowania. Wiec nawet jak cos bedzie to mnie to nie martwi;]

-- poniedziałek, 14 lip 2014, 00:02 --

Auto można powiedzieć że jeździ... Ogólnie została wstawiona odpowiednia pompa i serwo, przy testach z nowej piasty zostały wyrwane śruby koła(hamowanie ile sie da) piasta została wymieniona- poprzednia chyba byla z duro shitu. Dziś podczas powrotu z spotkania ze znajomymi auto zblokowało na sekunde mi tylne koło, wcześniej zaczęło popiskiwać łożysko tego koła. Problemem okazalo sie łożysko musiało mieć jakaś wade ponieważ połowa została stopiona czop az dostał przebarwienia a 2ga połowa była ok. Szybka wymiana na stary bęben i dojazd do domu. Jutro szacowanie, wymiana zbieżność i sprawdzenie hamowania z 2XX
Obrazek

-- sobota, 26 lip 2014, 16:59 --

Parę problemów po drodze i auto nie powinno sprawiać problemów. Ostatnio strzeliła mi osłona przegubu zewn(po 1k km) przez co nowy przegub padł a wewnętrzny dostał po tyłku, uzbroiłem na nowo ośkę. Później strzeliła linka sprzęgła, naszczeście linka strzeliła pod samym domem więc wiekszych problemów nie miałem. Hamulce juz się spisały podczas wypadu nad morze miałem pare mocnych hamowań z 200+ hamulce nawet nie odczuły tego. Z dobrych wiadomości auto na 16" leci licznikowe 220km/h więc silnik jeszcze coś potrafi. Aktualnie auto prezentuje się jak na zdjęciach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: Sławek »

Ładnie, swietnie sie prezentuje, pogratulowac.
Jaka daleko odstaje zacisk od piasty? Stosowałes jakis dystans?
Obrazek
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: wesyl »

Pod ta felge musialem polozyc po 17mm na strone z przodu.
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: herbiasty »

Gdyby był static to jarał bym się spasowaniem ;P

Daje rade na grubo! Hebel wygląda świetnie.
Naprawdę konkretny projekt sie zrobił, teraz tylko wnętrze i detale :)
Jaram się i tak spasowaniem :P
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: wesyl »

static to nie bedzie napewno, zaciski i poduszki sa spasowane na mm z felgami, negatywy nie wchodza w gre
Za wnetrze wezme sie z nastepnym sezonem, w tym sezonie chce poklepać km, dzis auto odwiedziło nawet woodstock.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: atosss007 »

wesyl pisze: negatywy nie wchodza w gre
Dobrze gada, polać mu :)
Dobrze też wygląda auto. Wesyl, na następnej międzynarodówce już będziesz rozumiemy :D
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco II przecinak by Wesyl

Post autor: wesyl »

Negatyw przy tych kolach i air nie jest wykonalny, juz wszystko sie dzieje za blisko poduszki z tylu.
Jezeli będe na miejscu i mi spasuje się termin to chętnie się pojawię, ale juz od 2ch lat sie próbuje wybrać i jakos mi się nie udaje;/.
ODPOWIEDZ