Scirocco mk 2 by Thymon

Pochwal się swoim Scirocco.
thymon
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2011, 19:32

Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: thymon »

Witajcie.

Zawsze miałem sentyment do sroczek , ale były to czasy że człowieka normalnie pracującego stać było co najwyżej na malacza i to mocno przechodzonego . Jednak to autko ma to coś i gdzieś tam w tych szarych komóreczkach na dnie coś z tego pozostało.

Lata mijały , dom , rodzina , dzieci itd. Różnymi autami człowiek się poruszał Dacia , 126p , Passat b1 , Ascona C , Rekord i jescze kilka innych o których nie będę wspominał.
Nadszedł jednak ten dzień , że wreszcie człowiek zapragnął mieć swoje i tylko swoje auto . Od słów do czynów. Oddałem Paska żonie na wyłączność i szukałem. Podstawowe kryterium - min 25 lat (bo stare jest fajne).
Siedzę ci ja kiedyś i przeglądam Alledrogo , aż nagle natrafiam na Scirocco .
A że była niedziela , dzień wolny od pracy , auto stoi blisko (30 km) szybki tel do właściciela , szybkie śniadanko no i lecim.

A na miejscu stało TO.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No i po godzinie wracamy do domu ale już dwa auta.

Scirocco mk2 1.8 GTL Automat 90 km 1985r
Przebieg - dobijam do 142 tkm (wydaje się być autentyczny , 4 oststnich właścicieli pow 65 lat - mam umowy).
Auto bez przeróbek i tuningów.
Bez druciarstwa , jedynie gaźnik mam jakiś inny.

Wymaga trochę pracy , część już zrobiona , reszta czeka na swoją kolej ale są to dobiazgi.
A na wiosnę zapadnie decyzja co robimy dalej.


Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: enigma »

No proszę,proszę:).

Sroczka widze na tablicach z Zabrza,więc jesteś pewnie ze śląska...???,czyli z moich okolic:)

Wygląda całkiem zdrowo:).

Życze powodzenia:) i może do zobaczenia na jakimś spocie;)
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: kalina »

fajny środek - welurek. Jeśli chodzi o część zewnętrzną to sroczki bez zendera całkowicie mi się nie podobają, ale wiem, że są ludzie, którym właśnie takie egzemplarze przypadają najbardziej do gustu, więc gratuluję i życzę uciechy z upragnionego auta
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: Damiano »

... na wiosne to wymień błotnik z przodu :P (on normalnie sie odkreca)

Nareszcie masz to co lubisz !
thymon
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2011, 19:32

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: thymon »

Damiano pisze:... na wiosne to wymień błotnik z przodu :P (on normalnie sie odkreca)

Nareszcie masz to co lubisz !
Nie .. on się wcale nie odkręca.
Poprzedni właściciel minionej zimy wjechał nim w zaspę śniegu i go powyginał. Drógi jest dokładnie taki sam bo wjechał centralnie i symetrycznie , a potem zrobił zaprawki byle jak i byle czym.
Dodatkowo pas przedni też jest pokiereszowany. Zabezpieczyłem go tylko na zimę żeby nie zgnił na amen i podmalowałem na złoto żeby aż tak się nie rzucało to w oczy.

8)
SianoTG
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2011, 10:49

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: SianoTG »

a skad jestes?jak ze slaska to z czesciami problemu miec nie bedziesz:P
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: vorph666 »

kalina pisze:fajny środek - welurek. Jeśli chodzi o część zewnętrzną to sroczki bez zendera całkowicie mi się nie podobają, ale wiem, że są ludzie, którym właśnie takie egzemplarze przypadają najbardziej do gustu, więc gratuluję i życzę uciechy z upragnionego auta

Przypadkiem nie próbuj zakładać na to ospojlerowania... nie było go nigdy w specyfikacji GTL .... poza tym spojlery są niezbyt pasujące do lekkiej sylwetki auta (jak dla mnie), powodują że sroczka traci trochę uroku klasyka i mają zajebisty mankament - sprzyjają korozji :-)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: herbiasty »

