PIE....NI zŁODZIEJE...

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: Mowad »

GPS pisze:
Myślę że to tak jak by spisywali w monopolowym kto butelki oddaje ...

Sa odpowiednie przepisy ktore to reguluja, a i dla swietego spokoju wlasciciele i pracownicy zlomow wola wiedziec kto im co oddal bo potem moga sami stanac przed sadem za paserke. Troche sie to jednak rozni od skupowania butelek.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: Kamil »

i nawet mozna zrozumiec czemu sie tak dzieje, zwazywszy na to, ze na zlom trafialy niejednokrotnie spore fragmenty trakcji kolejowej, szyn, urzadzenia infrastruktury kolejowej, ba, nawet kiedys rakieta jakas z poligonu czy skads tam skubnieta. inna rzecz, jak jest z faktycznym egzekwowaniem tych przepisow. przeciez mozna miec znajomego wlasciciela lub pracownika skupu zlomu, a dane mozna wpisac jakiegos beja ;).
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: obar »

Na skupie proszą o dowód. Wpisują czy to jest odpad poprodukcyjny, czy niesort, czy coś innego.
Ale szczerze wątpię, żeby takie felgi szły na przetop.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Micek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 334
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:24
Model: Scirocco II
Lokalizacja: domek na drzewie

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: Micek »

Felgi odnalezione :twisted:
Od przetopu dzieliły je dosłownie minuty. Policja ma już gościa na komendzie. Reszte opisze później, teraz idę się odstresować :D
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: Sołtys »

No to super że chociaż felgi się odnalazły - teraz kutasa powinni przycisnąć i niech wyśpiewa gdzie reszta.
Micek mam nadzieję, że jak zgłaszałeś kradzież to podałeś tam dokładnie co zginęło i jakie wartości były tego ... wtedy będziesz mógł od gościa wyciągnąć chociaż kasę ( i czasami nie odpuszczaj ). A jeszcze za jakiś czas przydałoby się odwiedzić tych pacanów i wybić im z głowy takie akcje.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: Mowad »

nie powiem: a nie mowilem??? :P


Micek pisze:Na policje niestety nie mogę liczyć. Podejrzewam że nawet palcem nie kiwną. Na pytanie jakie są rokowania na odnalezienie zaginiętych przedmiotów otrzymałem odpowiedź, że „cuda czasami się zdarzają”, co wszystko wyjaśnia.
i zdarzyl sie cud :lol:
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: atosss007 »

Nie udzielałem się w tym temacie, ale napiszę dwa słowa. Bardzo się cieszę że odzyskałeś felunek. Cieszę się niemal tak samo jak odzyskałem pieniądze po całej akcji którą opisałem w temacie sprzedawcy wysokiego ryzyka. Mam nadzieję że tego hu...pana dobrze potraktują. W Turcji złodziejom ucinali łapy i uważam że to jest dobra metoda. Jak by się potem widziało takiego jednorękiego każdy by wiedział dlaczego nie mam jednego kikuta i wcale nie trzeba wsadzać do pierdla bo i tak podatnicy płacą za takie wakacje. Ciachnąć łapsko i puścić w miasto. Niech wszyscy widzą że to złodziej. Micek wyobrażam sobie jak bardzo się cieszysz. Pozdro :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: herbiasty »

Gitara :)
Opisz wszystko co i jak, jak ochloniesz :)
Awatar użytkownika
Micek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 334
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:24
Model: Scirocco II
Lokalizacja: domek na drzewie

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: Micek »

