Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Bols_Blue
Początkujący
Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 2012870
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: Bols_Blue »

Witam postaram się opisać jedną z moich sroczek jak wyjdzie zobaczymy i ocenicie, nigdy nie pisałem dla większego grona niż moja klasa więc może być ciekawie :side:

Miłość do Scirocco zaczeła się z 3 lata temu, gdy nabyłem moją Scale 1,8 JH z 1989 LY5V (cudo :roll: ) ale o tym kiedy indziej. Autko jest ze mną do tej pory i nie zamierzam z nim się rozstawać. Po drodze było jeszcze pare Sroczek ale w sumie kończyły na części :( (do tej pory trochę się uzbierało) lub tak jak ostatni GT został sprzedany z powodów finansowych (miał być remont i czarny mat skończył u znajomego i źle też nie trafił :P ). Ostatnio przyszła mi ochota na ponowną próbę znalezienia "okazji" i cieszenia oczu widokiem dwóch Srok pod domem (cóż jest lepszego 8) ). Przeglądając oferty na allegro znalazłem GT z 1988 w automacie z padniętym silnikiem w moich okolicach a że automat to rzadkość to mnie coś ciągneło do niego. Następnego dnia tzn 2.03.2011 zadzwoniłem czy ogłoszenie jest aktualne (nadziei sobie nie robiłem bo 2 dni do końca ogłoszenia były) i ku mej radości autko jeszcze było wiec odrazu do wozu po wujka i w drogę. Auto miało być w stanie bardzo dobrym z blacharki ( to pojęcie zawsze względne :| ) idealne nie jest i ma prawo ja go oceniam na 4 wszystko wyjdzie z czasem. Wiec po drobnych negocjacjach i dogadaniu ceny zakupiłem, zapakowaliśmy na lawete i tak już stoi pod domem, a Scala rzecz jasna czerwona z zazdrości się zrobiła :side: :shock: :) .

Wiec teraz coś o autku.

Model: GT
Kolor: LA7Y
Silnik: 1.8 JH
Rok produkcji: 1988
Skrzynia biegów: automat
Przebieg: 305 000 km

Wyposażenie dodatkowe:
elektryczne lusterka, spryskiwacze reflektorów, satysfakcja i spojrzenia przechodniów

Nadwozie:

Wszystko standard jeśli chodzi o ospojlerowanie kolor czarny mat ??, felgi 14 cali stal, reszta tak jak w orginale bez żadnych przepychów

Wnętrze:
Odziwo zachowało się bez ingerencji "tjuningowców" więc seria poza naklejkami na desce ala aluminium ale łatwo da się ściągnąć, tapicerka wytrzymała (do przeprania) ale gąbki w fotelu kierowcy już do wymiany, podsufitka wygląda na nie demontowaną jak i większość elementów środku, półka tylna jakaś jest niby seria ale coś kombinowana

Silnik:
1.8 JH niech już jest, nie pali z tego co mi powiedziano ponoć jakiś sterownik padł, niby kręci ale rzecz jasna akumulator padnięty, mocno zakonserwowany olejem silnikowym wyciek z pod pokrywy zaworów, nowy filtr paliwa i na obecna chwile tyle mi wiadomo

Zawieszenie hamulce:

Standard wszystko + nowe tarcze i klocki na przodzie ;)

Blacharka:

Miała być bardzo dobra ale wiemy wszyscy jak jest :wink: , ogólnie auto nie wymaga żeby coś gdzieś spawać i robić łatki większość to otarcia parkingowe drobne ryski no i rdza tam gdzie zwykle, tzn drzwi no i na masce reszta w stanie względnym. Przygody z innymi autami, po oględzinach stwierdziliśmy że autko było uderzone z prawej strony ale raczej kosmetycznie bo błotnik wrócił na swoje miejsce z odrobiną kitu (zaczęło pękać) lewa strona teraz jakieś zadrapanie świeże a tył rzecz jasna w stanie bardzo dobrym reszta wygląda na ok

Uszkodzenia usterki:
Troche tego jest przednia szyba pęknięta, lusterko środkowe złamane, lampa tył do naprawy (pęknięty klosz od cofania) półka tylna zmęczona sposób zamontowania też imponujący :) , schowek powykrzywiany, fotel kierowcy, listwa na drzwiach (chyba kierowcy), kierunkowskaz lewy i mocowanie lampy, spryskiwacze reflektorów nie podłączone, błotniki do wymiany przednie lub co najmniej prawy, grill popękany, brak podkładek pod tablice rej. i kluczyk wygląda już jak łyżeczka :D wszystkie wkładki i stacyjke cza będzie wymienić :( aha no i silnik jak pisałem

Ciekawostki:

Radio Alpha orginalne do VW ale nie wiem czy do Sroki, w bagażniku znalazłem naklejkę z inspekcji lakieru jeszcze takiej nie widziałem

Plany:
Seria odpalić i zobaczyć jak skrzynia sie zachowuje (ma działać i h.. według właściciela) a potem powoli do stanu świetności bez jakiś wielkich modyfikacji prawdopodobnie czas pokarze :roll:

Fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Pomysły i uwagi mile widziane wytykanie błędów niekoniecznie :P :wink:

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 04 mar 2011, 10:49 przez Bols_Blue, łącznie zmieniany 5 razy.
Części do sroczki mk II
Czyszczenie tapicerki samochodowej i nie tylko

Kontak gg 201 28 70 nr tel 600-770-821
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: cinekban87 »

foty :P
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: Asfalt »

Właśnie!
A lepsze od dwóch srok pod domem są cztery sroki pod domem :lol: 8)
Powodzenia w pracach!
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: obar »

fotki są bardzo mało widoczne :P
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Bols_Blue
Początkujący
Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 2012870
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: Bols_Blue »

Prosze fotki sa :P dziś wiele przy niej nie zrobiłem, jedynie pogłaskałem :) i akumulator poszedł do ładowania :) jutro pierwsze próby odpalania :wink: 8)
Części do sroczki mk II
Czyszczenie tapicerki samochodowej i nie tylko

Kontak gg 201 28 70 nr tel 600-770-821
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: cinekban87 »

wyglada na zdrowa serie, mi sie podoba, uruchamiaj engina :D
Awatar użytkownika
Bols_Blue
Początkujący
Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 2012870
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: Bols_Blue »

Kolejny dzień przy autko przyniósł niewielkie zmiany tzn: odkleiłem imitacje aluminium na elementach deski i tunelu srodkowego (w końcu seria :P ) no i były pierwsze próby odpalenia autka. Więc autko ma charakter dość mocny i wcale nie chce przestać leniuchować pod domem :| rozrusznik i silnik kręci lecz nie pali więc sprawdziłem pompę paliwa w baku na swoim jest sprawna :) okazało sie że przekaźnik jest spalony, wymieniłem na swój i nic :| dalej pompa nie działa, dowiedziałem się że jest pare rodzai przekaźników ale nie wiem czy automat może mieć ten sam co manual czekam na książkę od kumpla poczytamy zobaczymy :roll: idąc dalej wywnioskowałem iż podczas spalenia przekaźnika cała stacja od bezpieczników też ucierpiała i przypuszczam że nie ma styku do końca przy tym przekaźniku więc przymierzam się do przekładki ów ustrojstwa :? swoją drogą nadal nie rozumiem po co ta pompa w baku i przekaźnik jak to działa :roll: Jeśli ktoś ma pomysł co to może być z miła chęcią zobacze co 2 Głowy to nie jedna :D
Części do sroczki mk II
Czyszczenie tapicerki samochodowej i nie tylko

Kontak gg 201 28 70 nr tel 600-770-821
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: michalfree »

przy okazji sprawdz dobrze rozrusznik gdyz w tych rocznikach vw w automacie takie zachowania to dosc czesty patent-rozrusznik kreci alle auto nie ma zamiaru zapalic, spróbuj zainicjowac rozrusznik na tzw krótko- czyli przewod plusowy od baterii bezposrednio do kostki która jest nad rozrusznikiem i zwieraj bodajze górny wewnętrzny pin....( naturalnie przy właczonym zaplonie).Sprawdz tez takie obejscie które dotyczyc moze blokady na start silnika przy włacząnym biegu w automacie( może byc gdzies jakis myk który to zwiera...). no i te przekazniki/ powodzenia w uruchamianiu./ Ale ten rozrusznik miej w opiece bo to bolączka w automatach vw i nie pasuje zaden inny tylko od automata..../ hej
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: solarhh »

Ciekawostki:

Radio Alpha orginalne do VW ale nie wiem czy do Sroki, w bagażniku znalazłem naklejkę z inspekcji lakieru jeszcze takiej nie widziałem

naklejkę też mam :D
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
Awatar użytkownika
Bols_Blue
Początkujący
Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 2012870
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: Bols_Blue »

Wymieniłem cała stacje przekaźników (w miarę przyjemnie się to wymienia) przy okazji podpiołem lusterka elektryczne teraz działają ale prawe coś leniuchuje :roll: no i odpaliłem byłem w szoku :shock: troche pomarudziła pogasła ale dostała paliwa i ok więc jazda próbna skrzynia działa ufff :roll: :side: wydaję mi sie że jest ok nie szarpie i nie zgrzyta :) ale sroczka pozbyła sie całego oleju z silnika i spowrotem pod dom :cry: ogromny wyciek przy filtrze olej ale z tej gumy co jest nad nim więc teraz bedzię uszczelnianie wycieków i wymiana oleju :) potem olej w skrzyni biegów :|
Części do sroczki mk II
Czyszczenie tapicerki samochodowej i nie tylko

Kontak gg 201 28 70 nr tel 600-770-821
f80ss
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 22 lis 2010, 16:17

Re: Das ist Automatic GT 1988 by Bols_Blue

Post autor: f80ss »

uwazaj przy wymianie oleju ze skrzyni ; o
Only Rock N Roll beybe!
ODPOWIEDZ