SCIRROCCO GTII by Damiano

Pochwal się swoim Scirocco.
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Kamil_DG »

Tarcze zaden problem. W mikodzie mozna sobie zamowic jakie sie chce. Wystarczy podac wymiary tej ori i ze z rozstawem innym. Co do dystansu to w piascie moznaby ten jeden otwor powiekszyc i wkrecic tam take cos co czasem daja w dystansach, ze sie wkreca srube z otworem w ktory mozna wkrecic druga mniejsza srube i wtedy by byly felgi na wszystkie sruby przykrecone. Tylko nie wiem czy to przejdzie jesli to faktycznie tak blisko scianki juz jest.
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Yaro »

sroka mega ;) mam do Ciebie pytanko, możesz mi powiedzieć jak masz podłączone spryskiwacze na zderzaku? Bo ja nie miałem nigdy a kupiłem niedawno zderzaki z tym i pasi mi to jakoś podłączyć... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

Obrazek

Zabrałem się za tylny pas i klapę (rdza obok podświetlania tablicy). Zdarłem praktycznie rdze do gołej blachy ale pozostały w niektórych miejscach jakieś kropeczki. Plan mam taki (wszystko Novol): Podkład reaktywny (Protect 340) , na to podkład epoksydowy (Protect 360), podkład akrylowy i lakier. Myślę ,że to powinno dobrze zabezpieczyć blachę. Jeszcze znajomy lakiernik podsuwa mi pomyśl zabezpieczenie dołu drobnoziarnistym "barankiem" i później na to lakier... niby dobrze mówi bo tego nie widać ale się zastanawiam. Co Wy na to ?
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kostrzyk »

ja mam dokłądnie tak zrobione, po założeniu ospojlerowania tego nie widać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

kostrzyk, zrobiłem tak samo ...

Jako środka zabezpieczającego przed korozją użyłem produkt SPECTRAL UNDER 345 (słabo kryje ale tak chyba ma być). Na to podkład, branek i lakier. Praktycznie darłem wszędzie gdzie była minimalna kropeczka rdzy, a po chwili stwierdziłem ,że polecę cały bo może coś już się tworzy a nic na razie nie widać. Oczywiście wypadła dodatkowa robota ponieważ okazało się że jakiś dzban wgiął do środka spoiler błotnika z tyłu i zamiast go wyjąć i na gorąco wypchać to zaszpachlował chyba w 70%. Trzeba kupić drugi ładni i to pomalować. Jutro chyba polerka całego auta...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- czwartek, 18 sie 2011, 14:18 --

Na tył idą dystanse. Kupiłem jakieś H&R ALU 15mm za przysłowiową flaszkę. Po tym zabiegu rozstaw kół na obu osiach jest prawie identyczny. Wcześniej tył na ostrych zakrętach trochę uciekał myślę ,że coś się poprawi.

Obrazek

-- niedziela, 28 sie 2011, 11:08 --

Chyba ostatnio źle spałem i wzięło mnie na smoked lights... znaczek VW poszedł na czarny mat. Na razie lekkie przymiarki...

Obrazek

BTW. Zderzak przedni cały zdzieram z lakieru bo pęka jak diabli (za dużo utwardzacza ?), jeszcze położyli szary podkład :twisted: ... będzie goły plastik.

-- sobota, 3 wrz 2011, 08:36 --

Finalna wersja smoked...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kalina »

dymionych lamp na forum coraz więcej :side:
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

kalina pisze:dymionych lamp na forum coraz więcej :side:
:P

Zima idzie a ja nie mam jeszcze stalówek na zimówki :-? I tak kupiłem bardzo tanio alu :mrgreen: Myślę ,że na przyszły sezon one będą grały pierwsze skrzypce...

Obrazek
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

a ja slyszale, ze to taki stary polski zabobon z tymi stalowkami na zime jak z marzanna, bo bylejakie alu na zime raz ze kosztuja podobnie,dwa ze proste byc nie musza bo na sniegu nie czuc, trzy ze nie rdziewieja, a cztery ze ladniejsze niz stal? Byle by inny komplet niz na lato miec
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

Rurzowy_Rzufff pisze:a ja slyszale, ze to taki stary polski zabobon z tymi stalowkami na zime jak z marzanna, bo bylejakie alu na zime raz ze kosztuja podobnie,dwa ze proste byc nie musza bo na sniegu nie czuc, trzy ze nie rdziewieja, a cztery ze ladniejsze niz stal? Byle by inny komplet niz na lato miec
Też czytałem oponie dot. kół na zimę i zachwalali ALU. Drugi zabobon to zakładanie na stalówki kołpaków na zimę - piasek ci się dostaje do środka i cały czas zdziera ci powłokę.

-- wtorek, 27 wrz 2011, 21:32 --

Zrobiłem przymiarkę kół i nawet to pasuje do sylwetki auta. I przy okazji doszedłem co mnie od jakiegoś czasu wku&$*$ (skrzypienie przy kręceniu kierą) - końcówka drążka.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kalina »

pasują nawet te fele do sroczki
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

Byłem zmuszony kupić tłumik:

Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kostrzyk »

w jakiej cenie teraz chodzą?
Obrazek
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kalina »

najładniejszy tłumik do scirocco jak dla mnie, jakiej firmy brałeś Polmo ??
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

Sprzedawca zapewnia ze to Polmo, choc widzialem Polmo bez poprzeczki i troche blizej dospawane koncowki

Cena to 126 z przesylka

-- środa, 19 paź 2011, 10:27 --

... no i się pochwaliłem :( Wczoraj wpadł kurier siostra odebrała tłumik - dostaje cynka do roboty ,że już jest. Wracam do domu uchachany otwieram paczkę a tu FAIL! :twisted: :!: :!: :!:

Obrazek

POGIĘTE KOŃCÓWKI na górze i wbicie w płaszcz ale bez perforacji - aż mną zatelepało :twisted:
Telefon do sprzedającego... on nie poczuwa się do winy bo to kurier zawinił, a ja nie mam protokołu spisanego więc mnie mnie ma w dup.. - Wyprostuj to sobie stożkiem ! - no kur^#* mać ! Definitywnie źle były zabezpieczona końcówki (w cale nie były) dodatkowo ścianka rurki cieniutka bo 1mm i to na końcu paczki wiec narażone na ugięcie. Cały wydech był otulony 1 warstwa kartonu i tyle. W chwili obecnej czekam na kuriera może uda się spisać protokół i uda się go wymienić.

Wiem mogę to spróbować prostować ale to dopiero jak nic nie ugram.... kupowałem go na Allegro u MOTO ART S.C.

-- poniedziałek, 7 lis 2011, 11:53 --

No i są ... białe kierunki ze sroki Herbiego

Zrobiłem im lekkiego lift'a i przystosowałem pod czarne autko ( smoked boczny zlewał sie z błotnikiem wiec zrobiłem na srebrno - choć jeszcze myślę czy nie wrócić do poprzedniego stanu - wszystko jeszcze wyjdzie w praniu )

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Jar_eck »

Takie ładne auto i taki tuning na tych kierunkach... Proponuje powrót do oryginału :) Jak nie urok to sraczka - wszyscy u nas walczą o białe(bo rarytas), a cała strona japońska zabija się o pomarańczowe(bo JDM - nawet podróba) ;]
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
ODPOWIEDZ