No więc tak
Po egzaminach z w-f bez sił i chęci do życia u dałem się w rajd po wszystkich wulkanizacjach oraz skupach złomu w Słupsku. Jeżdżę po najróżniejszych zadupiach, chodzę pytam, słońce wali jak cholera, majty przyklejają się do tyłka, czuje jakbym się z każdą chwilą rozpływał niczym pieczony kurczak na ruszcie.. i nic. Nikt nic nie ma i nawet nie słyszał o czymś takim. Zachodzę na kolejny skup i nic, kolejny nic, aż w końcu bum, jeden z pracowników mówi że były takie. Opisuje je dokładniej i słyszę, że ‘tak właśnie takie”. W tym momencie zdębiałem, nie wiedziałem co powiedzieć. Patrząc na jego usta i słysząc te słowa ogarnął mnie dosłowny paraliż przeszywający każdy element mego ciała. Po chwili się ocknąłem i jak się okazało wszystko było już prawie zapakowane na tira który zaraz miał odjeżdżać do Tomaszowa Mazowieckiego. Nie tracąc ani chwili szybko wezwałem policje. Panowie policjanci słysząc to wszystko drapią się tylko po głowie i za cholere nie wiedzą co robić. Właściciel skupu mówi że ze względu na koszty o rozładunku nie ma mowy i podsuwa pomysł aby spisać protokół a w Tomaszowie je odłożą. NO FUCKING WAY :x , tyle tylko odczytał z mojego wyrazu twarzy. Mając w gdzieś wszystko do okoła wdrapałem się na naczepe i zacząłem drążyć. Kopie kopie kopie i widze, niebieski okrągły kawał żelastwa. Jeszcze tylko metr w dół i to musi być to pomyślałem. Łącznie przerzuciłem pół naczepy, ale było warto odzyskane wszystkie 4 sztuki, mocno stargane ale są. Po chwili zjawiła się dochodzeniówka, wzięła dane szukanego pana, przesłuchali właściciela skupu. Szukany pan szybko został odszukany i wszyscy razem przez chwilę spotkaliśmy się na komendzie. Patrząc na gówniarza z profilu, dałbym mu może z 15/16 lat. Na komisariacie byłem spokojny ale rozlejże się za smarkiem. Wieczorem wróciłem do domu, odsapnąłem, odświeżyłem się, coś zjadłem(cały dzień przeżyłem na mieszance mussli i snikersie) i mocno się zrelaksowałem.
Debile byli tak tępi że na skup przyjechali razem z oponami, pytając pracowników czy nikt z nich nie chce ich kupić, bo felgi krzywe więc opony im już nie potrzebne. Skradziona szlifierka w niedziele wieczorem trafiła na allegro. Lecz wtedy nie byłem jeszcze w 100% pewny czy należała do mnie. W dniu pierwszego zatrzymania aukcja została szybko zdięta, co wszystko wyjaśnia.
Kolejnego dnia gdzieś przed południem obudził mnie telefon z komendy, że wszystko znalezione, ale rzeczy muszą zatrzymać na dzień lub dwa. Myślałem że ze szczęścia się wywinę na lewą stronę. Po odbiór udam się najprawdopodobniej jutro.

Obrazek Obrazek Obrazek

THE HAPPY END :side:


Mowad pisze: i zdarzyl sie cud :lol:
Dokładnie, tylko kto inny powinien być cudotwórcą :wink:
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 22:33 przez Micek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: cinekban87 »

nomrlnie cud nad wisła, Micek gratulować szcześcia :D
Awatar użytkownika
rafaolo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1113
Rejestracja: 01 gru 2007, 10:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1661625

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: rafaolo »

pogratulować samozaparcia :) i pokazania naszym rewelacyjnym organom ścigania że się da :)
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: vorph666 »

Gratuluję!!! Dzięki Tobie Micek swoje graty odzyska jeszcze parę osób!!!! Mam nadzieję jednak że złodzieje trafią tam gdzie ich miejsce... szkoda że nie trafią np na budowę autostrad gdzie za kromkę chleba dziennie budowali by drogi jak w III Rzeszy. A zresztą złodziei innych mentów powinno się od razu zabijać... szybko i prosto i nie obciążali by kosztem normalnych ludzi. A jak sprawcy byli niepełnoletni to stosowną karę powinni również otrzymać ich rodzice, za nieupilnowanie trefnego genetycznie potomstwa.
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: Mowad »

zledzieje dostana jakies zawiasy i beda krasc dalej (o ile sa pelnoletni). A jak nieletni to w zasadzie gowno im zrobia... taka jest smutna rzeczywistosc.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: obar »

Ja wiem, że za to można sobie kłopotów narobić, ale jak ja bym dorwał na gorącym uczynku to najpierw bym ręce połamał, a potem wezwał policje. Przynajmniej na drugi raz pomyśleliby 100 razy.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Re: PIE....NI zŁODZIEJE...

Post autor: Asfalt »

No zajebista historia, najlepsze zakończenie :) Gratulacje! Szkoda tylko, że dla policji zwykłe przejście się po złomowcach graniczy z cudem :? Trzeba by działać jak Święci z Bostonu :)
ODPOWIEDZ