Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Forum dyskusyjne STP.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: atosss007 »

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad wykonaniem błotników przednich oraz pokrywy silnika z laminatu. Wysłałem zapytanie do firmy odnośnie kosztów wykonania takich elementów. Dostałem odpowiedź dzisiaj i wygląda to następująco :
Pokrywa przednia : forma 1300 zł i 560 zł za element
Błotniki : forma 1200 zł i 200 zł za element.
Jako że cena jest dość wysoka to zastanawiam się czy to ma sens. Czy ktoś byłby zainteresowany takimi elementami gdyby forma już była ? Dla siebie samego to chyba nie ma sensu inwestować takiej kasy w formę.

Jako że są chętni robimy listę i będziemy aktualizować. Forma oczywiście będzie tańsza niż ta o której napisałem. Skorzystamy z uprzejmości kolegów z forum corrado

Lista chętnych :

- Lazer - maska
- Paulus - maska
- Wind - maska
- Mowa - maska
- Atosss - maska
- Obar - maska
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 18:39 przez atosss007, łącznie zmieniany 5 razy.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: Mowad »

raczej watpie zeby bylo duzo chetnych, zreszta o ile maska w sciro jest faktycznie dosc ciezka to na blotnikach za duzo sie nie zyska na wadze, no chyba ze chodzi o to zeby rdza sie ich nie lapala. A poniewaz mam maske z laminatu w innym aucie to chcialbym zauwazyc ze wazne jest czy bedzie ona miala wzmocnienia pod spodem, jak dobrze bedzie spasowana, czy bedzie miala wzmacniane mocowania zawiasow i zaczepu czy tylko zapinki maski wchodza w gre. No i kwestia czy widziales ich wyroby bo maska w trakcie uzytkowania pracuje i jak jakiegos tamskladnika za duzo sie doda to pojawiaja sie na niej "pajaczki" a to troche lipa jak juz bedzie polakierowana.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: kostrzyk »

chłopaki z forum corrado robią takie elementy, mniej więcej tyle ich to wyniosło

maska kompletna - 350zł
forma do maski - 700zł ( przy 5 zamówieniach i płatności z góry chyba zapłacili 100zeta, ale to trzeba by było dokładniej ustalić)

błotnik od sztuki - 220-250zł
forma do błotnika - 250zł

klapa kompletna - 300zł
forma do klapy - 500zł

a i trzeba elementy do wawy na wzór podrzucić.

efekt końcowy, przed malowaniem.
http://www.corrado.com.pl/forums/index. ... h_id=10762
http://www.corrado.com.pl/forums/index. ... h_id=10764
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: atosss007 »

No to cena mocno konkurencyjna. Kostrzyk a możesz dać mi namiar do kogoś kto się tym zajmuje ?
Mowad a jaka jest różnica w wadze u Ciebie w przypadku tej maski ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Makumb
Początkujący
Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 08 mar 2008, 15:05

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: Makumb »

Mowad pisze:No i kwestia czy widziales ich wyroby bo maska w trakcie uzytkowania pracuje i jak jakiegos tamskladnika za duzo sie doda to pojawiaja sie na niej "pajaczki" a to troche lipa jak juz bedzie polakierowana.
http://image.streetrodderweb.com/f/2724 ... +crack.jpg
Te "pajaczki" to pękający żelkot czyli wierzchnie zabezpieczenie elementu. Peka najczęściej przez nałożenie zbyt grubej warstwy (lub złe dobranie proporcji utwardzacza ale z tym to różnie bywa).
Awatar użytkownika
Lazer
Pisarz
Pisarz
Posty: 1110
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 2282913
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: Lazer »

hm ja bym byl chetny na maske

VW Scirocco GTII 1.8 8V '92 LA7U


VW Corrado VR5
VW Scirocco GT2 G60
VW Golf I GTI 16V KR
VW Scirocco GT2 16V KR+9A
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: atosss007 »

Lazer pisze:hm ja bym byl chetny na maske
Jeśli byłoby więcej chętnych to możemy się złożyć na formę i wykonać odpowiednią ilość. Z tym że już faktycznie lepiej skontaktować się z chłopakami a forum corrado skoro jest taka duża różnica cenowa. Jak Kostrzyk da jakiś namiar to spróbuję się dowiedzieć jak to wygląda ze wzmocnieniami i całą resztą o której napisał Mowad.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: ozi »

prawdopodobnie na corrado zajmuje się tym Rafał - poszukaj. sziedzi w laminatach/plastikach/zywicach itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: Mowad »

atosss007 pisze: Mowad a jaka jest różnica w wadze u Ciebie w przypadku tej maski ?
Z tym ze ja to mam w hondzie gdzie maska jest juz w serii chyba lzejsza od tej w sciro. Metalowa maska wazyla 14kg, laminatowa z wszelkimi mocowaniami i wzmocnieniami wazy 7,7kg. Co wazne nie odksztalca sie, nie faluje, nie podnosi przy predkosciach ponad 200km/h, dlatego wspomnialem o tych wzmocnieniach. I tez placilem za nia trzysta iles zl, ale ten co to wykonuje ma dosc duzo zamowien wiec koszty formy itp nie wchodzily w to wszystko.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: Paulus »

Ja też byłbym chętny na maskę z laminatu :)
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: atosss007 »