Fajnie ze GTL bo unikat :)
tez bym nie zakladal ospojlerowania :) tylko doprowadzic do idealnego stanu i jakies BBR RM w waskiej specyfikacji z opona 195/45 :)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: kostrzyk »

podobno do braku ospojlerowania trzeba dorosnąć, ja tam wole z :P
Obrazek
thymon
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2011, 19:32

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: thymon »

vorph666 pisze:
kalina pisze:fajny środek - welurek. Jeśli chodzi o część zewnętrzną to sroczki bez zendera całkowicie mi się nie podobają, ale wiem, że są ludzie, którym właśnie takie egzemplarze przypadają najbardziej do gustu, więc gratuluję i życzę uciechy z upragnionego auta

Przypadkiem nie próbuj zakładać na to ospojlerowania... nie było go nigdy w specyfikacji GTL .... poza tym spojlery są niezbyt pasujące do lekkiej sylwetki auta (jak dla mnie), powodują że sroczka traci trochę uroku klasyka i mają zajebisty mankament - sprzyjają korozji :-)
Nic nie będę zakładał. :side: Wiem że GTL nie miały oblachowania

Tak jestem ze śląska. A dla czego nie będę miał problemu z częściami :?: Pytam bo nie jestem jeszcze w temacie :!:

Jak by co to dobrze by było wiedzieć bo na wiosnę planuje prace przy srosce. Prawdopodobnie będzie malowana bo lakier ma 26 lat i zbyt dużo na nim niedoskonałości żeby robić zaprawki - a nie lubię aut w ciapki.
Coś już mi świta w głowie , ale decyzji jeszcze nie podejmuje .

A waszym zdaniem co by tu pasowało. Inne koła to wiem , już szukam a to co na aucie będzie na zime.
Może jakiś ciekawy kolorek ....

8)
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: herbiasty »

ten kolor jest dobry!!! ewentulanie taki lamany z szarym.
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: artur88 »

tak patrzylem na te auto i zastanawialem sie czemu tak zajebiscie wyglada... jakos inaczej niz wszystkie. spostrzegawczy to ja nie jestem. to o te spojlery chodzilo 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: Gółek »

Witaj.
W końcu jakiś "świeży powiew powietrza" na forum :)
Mam nadzieje,ze doprowadzisz autko do idealnego stanu zacchowując w pełni orginał :)
Moim zdaniem jest dobrze,ze zdjęc wynika.....,ze warto sie z tym egzemplarzem "pobawic"
Pozdrawiam Tomek
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: enigma »

thymon pisze:
vorph666 pisze:
kalina pisze:fajny środek - welurek. Jeśli chodzi o część zewnętrzną to sroczki bez zendera całkowicie mi się nie podobają, ale wiem, że są ludzie, którym właśnie takie egzemplarze przypadają najbardziej do gustu, więc gratuluję i życzę uciechy z upragnionego auta

Nic nie będę zakładał. :side: Wiem że GTL nie miały oblachowania

Tak jestem ze śląska. A dla czego nie będę miał problemu z częściami :?: Pytam bo nie jestem jeszcze w temacie :!:

Jak by co to dobrze by było wiedzieć bo na wiosnę planuje prace przy srosce. Prawdopodobnie będzie malowana bo lakier ma 26 lat i zbyt dużo na nim niedoskonałości żeby robić zaprawki - a nie lubię aut w ciapki.
Coś już mi świta w głowie , ale decyzji jeszcze nie podejmuje .

A waszym zdaniem co by tu pasowało. Inne koła to wiem , już szukam a to co na aucie będzie na zime.
Może jakiś ciekawy kolorek ....

8)

Nie będziesz mieć problemu z częściami,bo Dudi ma chyba z 10 srok na części:P...Jest z Bytomia,więc jak jesteś ze śląska,to masz pewnie blisko.A z jakiego miasta dokładnie pochodzisz???Ja jestem z Rudy Śląskiej;)
thymon
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2011, 19:32

Re: Scirocco mk 2 by Thymon

Post autor: thymon »

Gliwice/Zabrze.
Dla czego tak , bo całe życie mieszkałem w Gliwicach i pracuje w Gliwicach a obecnie mieszkam w Zabrzu.

Kiedyś widziałem srokę na blachach z Rudy - chyba ciemno niebieska/granatowa. To byłeś Ty ?

8)
ODPOWIEDZ