SCIRROCCO GTII by Damiano

Pochwal się swoim Scirocco.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kostrzyk »

jak by na glebę trochę położyć to by to może trochę lepiej się prezentowało, ale o funkcjonalności wtedy można zapomnieć :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Kamil »

alez pitolicie hipolicie :D
tak kupowate kolo przy takim kozim zawieszeniu nie moze wygladac. zreszta to kolo nie ma prawa wygladac nigdzie. a jezdzic sie da, tylko a) trzeba sie pozbyc rantow jak przy kazdym kole szerszym niz 6 - 6,5 cala z gleba, b) wysokie et, c) odpowiednie opony. a tak wyglada scirocco na 17" na jakiejstam glebie http://img850.imageshack.us/img850/9918/dsc00025wg.jpg pomijajac wartosc estetyczna felgi, ktora nota bene na zywo robila robote.
ps. 8j17", et 35, opony 205/40, tyl potrzebny dystans, przod przycieral przy skrecaniu. lekki negatyw i opona 195/40 powinna rozwiazac sprawe. oczywiscie ranty zaklepane.
chyba jest lekka roznica w prezencji?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

Dzisiaj wstępne przymiarki prawdopodobnie nowego koła. Felgi to 7x17" ET38, są zajebi...e lekkie :P (moje 15-tki ważą więcej :P ). W planie mam je malować snieżnobiałym akrylem wtedy podkreśliłoby typowo sportowy charakterek autka...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

OK, żeby nie było ,że jest lekko... znajomy trochę mnie wprowadził w błąd bo te felgi miały mieć rozstaw 5x100 i miałem plan adapterów z jedną dłuższą śrubą łączącą felgę aż do piasty/bębna - wynik felga przykręcona na wszystkich śrubach. Ale jednak wtopa :cry: Nie wiem co teraz robić... felgi w śmiesznej cenie... ale jedyna opcja żeby na nich jeździć to felga na 4 śrubach :roll: Nie wiem czy ta felga jest tego warta ...

Taki miał być efekt docelowy...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 16:31 przez Damiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Kamil »

uwaga glupie pytanie, a wlasciwie dwa, ktore rozwieja prawdopodobnie twoje watpliwosci ze srubami...
a) na ile srub masz teraz przykrecone kola?
w razie dalszych watpliwosci
b) czy twoj samochod ma fafnascie tysiecow koniof i bedziesz rozwijal druga kosmiczna, ze martwisz sie brakiem jednej sruby?
ja jezdze na trzech w jednym kole, bo zepsulem gwint w bebnie i zyje...
a felgi zaden szal, ale i nie dramat, ale samochod na glebe, bo bedzie wygladal tak:
Obrazek
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

Kamil pisze:...ja jezdze na trzech w jednym kole, bo zepsulem gwint w bebnie i zyje...
... yyyy :| ... jesteś hardcorem :mrgreen: Kamil, nie wiem jaki preferujesz styl jazdy... bo ja np. na prostej rzadko kiedy lecę powyżej 100km/h ale za to na zakrętach się nie pierd.... i lecę przez nie jak poje...y - takie zboczenie mi zostało po motorze :mrgreen: Kurcze właśnie wtedy koło przejmuje największe boczne przeciążenia ... ale czuję ,że TY też swojego nie oszczędzasz :lol:
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kalina »

koło bardzo ładne, ale każdy wie że do ścirocco mk2 się wkłada 15 cali, bo wygląda najlepiej !!! i koniecznie z rantem
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Kamil »

kalina pisze:koło bardzo ładne, ale każdy wie że do ścirocco mk2 się wkłada 15 cali, bo wygląda najlepiej !!! i koniecznie z rantem
bzdura.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

kalina pisze:koło bardzo ładne, ale każdy wie że do ścirocco mk2 się wkłada 15 cali, bo wygląda najlepiej !!! i koniecznie z rantem
Kalina, faktycznie 15" wyglada dobrze ale na glebie... ale tym zmiejszam przeswit a mi sie to nie usmiecha. Zapodam 17" czyli podniosę bude o te 2,54cm ale obnize o kilka centow zeby zmiejszyc jamy w kolach a przeswit pozostanie na tym samym poziomie a nawet lekko nizej bedzie

Na razie plan tych felg jest w zawiasie musze sprawdzic czy na piascie jest miejsce na otwory o rozstawie 108mm bo adaptery odpadaja (wyjdzie mi ET20)
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kalina »

Kamil pisze:
kalina pisze:koło bardzo ładne, ale każdy wie że do ścirocco mk2 się wkłada 15 cali, bo wygląda najlepiej !!! i koniecznie z rantem
bzdura.
dla Ciebie bzdura, dla mnie fakt, 17tka jest zbyt dużą felgą do dwójki
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Kamil »

jakby ci to powiedziec... nie masz monopolu na sluszne opinie dotyczace estetyki. wg mnie 15 cali jest za male i tyle, 17 cali jest ok, ale to dla mnie. teksty typu "kazdy wie..." odnoszace sie do gustu sa cokolwiek glupie i irytujace. tu nie ma faktow, sa tylko oceny.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kalina »

tyle, że każdy kto decyduje się czytywać wypowiedz innych userów nie tego, ale wszystkich forów inernetowych, powinien wiedzieć, że nie wypowiedzi mogą mieć zabarwienie żartobliwe/przenośne, więc w sumie niewiem o co się czepiasz
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

Chłopaki luzujcie :P Mi na początku 17" wydawały się za duże do sciro przymierzyłem felgi zniżyłem go lekko i jakoś tak nie biło po oczach ... ale co tu dyskutować... chyba plan 17" poległ :( ... To już drugi bo wcześniej miały być 8-dziurowce :P

Wyszło to czego się obawiałem - piasta ... nowo nawiercone otwory w jednym punkcie idą na styk ze ścianą. Nie jestem jakimś inżynierem ale czuję ,że tak nie może chyb być i to nie jest bezpieczne - to raz... a dwa ... kolo było by bez jednej śruby... to razem chyba przeważyło szalę

Obrazek

No chyba ,że jakiś specjalista się wypowie ,że to jest dopuszczalne to może powrócimy do tego planu. Jeszcze jest opcja zmiany piast ale już sam nie wiem ...
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: herbiasty »

nalpepiej zaspawac piasty i nawiercic na nowo...
daj do Pana Kazia na wale za galerią sanową. Nie takie rzeczy robił :)

a jak chcesz wiecic w felgach to daj do Szpunara na lipowice niech zaleje otwory i wybije tuleje a pozniej do Kazia na nawiert i nabicie tulei :)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: kostrzyk »

qbejs z forum corrado, dorabiał na zamówienie piasty, mógł byś wtedy dorobić sobie jakie byś chciał, tylko jak potem tarcze dobierzesz :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIRROCCO GTII by Damiano

Post autor: Damiano »

herbi, dzieki za cenne info, jeszcze jest jakas nadzieja :)

kostrzyk, rozważalem ta opcje ale tak jak mowisz... tarcze
ODPOWIEDZ