No to jest nas już trzech :side: zobaczymy ile osób się wpisze :wink:

Napisałem dzisiaj do kolegi Rafała z forum corrado i czekamy na odpowiedź co do cen i wykonania takich elementów. Zapytałem się czy cena będzie niższa jeśli byłoby większe zainteresowanie także czekam na odpowiedź :lol:

-- niedziela, 3 kwi 2011, 23:45 --

No i jest odpowiedź. Jest dość obszerna więc wrzucam ją za pozwoleniem autora w formie kopi z gg

hej
jeśli chodzi o maskę to nie ma najmniejszego problemu - ogólnie wytwarzane są wszelkiego rodzaju elementy samochodowe z komponentów żywicznych. cała sprawa wyglądała by tak samo jak w przypadku klubu corrado, czyli ktoś dostarcza do fabryki maskę w jak najlepszym stanie bez zgnieceń itp. jeśli były by jakieś rysy głębokie albo inne ubytki lakieru to albo ktoś wy szpachluje i dotrze wszystko albo robi to fabryka ale wtedy wiadomo że maska będzie po szpachlowana w łatki i trzeba będzie ją lakierować. chodzi o to że powierzchnia z której będzie zdejmowana forma musi być gładka bo każda niedoskonałość wyjdzie na formie a potem na wyrobie końcowym. kolejna sprawa to obowiązkowa zapłata z góry ze względu na wyrób indywidualny - człowiek z fabryki nie chce zostać z maskami które potem ciężko będzie mu sprzedać. kiedyś jakiś klub samochodowy zamówił maski potem ich nie odebrał a człowiek bujał się z towarem. nawet w przypadku odbioru osobistego. minimalne zamówienie tak żeby nie ponosić kosztów za formę to 5 osób i cena za maskę wynosi 400złoty jeśli będzie mniej ludzi chętnych (trzech) to wtedy cena produktu końcowego wynosi 500złoty, jeśli będzie jedna lub dwie osoby to cena będzie 600zł. wyrób końcowy jest jak oryginał tylko z innego materiału czyli ma poszycie jak i cały stelaż, waga maski to ok 5-6kg w masce są wszystkie potrzebne elementy co zamocowania zamka czy zawiasów. podczas wyrobu w maskę są wstawiane gwintowane śruby lub blaszki żeby element można było zamontować do auta. zerknij na linki, tu masz wyrób końcowy maski do corrado




Rafal (-=RAFAL=-) Laminaty
23:39:11
http://ktk.pl/spojlery/rozne/laminaty/DSC01778.JPG
http://ktk.pl/spojlery/rozne/laminaty/DSC01779.JPG
http://ktk.pl/spojlery/rozne/laminaty/DSC01780.JPG
http://ktk.pl/spojlery/rozne/laminaty/DSC01781.JPG
23:41:10
maski mogą być białe lub czarne
na fotkach widać trochę dziwne poszycie tn są na nim smugi ale to dla tego bo nie było czyszczone ani polerowane - element wyjęty prosto z formy. na upartego można elementu nie lakierować wystarczy porządnie umyć i przepolerować drobno ziarnistą pastą polerską i nawoskować żeby się świeciła


No to co ? jeszcze dwie osoby i mamy maski po 400 zł :lol:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: Mowad »

ten bialy lub czarny kolor trzeba raczej brac z przymruzeniem oka, a potem i tak polakierowac bo po pierwsze nie jest to idealnie biale lub idealnie czarne a po drugie bedzie sie szybko rysowac.

Moja maska w hondzie miala byc z czarnego polerowanego laminatu a wyszla tak (ta ciemniejsza plama to efekt po mleczku ktorym sam juz probowalem cos poprawic a ostatecznie znalazlem inne rozwiazanie)
Obrazek
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
maryca78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 455
Rejestracja: 18 wrz 2008, 13:41
Lokalizacja: Głubczyce woj.opolskie

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: maryca78 »

A jak wtedy bedzie wygladala kwestia wytłumienia odglosow z komory silnika przy takiej masce?
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: atosss007 »

maryca78 pisze:A jak wtedy bedzie wygladala kwestia wytłumienia odglosow z komory silnika przy takiej masce?
W tej kwestii nie padło ani jedno słowo. Przyznam szczerze że nie wiem ale zapytam czy oni przewidują jakieś wygłuszenie. Ja osobiście wolałbym dostać pokrywę bez wygłuszenia. Chyba wolałbym zrobić sobie to sam samoprzylepnymi masami bitumicznymi. Mowad co do polerowanych laminatów ja tam w to nie wierzę. Osobiście będę malował swoją pod kolor bo chcę mieć wszystko w tym samym kolorze. Nie wyobrażam sobie perłowego lakieru na karoserii i jakiegoś tam czarnego nawet w polerce :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
maryca78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 455
Rejestracja: 18 wrz 2008, 13:41
Lokalizacja: Głubczyce woj.opolskie

Re: Lżejsze elementy blacharskie z laminatu

Post autor: maryca78 »

Mata bitumiczna jest ciężka Pare kilo minus ktore mozna by bylo uzyskac z takiej maski zniwelowala by w jakims tam stopniu taka mata Spytaj goscia jak oni to rozwiązali :wink:
ODPOWIEDZ